orszak„A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi,
aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię.
Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali.
Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją;
Upadli na twarz i oddali mu pokłon.”
Mt 2, 9-11

6 stycznia 2017 po raz dziewiąty radośnie świętowaliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli. Do Stajenki podążyliśmy za Gwiazdą i Królami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem z pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, a orszak zakończyliśmy pokłonem Jezusowi i wspólnym kolędowaniem na chwałę Pana.
Nasza szkoła od kilku lat jest współorganizatorem tego wydarzenia. W tym roku dumnie wspieraliśmy orszak Aniołków i Pastuszków (I klasa), orszak zielony (klasy II - III), orszak niebieski (klasy IV - V), orszak rodzinny (mamy dzieci uczestniczących w Orszakach z ich młodszym rodzeństwem). Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali rodzice i wychowawcy.
Jak zawsze uczniowie VI klasy i gimnazjum byli podporą Wolontariatu Orszaku Trzech Króli poprzez rozdawanie koron, śpiewników i naklejek.
Już drugi rok z rzędu nasz chór prowadzony przez Panią Barbarę Jurczyk składający się z uczniów i nauczycieli naszej szkoły zachęcali do wspólnego kolędowania śpiewając na scenie przy Pałacu Prezydenckim.

Do zobaczenia na Orszaku Trzech Króli w przyszłym roku :)