1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

d niepodlDnia 10 listopada klasa IV wraz z wychowawczynią Moniką Wolską przygotowała apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny przypominający zdarzenia sprzed lat. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne podkreślając w ten sposób jak ważna jest dla nich historia naszego kraju.
Na apelu gościliśmy wiele znakomitych osobistości. Jedną z zaproszonych przez nas osób była pani Teresa Małysz, babcia naszych uczniów, która opowiadała swoje wspomnienia z dzieciństwa. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały pytania. Pani Małysz przygotowała również wystawę swoich rodzinnych pamiątek. Znalazły się tu liczne fotografie i portrety żołnierzy, którzy brali udział w bitwie warszawskiej, monety, obrazy, książki oraz opis „Grobu Nieznanego Żołnierza”.
Dzięki temu wydarzeniu uczniowie naszej szkoły znacznie przybliżyli sobie tak odległe dla nich czasy. Zrozumieli również powagę tego święta.

Początek strony