1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Warszawa, 26 listopada 2019 roku.

logo orszakA oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie,szła przed nimi,
aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem,gdzie było Dziecię.
Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali.
Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją;
Upadli na twarz i oddali mu pokłon.”
Mt 2, 9-11

    

 

Szanowni Państwo!

W dniu 6 stycznia 2020 r. chcemy po raz dwunasty radośnie świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego uczestnicząc w Orszaku Trzech Króli. W kolorowym pochodzie do Stajenki podążą Kacper, Melchior i Baltazar wraz z zastępami rycerzy i dwórek. Przemarsz od pl. Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście do pl. Piłsudskiego, zakończy się pokłonem orszaków Jezusowi i wspólnym kolędowaniem na chwałę Pana.

 

 

Nasza szkoła od kilku lat jest współorganizatorem tego wydarzenia. Włączamy się w to dzieło ewangelizacyjne poprzez udział naszych dzieci w orszakach (dwórki i rycerze), udział Ojców w Gwardii Orszaku, wsparcie organizacyjne w sztabie ogólnowarszawskim oraz wolontariat - uczniowie starszych klas (rozdawanie koron, śpiewników i okazjonalnych nalepek).

Uczestnictwo w  Orszaku traktujemy jako świadectwo naszej wiary w przyjście i objawienie Jezusa Chrystusa. Jako wspólnota szkoły, chcemy kształtować ewangeliczne postawy naszych uczniów, chcemy  pokazywać, jak radośnie przeżywać wiarę całymi rodzinami.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w Orszaku!

Szczęść Boże,

,

Ks. Sylwester Jeż
Dyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego
im. Ks. Piotra Skargi
                             

Mariusz Belczyk
Aleksandra Tomasiak
Katarzyna Zielonka-Dubiel

    Koordynatorzy Projektu KZE
Orszak Trzech Króli

 

Początek strony