SwPCentrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej, Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz kwartalnika „Christianitas”, przy współudziale naszej szkoły organizuje cykliczne spotkania  na temat najważniejszych aktualnych zagrożeń, nadziei i kontrowersji w spotkaniu chrześcijaństwa i świata. Wykłady i dyskusje (przy kawie, herbacie… ) poprowadzą znane i cenione osoby świata  nauki, publicystyki, kultury, religii.

Kościół i Polska stają dzisiaj wobec poważnych wyzwań. Chcemy zrozumieć, na czym one polegają i co możemy zrobić sami, żeby zachować wiarę, nie czynić jej bezowocną, przekazać ją dalej.

Zapraszamy do naszej szkoły (ul. Bema 73/75) wejście C już 23 stycznia o godz. 18.30.

Harmonogram spotkań:

• 23.01.2020 r. godz. 18.30 - "O początkach nowożytnych błędów dotyczących rozumienia polityki" - red. Tomasz Rowiński
  • 6.02.2020 r. godz. 18.30 - "Dokąd zmierzasz szkoło? - o bezdrożach edukacji" - dr Artur Górecki
  • 5.03.2020 r. godz. 18.30 - "Kiedy władza sięga po nasze dzieci" - adw. dr Bartosz Lewandowski