wolontariatW roku szkolnym 2012/13, uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt.: „Wolontariat – ile możemy dać innym?”.
Co tydzień - w każdy czwartek i piątek - przychodziliśmy do świetlicy szkolnej, by tam uczyć i bawić naszych najmłodszych kolegów. Nie tylko pomagaliśmy im zrobić i zrozumieć najtrudniejsze prace domowe, ale także zachęcaliśmy ich do rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań.
Wolontariusze, każdego tygodnia przygotowywali specjalny program dla dzieci, na dany temat (np. ”Jak być bezpiecznym na drodze”, „Legendy polskie”, „Sałatka jesienna”). Wszystko to oczywiście, odbywało się pod czujnym okiem Pani Agnieszki Wojtasiak. A kiedy nauka się znudzi pora na… zabawę! Przy licznych grach sportowych, organizowanych przez opiekunów świetlicy nie można było się nudzić!
Dzięki wolontariatowi przekonaliśmy się, jak ważną i ciężką pracę wykonują opiekunowie w naszej świetlicy. To, co z pozoru wydaje się być łatwe i lekkie, w rzeczywistości wymaga wielkiego poświęcenia i zaangażowania. Realizując ten projekt nieraz musieliśmy mocno pobudzić naszą wyobraźnię, zastanawiając się co może zainteresować młodych ludzi, którymi się opiekowaliśmy. Wymyślając dla nich gry i zabawy, wkrótce sami zatęskniliśmy za czasami, kiedy byliśmy w ich wieku.