Informacje podstawowe PDF Drukuj Email
O NAS
Nasze Przedszkole powstało we wrześniu 2006 roku. Mieści się w Warszawie przy ulicy Rabsztyńskiej 5. Jest to Publiczne Przedszkole Katolickie prowadzone przez Parafię Rzymskokatolicką Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Naszym patronem jest Święty Franciszek. Dlatego też nazywamy się „Kwiatkami Świętego Franciszka”.
Misja przedszkola doskonale odzwierciedla się w słowach naszego Patrona - św. Franciszka:

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju,
Abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
Wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda;
Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie;
Nadzieję tam, gdzie panuje rozpacz;
Światło tam, gdzie panuje mrok;
Radość tam, gdzie panuje smutek.

Spraw abyśmy mogli,
Nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
Nie tyle szukać miłości, co kochać;

Albowiem dając, otrzymujemy;
Wybaczając, zyskujemy przebaczenie,
A umierając, rodzimy się do wiecznego życia.

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

Organem Prowadzącym Publiczne Przedszkole Kwiatki św. Franciszka jest Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika reprezentowana przez księdza dyrektora Sylwestra Jeża.

Dyrektorem przedszkola jest pani mgr Dorota Starzec.

Nadzór pedagogiczny w naszym przedszkolu prowadzi  pani Agata Kruczyńska – Zabora, pełniąca także  obowiązki zastępcy dyrektora.

Przedszkole jest otwarte w godzinach: od 7.00 do 18.00.

Poszczególne grupy wiekowe:
  • Grupa I FIOŁKI – prowadzona przez panie: mgr Agatę Kruczyńską - Zaborę i mgr Justynę Jagiełło - Socha. Pomocą nauczyciela jest  pani Monika Szmit. Ich pracę wspomaga też pani Teresa Stokowska.
    Grupa pracuje w godzinach 7.00 – 17.00
  • Grupa II STOKROTKI – prowadzona przez panie: mgr Danutę Kamińską i mgr Monikę Wadas. Pomocą nauczyciela jest pani Monika Dmoch. Ich pracę wspomaga pani Helena Szmit.
    Grupa pracuje w godzinach 7.00 – 17.00
  • Grupa III MAKI – prowadzona przez panie: mgr Bernadettę Wilczyńską i mgr Monikę Świderską. W grupie pracuje również pani Barbara Król.
    Grupa pracuje w godzinach 7.30 – 17.30
  • Grupa IV KONWALIE – prowadzona przez panie: mgr Agatę Szynal i mgr Magdalenę Czarnecką. W grupie pracuje również pani Małgorzata Kasprzycka.
    Grupa pracuje w godzinach 7.30 – 17.30
  • Grupa V RUMIANKI – prowadzona przez panie: mgr Klaudynę Staniewską i mgr Jowitę Jankowską-Śmietanko.  W grupie pracuje również pani Agnieszka Kopik.
    Grupa pracuje w godzinach 8.00 – 18.00
  • Grupa VI BRATKI - prowadzona przez panie: s. Aurelię – mgr Dorotę Woronowicz i mgr Marlenę Drozdowską (w zastępstwie za mgr Joannę Klamkę).  W grupie pracuje również pani Barbara Brzuszkiewicz.

Zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy prowadzi pani mgr Renata Wnuk.

Katechezy dla wszystkich dzieci prowadzi s. Dominika Rogaczewska.

Kuchnia: pani Krystyna Strąkowska i pani Anna Matusik.

Szatnia: pani Teresa Pawłowska.

Katolicki charakter naszej placówki realizowany jest  nie tylko poprzez zajęcia z religii. Również panie nauczycielki wdrażają dzieci w świat wartości religijnych, czytają im Biblię, opowiadania religijne, prowadzą rozmowy i modlą się wspólnie z dziećmi.

Natomiast dla Rodziców, raz w miesiącu, będą organizowane spotkania formacyjne, które będzie prowadził jak w minionych latach o. Bogdan Augustyniak.

Cytat dnia

Niechęć, bierność, zwlekanie w wykonywaniu zadań szkodzą pracy apostolskiej, a sprawiają zadowolenie wrogowi.

św. Josemaria Escriva

Losowy obrazek