sejmDnia 14.10.2013 w ramach świętowania Dnia Edukacji Narodowej klasy IIa i IIc z wychowawczyniami: p. Kiljan i p. Suchocką oraz p. Jemielitym zwiedzały z przewodnikiem budynki Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Na początek mieliśmy przyjemność zasiąść w fotelach na galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Pani przewodnik opowiadała nam o porządku obrad sejmowych, pokazywała fotele najważniejszych urzędników państwowych: prezydenta, premiera, marszałka sejmu, miejsca członków Rady Ministrów oraz posłów partii politycznych. Zadawała młodzieży pytania dotyczące władzy ustawodawczej, pani Marysia była dumna, uczniowie nie dali się bowiem zaskoczyć. Z sali posiedzeń przeszliśmy następnie do hallu głównego, gdzie oglądaliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych. Pani przewodnik pokazała nam również tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, a także gablotę z laskami marszałkowskimi. Ostatnim punktem programu było przejście do wielkiej Sali Kolumnowej.

Większość uczniów widziała miejsce, gdzie zapadają ważne decyzje państwowe po raz pierwszy, była to zatem ciekawa, poszerzająca wiedzę lekcja WOS'u, lekcja obowiązkowa, bo mająca służyć rozwijaniu postaw naszych uczniów jako przyszłych obywateli naszego kraju.