ksiazkaDnia 7 II 2006 r. w klasie III odbył się dzień pod hasłem „Polecam dobrą książkę”. Uczniowie przed feriami otrzymali zadanie, aby wybrać sobie książkę (tutaj radą mieli służyć rodzice), przeczytać ją przynieść do szkoły i uwaga!... zrecenzować według podanego planu i własnych pomysłów. Niektórzy uczniowie świetnie potrafili nie tylko opowiedzieć o książce, którą przeczytali, zaprezentować jej bohatera, czas i miejsce akcji... ale również wykazali się pomysłowością i potrafili zachęcić kolegów do przeczytania „swojej” książki. Dzieci wykonały również plakaty reklamujące książkę. Ich wystawa znajduje się w naszej klasie. I co najważniejsze ciągle trwa wymiana książek – krążą z rąk do rąk. Uczniowie chętnie czytają poleconą przez kolegów lekturę.