Dnia 26 maja, dokładnie w Dzień Matki, po raz kolejny w historii naszej szkoły świętowaliśmy wspólnie Dzień Rodziny. Pomimo początkowo niesprzyjającej aury, imprezę finalnie należy zaliczyć do niezwykle udanych. Mieliśmy okazje podziwiać wiele występów artystycznych, prezentowanych zarówno przez uczniów, jak i rodziców.
Specjalnymi gośćmi Dnia Rodziny byli artyści Teatru Bliżej Nieba, działającego przy Parafii Objawienia Pańskiego w Bliznem. Aktorzy podczas trwającego blisko godzinę spektaklu, zabawiali naszych najmłodszych milusińskich, przedstawiając im znane baśniowe postaci, w nowym wydaniu. Nie zabrakło oczywiście pięknego i pełnego wiary przekazu.
Nasi uczniowie prezentowali się w śpiewie, tańcu, recytacji, odgrywali różnego rodzaju scenki. Uczestniczyli także w przygotowaniach quizów przyrodniczych, zagadek matematycznych, konkursu układania kostki Rubika, malowaniu buziek maluchom. Prezentowali swoje filmy i projekty.
Tradycyjnie już wśród dzieciaków, furorę robiła wata cukrowa i dmuchańce ustawione na terenie kościelnym i wewnątrz szkoły. Dla nieco starszych i bardziej głodnych, mieliśmy grilla i wyborne ciasta. W tym roku kiermasz ciast przeszedł najśmielsze oczekiwania, zarówno odniesieniu do ilości, jak i jakości i smaku wypieków. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy upiekli na tę okoliczność swoje ciasta.
Dziękujemy Państwu za wspólne świętowanie i radosny czas spędzony razem. Dzień Rodziny to piękne święto nas wszystkich, ponieważ od zawsze zależy nam, aby społeczność zgromadzona wokół naszej szkoły, stanowiła jedną wielką rodzinę.
Gratulujemy zaprezentowanych talentów i zapraszamy już za rok.