g stoloweW połowie maja uczniowie klasy IIb gimnazjum spędzili kilka dni w Górach Stołowych, konkretnie w okolicach Radkowa. W pięknych okolicznościach przyrody spędzali czas wyjątkowo poznawczo i aktywnie. Uczestniczyli w zajęciach z geologii - najpierw zbierali skamieniałości, a potem poddawali je analizie. Byli też z wizytą w kopalni W Nowej Rudzie, gdzie mieli okazję prześledzić cały proces wydobywczy złóż rudy, obejrzeć narzędzia pracy górników i przekonać się, w jak ciężkich warunkach pracują ludzie pod ziemią. Każdy z uczniów miał też okazję spróbować pracy rękodzielniczej – lepiliśmy naczynia z gliny, poznaliśmy też technikę decoupage'u. Oprócz tego było strzelanie z łuku, ścianka wspinaczkowa, rowerowa eskapada i gry świata. Nie obyło się też bez nocnej gry terenowej. Klasa miała mnóstwo okazji do współdziałania w grupie, co z pewnością zacieśniło klasowe więzy. Uczniowie przekonali się po raz kolejny, że nie trzeba wcale szukać daleko, bo w naszym kraju jest mnóstwo urokliwych, wartych odkrycia miejsc ...