dzien skupienia21 grudnia 2012, ostatni dzień przez Świętami Bożego Narodzenia, był w naszej szkole Adwentowym Dniem Skupienia dla uczniów. Wszystkie klasy zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum wzięły udział w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez Ojców Kapucynów, następnie cała szkoła uczestniczyła we Mszy Świętej. Po mszy odbyły się spotkania opłatkowe w klasach. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewali kolędy oraz wspólnie spożywali przyniesione potrawy. Atmosfera była podniosła, świąteczna. Po spotkaniu z klasami nauczyciele udali się na spotkanie opłatkowe dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły, by podziękować sobie za cały rok pracy oraz życzyć Wesołych Świąt i wielu łask Bożych w nadchodzącym roku 2013.