jaselka8 stycznia bieżącego roku – już tradycyjnie – w naszym kościele odbyły się JASEŁKA. Tym razem przedstawienie przygotowało ponad 20 - osobowe grono gimnazjalistów z klas II pod kierunkiem p. B. Tombarkiewicz i siostry Dominiki. Tematem przewodnim stała się przemiana ludzkich serc pod wpływem spotkania z Maryją i Nowonarodzonym Dzieciątkiem. Odległa przeszłość nieustannie przeplatała się ze współczesnością. Radość Bożego Narodzenia wypełniła dom czteroosobowej, zwyczajnej rodziny, której szara codzienność i pośpiech początkowo przesłoniły urok wigilijnego wieczoru. Zawitała również do zatwardziałego serca pani polityk i do życia niepełnosprawnego mężczyzny, którego po wypadku opuściła żona i przyjaciele. Boże Dzieciątko pomogło również odbudować relacje między skłóconymi małżonkami. Ciężarna żona, dzięki wsparciu Maryi, odzyskała miłość męża i z nadzieją zaczęła patrzeć w przyszłość. Cudowna przemiana dokonała się wreszcie w sercach młodych ludzi, określanych mianem tzw. „trudnej młodzieży”. Dotąd żyli w świecie głośnej muzyki, agresji, fałszu i bezwzględności, w poczuciu, że tak naprawdę nikomu na nich nie zależy i że ciągle muszą walczyć o swoje. W noc Bożego Narodzenia przekonali się, że jest Ktoś, dla Kogo są ważni, Ktoś, Kto ich bezinteresownie kocha i Kto ich bardzo potrzebuje. Okazało się, że Pan Jezus jest bardzo blisko nich, znacznie bliżej, niżby się kiedykolwiek spodziewali.
Na jasełkowej scenie nie zabrakło również Trzech barwnych Mędrców ze Wschodu, z darami oraz ujmujących w swej prostocie pasterzy, którzy przybyli pokłonić się Dzieciątku.
Tegoroczne JASEŁKA stały się też pretekstem do zaśpiewania tradycyjnych polskich kolęd, które ubogaciły widowisko. Jak co roku, przedstawienie obejrzało nie tylko grono uczniowskie i pedagogiczne, ale również członkowie ich rodzin.