k bajekWe wtorek 10 lutego w naszej szkole miało miejsce ukoronowanie kilkumiesięcznej pracy grupy z zajęć artystycznych muzycznych. Było to przedstawienie muzyczne pod tytułem „W Muzycznej Krainie Bajek”. Miało ono na celu zaprezentowanie dzieciom piosenek z filmów animowanych z dużym naciskiem na filmy Disney’a. Było ono wystawiane dwa razy: po raz pierwszy dla dzieci ze szkoły podstawowej o godzinie 10.00 oraz dla rodziców i osób chętnych o godzinie 18.00.

Udział wzięli wszyscy uczniowie uczestniczący w zajęciach. Każdy z nich wystąpił przede wszystkim, jako solista. Każdej piosence towarzyszył krótki tekst wraz z najbardziej znanym cytatem z danego filmu. Pierwsza piosenka miała tytuł „Czekam i czekam” i pochodziła ona z filmu „Zaplątani”. Następnie wystąpił kwintet z klasy 2c w składzie: Marysia Skorupa, Hania Sapierzyńska, Dominika Dzimira, Agata Dobkiewicz, Krysia Malicka i zaprezentował piosenkę „Ani Słowa” z filmu „Herkules”. Potem Marysia Szwarczewska, zaśpiewała piosenkę z filmu „Rogate Ranczo”, podczas której połowa grupy wyszła na scenę i zasiadła w kręgu jak wokół ogniska. Następnie Ola Kamińska i Bogna Kopiczyńska wystąpiły w piosence „Lustro” z filmu „Mulan”. Miały na sobie ubrania przypominające tradycyjne japońskie kimona.  Po nich swoją kolej miała najliczniejsza grupa, w której skład wchodziły Basia Cebula, Karina Świercz, Zosia Paradowska, Weronika Głowińska, Zuzia Maciejewska, Karolina Ostaszewska, Ola Strychalska i Marysia Dulińska. Zaśpiewały one piosenkę „Mam tę moc” z wielkiego hitu wytwórni Disney’a, czyli „Kraina Lodu”. Na koniec piosenki dziewczyny rzuciły w stronę publiki kulki z waty mające imitować śnieżki. Efekt był kolosalny. Dzieci dosłownie rzuciły się na śnieżki i zaczęły je zbierać. Potem na scenę weszły Agnieszka Kurek i Oliwia Jędrzejewska, żeby zaprezentować piosenkę „Życie trwa” z filmu „Bambi”. Następnie była piosenka „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas” śpiewana przez Weronikę Pych. Po niej wystąpiła Marysia Kozik w piosence „Z dna piekieł” z filmu „Dzwonnik z Notre Dame”. W pewnym momencie przez scenę przebiegła Marysia Szwarczewska przebrana za cygankę. Nawiązywało to do scen z tego właśnie filmu. Następną była piosenka z filmu „Anastazja”, którą wykonała Asia Lisiowska. Rozpoczęła inaczej niż wszyscy, gdyż na scenę weszła od strony publiczności. Na scenie czekała na nią grupka dziewczyn, które, gdy Asia doszła na scenę zaczęły tańczyć walca. Było to dosyć widowiskowe. Następny wystąpił Andrzej Turski w piosence „Przecieramy szlak” z filmu „Droga do El Dorado”. Za nim stały Zosia Paradowska, Zuzia Maciejewska, Weronika Głowińska i Karina Świercz, które tańczyły wymyślony przez siebie układ. Na koniec wystąpiła Hania Sapierzyńska w piosence „Ty druha we mnie masz” z filmu „Toy Story”. Podczas gdy ona śpiewała na scenę wchodzili wszyscy pozostali wykonawcy i ustawiali się w dwóch szeregach. Osoby z pierwszych szeregów zaprosiły do siebie po jednej osobie z widowni. Był to idealnie pasujący finał do całego przedstawienia. Publiczność, zarówno dziecięca jak i złożona z rodziców i znajomych, była pod wysokim wrażeniem.
Ogólnie przedstawienie bardzo się podobało. Wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzach.