01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

d rodziny 2019Dnia 1 czerwca, dokładnie w Dzień Dziecka, po raz kolejny w historii naszej szkoły świętowaliśmy wspólnie Dzień Rodziny. Za sprawą wspaniałej letniej aury, a także licznie przybyłych gości, imprezę należy zaliczyć do niezwykle udanych. Mieliśmy okazje podziwiać wiele występów artystycznych, prezentowanych zarówno przez uczniów, jak i rodziców.
Specjalnymi gośćmi Dnia Rodziny byli artyści prezentujący sztukę z pogranicza pantomimy, teatru cieni, klasycznego spektaklu oraz tańca, którzy przybyli do nas znad Bajkału. To grupa zaprzyjaźniona ze szkołą, z którą uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się podczas realizowania projektu Miejsce Pamięci Dzieci Syberii realizowanego przez szkołę. Aktorzy podczas trwającego blisko godzinę spektaklu, zabawiali naszych najmłodszych milusińskich, przedstawiając im baśniowe postaci, rosyjskie legendy i dawne wierzenia. Nie zabrakło oczywiście pięknego i pełnego wiary przekazu. Miło było nam też podziwiać wspólny występ taty z córką, zatem mamy nadzieję, iż tym samym powrócimy do występów rodzinnych, jak niegdyś bywało.
Nasi uczniowie prezentowali się w śpiewie, tańcu, recytacji, odgrywali scenki. Uczestniczyli także w przygotowaniach quizów przyrodniczych, językowych, polonistycznych, malowaniu buziek maluchom. Prezentowali swoje projekty. Robili dla nas gofry i lemoniadę. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali także liczne atrakcje sportowe: turniej tenisa stołowego, konkurencje rodzinne, gry i zabawy rekreacyjno – ruchowe. Dużą popularnością cieszyła się też gra w „pająka”.
Tradycyjnie już wśród dzieciaków, furorę robiła wata cukrowa i dmuchańce ustawione na terenie kościelnym. Nowością była możliwość skorzystania z fotobudki i zrobienia sobie zdjęcia z przechadzającą się po szkole Myszką Minnie. Dla nieco starszych i bardziej głodnych, mieliśmy grilla i wyborne ciasta. W tym roku kiermasz ciast przeszedł najśmielsze oczekiwania, zarówno w odniesieniu do ilości, jak i jakości i smaku wypieków. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy upiekli na tę okoliczność swoje słodkości.
Dziękujemy Państwu za wspólne świętowanie i radosny czas spędzony razem. Dzień Rodziny to piękne święto nas wszystkich, ponieważ od zawsze zależy nam, aby społeczność zgromadzona wokół naszej szkoły, stanowiła jedną wielką rodzinę.
Gratulujemy zaprezentowanych talentów i zapraszamy już za rok.

Początek strony