bal gim

Dnia 11 maja jako klasy trzecie – ostatnie w gimnazjum – uczestniczyliśmy w balu gimnazjalnym. Ks. Dyrektor rozpoczął wieczór krótkim powitaniem. Zwrócił się do uczniów, rodziców, nauczycieli i zapowiedział uroczysty taniec inaugurujący bal. Na salę zieloną weszły pary przygotowane pod czujnym okiem p. Martyny Kaczmarskiej i zatańczyły walca angielskiego. Wszyscy tancerze bardzo się starali i wypadli świetnie.
Po uroczystym rozpoczęciu robiliśmy pamiątkowe klasowe zdjęcia przed szkołą. Wszyscy byliśmy w dobrych humorach, więc to naprawdę była miła chwila, kiedy ustawialiśmy się przed fotografem. Żartom nie było końca.
Gdy rozpoczęła się dyskoteka, zupełnie zapomnieliśmy o tym, że wkrótce się rozstajemy. Bawiliśmy się świetnie. Wszystkie trudności i stres związany z egzaminami również poszedł w zapomnienie. Muzyka była dobra - każdy mógł znaleźć piosenkę i melodię dla siebie. Największym hitem okazał się hymn Światowych Dni Młodzieży 2016, „Błogosławieni miłosierni”. Pieśń nas porwała i każdy śpiewał pełnym głosem. Zabawa skończyła się o godz. 20:30.
Z pewnością bal na długo pozostanie w naszej pamięci. Trochę szkoda, że był to bal kończący naszą naukę w gimnazjum – ale pełni nadziei i gotowi na nowe wyzwania zabieramy ze sobą mnóstwo wspomnień ze szkoły. Liczymy także na to, że zawiązane przyjaźnie i znajomości przetrwają długie lata.

Julia Różycka 3c