absolwenci„Trafny wybór szkoły ponadgimnazjalnej- co warto wziąć pod uwagę, by później nie żałować? „
Spotkanie klas III naszego gimnazjum z absolwentami KZE
Wybór szkoły ponadgimnazjalnej jest tylko z pozoru łatwą decyzją. Tak naprawdę wybór ten jest ściśle związany z planowaniem kariery zawodowej. By pomóc gimnazjalistom - uczniom klas III w dokonaniu trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, zorganizowaliśmy spotkanie z absolwentami naszej szkoły, obecnie uczniami liceów i techników warszawskich. Odbyło się ono w dniu 27 kwietnia 2017 roku, w godzinach 15.40 - 17.00, w salach gimnastycznych: zielonej i fioletowej. Spotkanie było realizacją projektu gimnazjalnego dotyczącego trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej i zostało przygotowane przez 7 uczniów klasy 2c pod opieką Ireny Świerżewskiej szkolnego doradcy zawodowego.
Zaproszeni absolwenci bardzo licznie przybyli na to spotkanie. Pojawili się reprezentanci 20 warszawskich liceów ogólnokształcących i 3 techników, łącznie około 50 osób. Licznie przybyli też uczniowie klas trzecich gimnazjum. Sala zielona i fioletowa zamieniły się na czas spotkania w „kawiarnię”. Na stolikach umieszczono etykiety z nazwami szkół ponadgimnazjalnych. W tej czasowej kawiarni każda szkoła miała swoje miejsce. Uczniowie klas III gimnazjum podchodzili do stolików i rozmawiali o interesujących ich szkołach ponadgimnazjalnych. Zaproszeni goście częstowani byli kawą, herbatą i słodyczami zakupionymi przez uczniów realizujących projekt.