1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

niniejszym wpisem inaugurujemy nowy cykl, który będziemy prezentować na naszej stronie internetowej, czyli DESKI TEATRALNE.

Pod takim hasłem publikować będziemy propozycje repertuarowe warszawskich teatrów na poszczególne miesiące. Postaramy się, aby opisywane sztuki, były skierowane do różnego wieku i żeby każdy, zarówno mały, jak i całkiem duży widz, mógł znaleźć jakąś ciekawą propozycję dla siebie.

Zachęcamy do śledzenia cyklu na stronie i korzystania z propozycji stołecznych teatrów.

 

krolowa snieguKrólowa Śniegu w Teatrze Polskim

Klasyczna baśń H. CH. Andersena, znana wszystkim opowieść o Kaju i Gerdzie oraz okrutnej Królowej Śniegu w niezwykłej, iście fantastycznej odsłonie. Piękna scenografia przywołuje na myśl emocje znane z lat dziecięcych, gdy kraina lodu przyprawiała o gęsią skórkę swoją tajemniczością, grozą i nastrojem. Spektakl jest doskonałym pretekstem do wspólnego przemyślenia kwestii postrzegania świata przez dzieci i dorosłych. Jak bardzo różni się nasza percepcja? Czego w życiu szukamy i co jest dla nas najważniejsze? Na czym polega prawdziwa dojrzałość? Mądre, wzruszające, chwytające za serce.

 

hamletHamlet w Teatrze Dramatycznym

18 stycznia br. w Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera "Hamleta" W. Szekspira. Twórcy zapowiadają niezwykłe, a zarazem uniwersalne widowisko, opowiadające o konsekwencjach naszych wyborów, czynów, decyzji. Fascynująca, ponadczasowa opowieść mistrza dramatu o ludzkiej egzystencji, meandrach psychiki, walce o tron. Liczne intrygi i wartka akcja zapraszają do świata duńskiego księcia. Zachęcamy do rozważenia odwiecznej hamletowskiej rozterki: "Być albo nie być?" - oto jest pytanie.

Początek strony