rekolekcje sp4Tegoroczne rekolekcje wielkopostne miały miejsce 2 - 3 marca a tematem przewodnim była "POKUTA" w nawiązaniu do setnej rocznicy objawień fatimskich. Nauki rekolekcyjne były prowadzone w dwóch grupach:

• kl. 1 - 3 z s. Łucją
  • kl. 4 - 6 z s. Antonią i s. Rozalią ze Zgromadzenia Sióstr franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.

Młodsza grupa skupiona była bardziej wokół charakterystyki Łucji, Franciszka i Hiacynty oraz objawień, zaś starsza grupa uczniów miała tematy poszerzone i dostosowane do ich wiedzy i możliwości :) Rok 2017 jest także Rokiem Brata Alberta, dlatego też uczniowie mogli w czasie tych rekolekcji zapoznać się z postacią tego świętego. Naukę rekolekcyjną o Albercie Chmielowskim zaprezentowały siostry albertynki - s. Maksymiliana oraz s. Marzena.
Oprócz wiedzy i umiejętności uczniowie mogli zobaczyć rapujące siostry (co wywołało miłe zaskoczenie). Mniemy nadzieję, że owoce rekolekcji da się zobaczyć wśród uczniów w czasie trwającego okresu Wielkiego Postu.