01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

Jak co roku 6 – go stycznia w Uroczystość Trzech Króli ulicami Warszawy przeszedł Orszak upamiętniający wędrówkę mędrców ze wschodu. Tegoroczny, jedenasty już przemarsz odbył się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.
Rozpoczęliśmy w południe na placu Zamkowym gdzie o 12:00 odmówiliśmy modlitwę Anioł Pański w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Wychodząc z dziedzińca przy dźwiękach fanfarów Trzej Królowie odegrali scenę „Olśnienia”, a Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz poprowadził wszystkich w kierunku stajenki. Wszyscy w towarzystwie Świętej Rodziny oraz Mędrców ze Wschodu przeszli ulicami Warszawy by na końcu złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. Pierwsi zrobili to pasterze, następnie Królowie, którzy jednocześnie złożyli swoje dary – złoto, kadzidło oraz mirrę. Wspólnie odczytaliśmy Ewangelię po której odtańczyliśmy poloneza przy kolędzie „Bóg się rodzi”
Przemarszowi towarzyszyły liczne atrakcje – występ bębniarzy, taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak Diabłów oraz Musztra Legionów Rzymskich. Na końcu trasy czekał na nas ciepły posiłek. Przy okazji mogliśmy nabyć książki oraz orszakowe gadżety, a zainteresowani zdobyli wiedzę na temat działalności misjonarzy z Ad Gentes. Dzieci wzięły udział w grze z nagrodami.
Liczna grupa wolontariuszy z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego nie zawiodła i również wsparła dzieło, jakim jest pochód Orszaku Trzech Króli. Około 200 wolontariuszy z naszej szkoły zgłosiło się do rozdawania koron i śpiewników, aby uczestnicy orszaku mogli wspólnie świętować Objawienie Pańskie. Łącznie materiały rozdawane były przez blisko 500 osób. Rozdano tysiące koron, śpiewników i naklejek. Wzięliśmy również udział w organizacji gry dla najmłodszych oraz pełniliśmy rolę żołnierzy przy bramie anielskiej.

Początek strony