d niepodlDnia 10 listopada klasa IV wraz z wychowawczynią Moniką Wolską przygotowała apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny przypominający zdarzenia sprzed lat. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne podkreślając w ten sposób jak ważna jest dla nich historia naszego kraju.
Na apelu gościliśmy wiele znakomitych osobistości. Jedną z zaproszonych przez nas osób była pani Teresa Małysz, babcia naszych uczniów, która opowiadała swoje wspomnienia z dzieciństwa. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały pytania. Pani Małysz przygotowała również wystawę swoich rodzinnych pamiątek. Znalazły się tu liczne fotografie i portrety żołnierzy, którzy brali udział w bitwie warszawskiej, monety, obrazy, książki oraz opis „Grobu Nieznanego Żołnierza”.
Dzięki temu wydarzeniu uczniowie naszej szkoły znacznie przybliżyli sobie tak odległe dla nich czasy. Zrozumieli również powagę tego święta.