1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

z szkola W dniach 10 - 14 maja 2010 roku uczniowie piątej i szóstej klasy wyjechali na „zieloną szkołę” do Serw koło Augustowa. Ośrodek „Chris”, w którym spędziliśmy wyjątkowo aktywnie te pięć wspaniałych dni, urzekł nas swoim bezpośrednim położeniem nad jeziorem w Puszczy Augustowskiej.
Każdego dnia czas wypełniały różnorodne zajęcia – naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie miło spędzali czas na kajakach i łodziach wiosłowych, pływając wokół Rezerwatu Kormorana Czarnego i podziwiając piękno tamtejszej przyrody. Próbowali swoich sił podczas wspinaczki na sztucznej ściance, szaleli na linach w „małpim gaju”, gdzie co odważniejsi zjeżdżali na linach z drzew. Uczestniczyli także w ciekawych zajęciach przyrodniczych, podczas których spacerowali po Puszczy Augustowskiej i poznawali tamtejszą florę i faunę. Na chętnych czekało również strzelanie z łuku, jazda na rowerach po lasach i gry zespołowe.
Jednego z wieczorów organizatorzy ośrodka zorganizowali naszej oraz innym grupom wieczorną grę – bieg na orientację na czas, podczas której nasi uczniowie sprawdzali swoją ogólną wiedzę i umiejętność orientacji w terenie. Było to niezapomnianym przeżyciem i pokazało, że grupowa rywalizacja może być świetną zabawą i dawać wiele radości. Na pochwałę zasługuje fakt, że jedna z naszych drużyn zajęła w tej rywalizacji pierwsze miejsce. W nagrodę uczestnicy zjedli uroczystą kolację serwowaną przez kelnerów i kelnerki ośrodka.
Cieszymy się, że przez cały pobyt nie tylko dopisywały nam wspaniałe nastroje, ale i pogoda nas nie zawiodła. Wszystkie zajęcia prowadzili młodzi, pogodni i sympatyczni instruktorzy, a dzieciom przez cały czas towarzyszyły pani Ania Alberska, Kasia Poszytek i Magda Soliwoda.
Szkoda tylko, że ten czas tam szybko minął…

Początek strony