f babekPodczas kupowania bombek i ozdób wielkanocnych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie szklanej bombki to bardzo pracochłonny, ale ciekawy proces. 28 marca klasa 6 i 5a wybrały się na wycieczkę do Fabryki bombek „Fogiel” na warsztaty ozdabiania szklanych jaj wielkanocnych. Wraz z opiekunami p. Płochocką, p. Tombarkiewicz, p. Bobko i p. Kucwajem uczyliśmy się tradycyjnej metody zdobień.
Na początku uczniowie odwiedzili dmuchalnię, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do dekoratorni, gdzie przystąpili do zdobienia. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu wielkanocnych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.
Końcowym etapem  był słodki poczęstunek i herbatka. Bardzo dziękujemy organizatorom tych warsztatów. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.