caritasDnia 30 listopada pięć uczennic z VII b należących do koła Caritas wraz z s. Rozalią brały udział w inauguracji  XXIV edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które odbyło się w Caritas Polska. Celem akcji jest sprzedaż świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Tegoroczne hasło Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom brzmi: „Miłosierdzie jest jedno”. Wyraża ono ekumeniczny charakter tej inicjatywy, gdyż jest ona podejmowana przez organizacje charytatywne zarówno z kościoła katolickiego, jak i ewangelicko - augusburskiego, ewangelicko - reformowanego, czy prawosławnego. Niezależnie od wyznania można czynić miłosierdzie, które jest solidarnością z tymi, którzy borykają się z różnymi trudnościami, potrzebują pomocy, współczucia i życzliwości.