integracjaDnia 3 września 2013 o godzinie 7.30 wszystkie klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami: s. Anetą, p. Basią Jurczyk i p. Michałem Kucwajem, nauczycielami wychowania fizycznego: p. Krzysztofem Wrzołkiem i p. Rafałem Rosą oraz naszą szkolną siostrą pielęgniarką wyjechali na obóz integracyjny do ośrodka wypoczynkowego Promyczek w Sztutowie.
Około godziny 15.00 klasy dojechały na miejsce. Resztę dnia świeżo upieczeni pierwszoklasiści spędzili na wzajemnym poznawaniu nowych kolegów, koleżanek i nauczycieli. Dzień zakończyli wspólnym wyjściem nad morze. Drugiego dnia uczniowie pojechali zwiedzać Gdańsk, dowiedzieli się o historii tego miasta, przespacerowali się po rynku. Resztę dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych, grali w siatkówkę, piłkę nożną oraz inne gry i zabawy łączące sport z wzajemną integracją. Nie obeszło się również bez wyjścia z wychowawcami nad morze oraz gry w plażową siatkówkę. Trzeciego dnia, pod pieczą nauczycieli wychowania fizycznego, korzystając z pogody, pierwszaki aktywnie spędzali czas na ośrodku. Ostatni wieczór wyjazdu zakończył się przy ognisku, gorących kiełbaskach, wspólnych śpiewach i dźwiękach gitary. W piątek około godziny 11.00 cała grupa opuściła ośrodek dziękując brawami obsłudze hotelu. Po drodze odbyła się jeszcze jedna ciekawa lekcja historii, młodzież odwiedziła dawny obóz koncentracyjny Stutthof.
Pod szkołę pierwszoklasiści wrócili okóło godziny 19.00. Wyjazd zakończył się wspólną Mszą Świętą.