SwPCentrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej, Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris oraz kwartalnika „Christianitas”, przy współudziale naszej szkoły organizuje cykliczne spotkania  na temat najważniejszych aktualnych zagrożeń, nadziei i kontrowersji w spotkaniu chrześcijaństwa i świata. Wykłady i dyskusje (przy kawie, herbacie… ) poprowadzą znane i cenione osoby świata  nauki, publicystyki, kultury, religii.

Kościół i Polska stają dzisiaj wobec poważnych wyzwań. Chcemy zrozumieć, na czym one polegają i co możemy zrobić sami, żeby zachować wiarę, nie czynić jej bezowocną, przekazać ją dalej.

Zapraszamy do naszej szkoły (ul. Bema 73/75) wejście C już 21 listopada o godz. 18.30.

Harmonogram spotkań:

• 17.X. 2019 r. godz. 18.30 -  "Jak ukradziono nam chrześcijańską tożsamość Europy?" - prof. Jacek Bartyzel i red. Grzegorz Górny
  • 7.XI. 2019r.  godz. 18.30 -  "Wewnętrzna rewolucja praw człowieka. Wolność wyznania czy wolność od wyznania? Ochrona życia prawem do aborcji?" - adw. Jerzy Kwaśniewski
  • 21.XI.2019 r.,  godz. 18.30 -  "Bóg i Jezus Chrystus nie błogosławi relacjom homoseksualnym." - prof. Henryk Witczyk
  • 5.XII. 2019 r., godz. 18.30 -  "Od człowieka stworzonego do człowieka wymyślanego? Wielki spór o to kim jesteśmy i po co żyjemy." - dr Paweł Milcarek
  • 19.XII. 2019 r., godz. 18.30 - "Dzieci rewolucji seksualnej." - ks. prof. Robert Skrzypczak