01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

hymnPodczas „Tygodnia dla Niepodległej” pisaliśmy życzenia, wycinaliśmy serduszka i orzełki, piekliśmy i zjadaliśmy ciasta, oglądaliśmy stare komedie i przebieraliśmy się, rywalizowaliśmy w konkursach i grach, poznawaliśmy historię i kulturę dwudziestolecia międzywojennego – a wszystko w oczekiwaniu na 11-go listopada. W naszej Szkole te najbardziej uroczyste obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypadały już 9 listopada, w piątek.

 

Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli tego dnia w dwóch pięknych inicjatywach. O godzinie 11:11 wspólnie, ile sił w płucach, odśpiewaliśmy na dziedzińcu przed kościołem polski hymn - „Mazurek Dąbrowskiego” - pamiętając o wszystkich czterech zwrotkach utworu. Piątkowy, uroczysty występ poprzedziły próby, organizowane od dwóch tygodni. Sąsiedzi z pewnością słyszeli, że świętujemy.  
Nasi uczniowie nie zapomną też do końca życia, że z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieli okazję zatańczyć w wielkim korowodzie poloneza, niczym w „Panu Tadeuszu”. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wszystkich klas trenowali razem od miesiąca. Dodatkowym akcentem patriotycznym stały się biało - czerwone kwiaty - paniom i dziewczętom ozdabiały nadgarstki, panowie i chłopcy mieli je przypięte na piersi. Wyszło elegancko, pięknie i wzruszająco. Wspólny występ został nagrany na filmie.
W galerii zdjęć można obejrzeć kulisy jednej z prób oraz przygotowania do odśpiewania hymnu.

Początek strony