11 11W piątek, 7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa IV wraz z wychowawczynią: p. Jolantą Masłowską. Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy szkoły podstawowej zebrały się na żółtej sali gimnastycznej, aby wspólnie przypomnieć sobie ten ważny moment z historii naszej ojczyzny. Uczniowie klasy IV przywołali różne fakty historyczne – od rozbiorów, przez powstania, po odzyskanie niepodległości, śpiewali patriotyczne piosenki, deklamowali wiersze.
Apel bardzo się wszystkim podobał, uczniowie klasy IV zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Święto odzyskania niepodległości zostało przeżyte w duchu patriotyzmu, z należytą powagą i szacunkiem.