1 października 2015 r. w ramach koła biblijnego uczniowie odwiedzili Dom Zakonny Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Celem wycieczki było zapoznanie z życiem zakonnym, rytmem życia oraz obowiązkami sióstr. Po małym poczęstunku, czyli czymś dla ciała, nastąpiła część – coś dla ducha: w kaplicy domu zakonnego odmówiliśmy różaniec – jedną część, po czym wróciliśmy do szkoły.

19 listopada 2015 r. wraz z uczniami klasy trzeciej i piątej w ramach naszego koła byliśmy u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na ul. Żelaznej. Siostra Lena oprowadziła nas po przedszkolu, pokazała również plac zabaw (mogliśmy się pobawić), i opowiedziała o życiu sióstr. Na dziedzińcu przed klasztorem i przedszkolem pokazała nam pomnik św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który jest założycielem Zgromadzenia, które odwiedziliśmy. Mieliśmy wiele przyjemności z naszego wyjazdu.