pieniny 5 6W dniach 17 - 19.05.2017 r. odbyła się wycieczka szkolna klasy 5b i 6. Uczniowie wraz z opiekunami: p. Agnieszką Markiewicz, s. Anną Zasadni, p. Katarzyną Boguszewską i p. Krzysztofem Wrzołkiem wyjechali o 7:00 w kierunku Pienin.
Po dotarciu do miejscowości Kacwin, gdzie było zakwaterowanie, uczniowie mieli czas na rozpakowanie. Następnie przejechali do Sromowców Niżnych, gdzie znajduje się Przystań Flisacka. Tam uczniowie na trzech tratwach spłynęli w dół Dunajcem do Szczawnicy.
Następnego dnia program wycieczki był dość napięty. Najpierw młodzież udała się do zamku w Czorsztynie. Następnie wyruszyli ze Sromowców Niżnych przez malowniczy Wąwóz Szopczański ze strzelistymi ścianami i piargami, gdzie w załomach skalnych w ciepłych porach roku kwitną rzadkie rośliny. Na Trzy Korony dzieci szły przez przełęcz Szopka szlakiem niebieskim. Dawniej przełęcz nazwana była też Chwała Bogu, gdyż ludzie przemierzający Pieniny stromym przejściem od strony Krościenka, wydawali tu westchnienie ulgi. Po zejściu innym szlakiem do autokaru uczniowie pojechali zwiedzić zamek w Niedzicy. Wieczorem odbyło się ognisko oraz gry i zabawy na powietrzu.
Trzeciego dnia po śniadaniu uczniowie po spakowaniu przejechali do Krakowa, gdzie zwiedzali dziedziniec Zamku Wawelskiego oraz smoczą jamę ze Smokiem Wawelskim. Następnie grupa udała się na spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczyli Sukiennice, a także Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.
Po zakupie pamiątek uczniowie wyruszyli w drogę powrotną. Około godziny 21 klasy dotarły całe i zdrowe do Warszawy.