s szkolyDnia 25 września 2008 r. obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły. Już po raz 11 upamiętniliśmy rocznicę jej powstania i nadania imienia Ks. Piotra Skargi. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. Z tej okazji gościliśmy Pana Kuratora Oświaty, a także wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele o godzinie 10.00, którą celebrował Jego Eminencja Prymas Polski – Kardynał Józef Glemp. W swojej homilii nawoływał, abyśmy dobrze wykorzystali możliwość nauki w tej szkole. Mówił o wartościach, którymi winniśmy się kierować w naszym życiu. Po życzliwych, ciepłych słowach Prymasa, nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły klas pierwszych.
Po Mszy Świętej nastąpiła doniosła uroczystość. Ks. Dyrektor wręczył osobom, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszej szkoły medale „Przyjaciel szkoły” jako wyraz wdzięczności i pamięci.
Zwięczeniem uroczystości w Kościele było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego uczniów Szkoły Podstawowej zatytułowanego „Nasza szkoła„.
Krótka historia Księdza Piotra Skargi, naszego Patrona oraz fragmenty jego przemówień, wprowadziły nas w nastrój dalszej części obchodów.
Następnie wszyscy zebrani przenieśli się do budynku szkoły na poczęstunek, gdzie mogli także podziwiać nagrodzone prace plastyczne.