siatkowkaW czwartek 19.12.2013 r. odbył się w naszej szkole, z inicjatywy klasy IIIa (grudniowego gospodarza szkoły) mecz siatkówki pomiędzy drużyną nauczycieli i drużyną gimnazjalistów.
W skład drużyny belfrów wchodzili: p. Kasia Boguszewska (w-f), p. Basia Jurczyk (muzyka), p. Ania Kiljan (j.francuski), p. Rafał Rosa (w-f), p. Krzyś Wrzołek (w-f), p. Michał Kucwaj (w-f). W drużynie uczniowskiej zagrali: Aniela Czuma Ia, Marysia Dulińska Ib, Gabrysia Filipiuk V, Janek Najmiec IIa, Janek Duliński IIa, Adam Czerski IIa, Mikołaj Halemba IIa, Krzyś Wasilewski IIb, Tomek Kurek IIIc.
Mecze siatkówki między nauczycielami a uczniami to żadna nowość w naszej szkole, co roku takie rozgrywki mają miejsce w czasie Dnia Rodziny. Pierwszy raz jednakże skład drużyny uczniowskiej budził grozę, jak się bowiem okazało kilku uczniów trenuje w klubach siatkarskich. Tym bardziej nauczyciele mobilizowali swe siły i tym bardziej podniosła i pełna ducha rywalizacji sportowej była atmosfera przed meczem. Na „trybunach” nie zabrakło kibiców jednej i drugiej drużyny – gimnazjaliści kibicowali raczej swoim koleżankom i kolegom, a uczniowie szkoły podstawowej (zwłaszcza klasy IV) razem z p. Martyną Masłoń i p. Jolą Masłowską głośno dopingowali drużynę nauczycieli.
Mecz rozpoczął się o godzinie 15.00 gwizdkiem arbitra głównego czyli naszego absolwenta Huberta Taładaja. Rozegrane zostały trzy sety do 25 punktów. Pierwszy set wygrali nauczyciele, w kolejnym lepsi okazali się uczniowie. Trzeci set był zatem tym rozstrzygającym o powodzeniu w całym meczu. Set ten rozpoczął się niewielkim prowadzeniem nauczycieli, jednakże uczniowie szybko odrobili straty i wysunęli się na prowadzenie. Przez cały set szale zwycięstwa przechylały się to na belfrową, to na uczniowską stronę. W końcówce meczu to jednak nauczycielom udało się odskoczyć nieco swoim podopiecznym i ostatecznie to oni zaliczyli match ball'a. Uczniowie schodzili z boiska niepocieszeni, niedługo odbędzie się zapewne mecz rewanżowy.
Trzeba przyznać, iż sukces nauczycieli był okupiony dużym wysiłkiem, drużyna uczniów prezentowała siatkówkę na bardzo wysokim poziomie, nie ustępując umiejętnościami nawet naszym wuefistom. Mamy nadzieję, iż ten mecz zapoczątkuje serię zmagań nauczycieli z uczniami na szkolnym boisku siatkarskim, bo grać i oglądać takie mecze to sama przyjemność :).