Dnia 09 kwietnia odbył się konkurs recytatorski „Polscy poeci – dzieciom”, zorganizowany przez bibliotekarkę przy współpracy z wychowawcami klas „0” – 3. W eliminacjach klasowych wytypowano uczniów do etapu finałowego. W finale uczestniczyło 33 uczniów, występujących przed komisją konkursową i widownią. Recytatorów podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy „0” – 1, klasy 2 – 3 i klasy 4 – 6.
Jury wraz z publicznością z klas „0” – 3, z przyjemnością wysłuchało pełnych humoru wierszy poetów zarówno tych znanych kilku pokoleniom, jak i tworzących współcześnie. Dzieci deklamowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Małgorzaty Nawrockiej, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej i innych poetów. Miłym urozmaiceniem był przerywnik muzyczny: karaoke z piosenkami dla dzieci przygotowany przez panią Joannę Olędzką.
Jury wyłoniło laureatów:

• Klasy „0” – 1: Jan Bittel z kl. 1, Łukasz Werpechowski z kl.”0”a, Mikołaj Piwko z kl. „0”b.
  • Klasy 2 – 3: Helena Działak z kl.3b, Małgorzata Pyrża z kl. 3a, Maksymilian Gajda z kl.2a
  • Klasy 4 – 6: Franciszek Chromik z kl.4b, Krystian Chaaban z kl. 6b,  Karolina Budek z kl. 4a.

Serdecznie gratulujemy.