01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

fiolki d babciDnia 22.01.2019 r. w grupie "Fiołki" świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały przedstawienie oraz piosenki i tańce. Po występie rozdaliśmy prezenty i zaprosiliśmy naszych gości na drobny poczęstunek.

 

 

 

lilie d babci22 stycznia 2019 r. dzieci z grupy "Lilie" zaprosiły Dziadków do wspólnego świętowania "Dnia Babci i Dziadka". Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły układ taneczny i grały na instrumentach muzycznych. Na koniec przedstawienia wszystkie wnuki zaprosiły gości do wspólnej zabawy.

 

 

 

21 stycznia dzieci z grupy przedszkolnej "Maki" zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnego świętowania "Dnia Babci i Dziadka". Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały piękne wiersze, a na koniec ugościły Dziadków na poczęstunku.

stokrotki balDnia 14 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Oto kilka zdjęć z zabawy grupy "Stokrotki".

 

 

 

 

 

lilie bal karnawalTak dzieci z grupy "Lilie" bawiły się na balu karnawałowym.

 

 

 

 

 

bal karnawalDnia 14.01.2019 r. odbył się bal karnawałowy w naszym przedszkolu. "Fiołki" przesyłają kilka fotografii z tego wydarzenia.

 

 

 

 

lilie w plastyczne11 stycznia, w grupie przedszkolnej "Lilie", odbyły się warsztaty plastyczne z p. Robertem.

 

 

 

 

fiolki warsztaty robertDzięki współpracy z pobliskim hufcem pracy, mamy możliwość czasem gościć u siebie Pana Roberta. Dzielimy się zdjęciami z dwóch spotkań, które się odbyły w aktualnym roku przedszkolnym.

 

 

 

fiolki zimaNaszych Przedszkolaków żadna pogoda nie odstrasza. Wystarczy odpowiedni strój i możemy szaleć. Dzielimy się radością z zimowych atrakcji na placu zabaw.

 

 

 

 

stokrotki w plastyczneDnia 21 grudnia, w grupie Stokrotki, odbyły się warsztaty plastyczne z p. Robertem pt. „Lepimy bałwanka”.

 

 

 

 

maki jaselka17 grudnia dzieci oraz rodzice z grup Maki i Rumianki uczestniczyli w spotkaniu religijnym prowadzonym przez Jasia Pociechę, po czym udali się na spotkanie opłatkowe w swoich salach. Dzieci, rodzice i nauczyciele wspólnie śpiewali kolędy, wysłuchali fragmentu Pisma Świętego jak mieli okazję wspólnie świętować przy słodkim poczęstunku.

 

 

Dnia 14 grudnia, w grupie przedszkolnej "Stokrotki", odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze o tematyce świątecznej. Po występie odczytany został fragment Pisma Świętego, a uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia.

fiolki jaselkaW miniony czwartek 13 grudnia grupa "Fiołki" wraz z Rodzicami przeżywała spotkanie bożonarodzeniowe. Obejrzeliśmy "jasełka" w wykonaniu naszych Pociech, odczytaliśmy Słowo Boże, podzieliliśmy się opłatkiem składając najszczersze i najpiękniejsze życzenia. Dzielimy się z Państwem fotorelacją z tego wzruszającego wydarzenia.

 

 

lilie oplatekDnia 13 grudnia, w grupie przedszkolnej "Lilie", odbyło się spotkanie opłatkowe - "Jasełka". Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po występie wszyscy uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu Pisma Świętego, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia z okazji zbliżających się swiąt. Najmłodsi niecierpliwie oczekiwali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

z sportoweDnia 7 grudnia grupy "Lilie" i "Fiołki" uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie.

 

 

 

 

kiermasz bn5 grudnia 2018 roku odbył się kolejny, doroczny kiermasz przedświąteczny w naszym przedszkolu. Do kupienia były kartki świąteczne, ozdoby oraz smakołyki - wszystko przygotowane przez dzieci i nauczycieli z naszego przedszkola. Zachęcamy do podziwiania asortymentu na załączonych zdjęciach.

 

 

 

sw mikolaj5 grudnia 2018 r. dzieci z grupy Bratki przedstawiły scenkę o świętym Mikołaju. Jeden z chłopców wcielił się w rolę Mikołaja – księdza i biskupa Miry, który uratował godność trzech panien, wrzucając przez okno pieniądze na ich posagi ślubne. Święty uratował też żeglarzy przed utonięciem na statku oraz uzdrowił małe dziecko po poparzeniu. Dokonał także wiele innych cudów w imię Pana Jezusa. Mikołaj rozdawał prezenty dzieciom, gdyż lubił sprawiać ludziom radość. Stąd wzięła się tradycja, zgodnie z którą w grudniu dzieci na całym świecie z utęsknieniem oczekują przybycia tego hojnego świętego.

msza sw5 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się Msza Święta roratnia - wszystkie chętne dzieci przyniosły tego dnia lampiony, z których większość była wykonana samodzielnie przez dzieci i rodziców.

Po Mszy Świętej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy lampion roratni. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

sw elzbieta28 listopada 2018 r. dzieci z grupy Bratki przedstawiły scenkę o świętej Elżbiecie Węgierskiej. Elżbietka była zaręczona z księciem Ludwikiem, gdy miała cztery lata. Gdy dorosła, pomagała biednym, dając pieniądze, jedzenie, ubranie i pocieszając smutnych. Jej mąż Ludwik pochwalał jej dobroć. Pewnego razu zdarzył się cud: Elżbieta niosła biednym ludziom chleb. Gdy pokazała koszyk mężowi, aby zobaczył, co żona chce ofiarować potrzebującym, zamiast chleba Elżbieta i Ludwik ujrzeli róże. Właśnie dlatego św. Elżbieta często przedstawiana jest na obrazach z koszem pełnym tych kwiatów.

m boskaDnia 27 listopada odbyły się adwentowe warsztaty biblijne dla dzieci - Spotkanie z Matką Boską Częstochowską.

 

 

 

 

caritasNasze Przedszkole włączyło się w akcję Caritasu na przygotowywanie serduszek z życzeniami świątecznymi. Dzieci wykonały je w domu z Rodzicami, ale także w grupach. Dnia 23 listopada odwiedziła nas przedstawicielka Caritas, by odebrać prace dzieci. W podziękowaniu nasi podopieczni otrzymali słodkości i bransoletki na ręce.

 

 

t edenDnia 21 listopada do naszego przedszkola zawitał teatrzyk "EDEN". Artyści zaprezentowali spektakl pt. "Najpiękniejszy prezent przedmikołajkowy".

 

 

 

 

warsztaty jezDnia 16 listopada, w grupie Lilie, odbyły się warsztaty plastyczne z p. Robertem pt. „Jeżykowy świat – zabawa w ogrodzie”.

 

 

 

 

stokrotki jez16 listopada 2018 r. grupa "Stokrotki" gościła Pana Roberta z zaprzyjaźnionego z nami pobliskiego Hufca Pracy. Dzieci dowiedziały się, co jesienią robią jeże i wykonywały własnego jeża z masy solnej.

 

 

 

urodziny polskiDnia 15 listopada odbyło się przedstawienie pt. „Urodziny Polski” celem uroczystego świętowania 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Przedstawienie dla całego przedszkola i zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej nr 139 przygotowała grupa „Lilie”. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki patriotyczne, hymn państwowy oraz zaprezentowały taniec narodowy – „Krakowiaka”. Na koniec wszystkie grupy otrzymały własnoręcznie robione flagi Polski oraz książki o mieście Warszawa.

legenda orlaDnia 14 listopada do naszego przedszkola zawitał teatrzyk "Warszawski Koliber". Artyści zaprezentowali spektakt pt. "Legenda Orła Polskiego".

 

 

 

 

czytanie fiolkiCo jakiś czas odwiedzają nas rodzice dzieci, by poczytać w grupie. Starannie dobierają literaturę i przygotowują niespodzianki. Bardzo lubimy te spotkania i liczymy na dalszą udaną współpracę.

 

 

 

lilie bohaterListopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, a także o naszej Ojczyźnie! Z tej okazji dzieci z grup "Fiołki" i "Lilie" odwiedziły MIEJSCE UŚWIĘCONE KRWIĄ POLAKÓW POLEGŁYCH ZA WOLNOŚĆ OJCZYZNY przy PKP Koło.

Symbolicznie zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się za Tych, dzięki którym możemy żyć w WOLNYM kraju.

 

sp 139Dzięki Gościnności Szkoły Podstawowej nr 139 przy ul. Syreny, dzieci z grup "Fiołki" i "Lilie" mogły uczestniczyć w uroczystym apelu połączonym z przedstawieniem związanym z uczczeniem okrągłej rocznicy Wolnej Polski. Załączamy zdjęcia z tych podniosłych chwil i serdecznie dziękujemy za dostarczone wzruszenia.

 

 

robert9 listopada 2018 r. do naszego przedszkola zawitał znany i lubiany przez dzieci pan Robert z zaprzyjaźnionego z nami, pobliskiego Hufca Pracy, aby opowiedzieć (i zaśpiewać) dzieciom, co jesienią robią jeże. Po wysłuchaniu opowieści dzieci zabrały się do pracy z masą solną. Końcowym efektem lepienia kulek, placków i wałeczków okazał się mały, najeżony kolcami jeżyk. Dziękujemy Panu Robertowi za odwiedziny i wspólną zabawę!

dekoracje niepodleglosc9 listopada z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szatni zawisły dekoracje wykonane w domu przez dzieci wraz z całymi rodzinami - do akcji włączyli się nie tylko rodzice, ale także rodzeństwa i dziadkowie. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję przekonać się, że to ważna uroczystość dla wszystkich Polaków, niezależnie od wieku, a także posłuchać rodzinnych historii patriotycznych.

bratki stokrotki mpn8 listopada 2018 r. nasze czterolatki wybrały się do miejsca pamięci narodowej przy ul. Górczewskiej. Zapaliliśmy znicze, po czym Wspólnie modliliśmy się za Ojczyznę - o pokój i zgodę pomiędzy nami oraz o życie wieczne dla Polaków walczących o wolność naszego kraju.

 

 

fiolki bibliotekaWspółpraca naszego Przedszkola z Biblioteką przy ul. Żytniej jest bardzo owocna. Zwłaszcza starsze grupy starają się tam bywać nawet raz w miesiącu. Dnia 8 listopada wybrały się tam "Fiołki", którym zostały przypomniane podstawy korzystania z takiego miejsca, przedstawiono wybrane fragmenty literatury oraz pozwolono na samodzielne wybieranie i oglądanie pozycji książkowych.

 

bal swietychDnia 31.10.2018 r. odbył się w naszym Przedszkolu Bal Wszydtkich Świętych. Zabawa ta miała na celu przybliżenie postaci Patronów  oraz zachętę do ich naśladowania. Spotkanie stało się źródłem radości i ubogacenia dla każdego z nas.

 

 

 

2kino stokrotki6 października nasze przedszkolaki wybrały się na lekcję multimedialną do kina "Luna". Dowiedzieliśmy się, skąd się biorą dźwięki w filmie i co to jest kino nieme. Na koniec obejrzeliśmy film o misiach pt.: "Przytul mnie".

 

 

 

kino fiolki"Skąd są dźwięki tej piosenki?" - taki tytuł nosiła lekcja w kinie "Luna", w której wzięły udział starsze grupy naszego przedszkola. Wycieczka odbyła się dnia 26.10.2018 r. "Fiołki" i "Lilie" zachęcają do obejrzenia swoich fotograficznych wspomnień.

 

 

 

maki integracja25 października w najmłodszej grupie „Maki” odbyło się spotkanie integracyjne pt.: Bal jesienny. W spotkaniu uczestniczyły Dzieci z Rodzicami oraz Nauczycielkami. Wszyscy bawili się wesoło. Wspólnie rozpoznawali dary jesieni, „tkali” pajęczą sieć z włóczki, recytowali wierszyk „Lecą liście z drzew”, tańczyli i śpiewali piosenki: „Czerwone jabłuszko” oraz „Pada deszczyk”. Można też było dojść z zamkniętymi oczami do sylwety muchomorka i nakleić mu brakujące kropeczki, a także nakarmić papierowego zajączka marchewkami. Na zakończenie balu każde dziecko otrzymało na pamiątkę wspólnej zabawy dyplom przedszkolaka i marchewkowy rożek z cukierkami. W sali „Maków” czekał zaś słodki poczęstunek dla wszystkich gości.

sw faustyna24 października 2018 r. w naszym Przedszkolu podczas przedstawienia przygotowanego przez grupę Bratków poznawaliśmy postać św. Faustyny Kowalskiej. Faustyna (z urodzenia Helena) mieszkała w Głogowcu. Wcześnie zaczęła pracować i pomagać rodzicom. W Warszawie swoje pierwsze kroki skierowała do Kościoła św. Jakuba. Potem wstąpiła do Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Pan Jezus dużo z Faustyną rozmawiał i prosił o szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego. Przedszkolaki z przejęciem odegrały rolę i zaśpiewały piosenkę "Miłosierdzie pada".

rumianki integracja23 października 2018 r. w grupie Rumianki odbył się dzień integracji. Maluszki zaprezentowały Rodzicom to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu, wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Na koniec każdy otrzymał dyplom dzielnego przedszkolaka.

 

k gucio i dudus22 października 2018 r. odwiedzili nas znani i kochani przez przedszkolaki panowie: Gucio i Duduś. Podczas koncertu dzieci jak zawsze śpiewały, tańczyły i wysłuchały opowieści, a ponadto poznały kolejny instrument: klarnet i dowiedziały się, jak można zrobić go w domu z rurki, balonika i kawałka drutu.

 

 

 

balonyW piątek, dn. 19.10.2018 r. grupę "Fiołki" odwiedziła mama jednego z chłopców. Celem wizyty były mini warsztaty z kręcenia balonów. Spotkanie to przyniosło wiele radości i uruchomiło kreatywność dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Ani B.

 

 

 

lilie bibliotekaDnia 18 października dzieci z grupy "Lilie" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce jesiennej zorganizowanych w pobliskiej bibliotece.

 

 

 

jp216 X 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. 40 lat później w Przedszkolu "Kwiatki św. Franciszka” mały przedszkolak, "Bratek” wcielił się w rolę Lolka, Karola, księdza, biskupa i papieża - Jana Pawła II. Wszystkie dzieci biły głośne brawa na cześć naszego Wielkiego Polaka. Zapytane, kim jest Jan Paweł II, odpowiadały, że to papież i święty. Na koniec wszyscy z mocą zaśpiewaliśmy piosenkę: "Nie ma lepszego od Jana Pawła II”.

 

maki jesienJesienią warto wybrać się na spacer. Nasze przedszkolaki z nazbieranych liści, kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek tworzyły prace plastyczne. Dary jesień posłużyły nam też jako ścieżka sensoryczna.  Przechodząc po niej dzieci ćwiczyły dotyk, równowagę i koordynację.

 

 

 

d edukacjiDnia 11 października dzieci z grupy Stokrotki zaprezentowały przygotowany przez siebie występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Czterolatki zaśpiewały piosenki, zatańczyły taniec i wyrecytowały wiersze. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie wszystkim Paniom i Panom prezentów wykonanych przez dzieci z grup Maki, Rumianki i Konwalie.

 

 

d edukacji przygotowaniaJak co roku, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grup Maków i Rumianków przygotowały i obdarowały wszystkich pracowników pięknymi, ręcznie wykonanymi prezentami w imieniu wszystkich dzieci z przedszkola.

 

 

 

skwer10 października 2018 r. grupy Fiołków i Lilii wybrały się na otwarcie zagospodarowanego na nowo Skweru im. Wandy Lurie w pobliżu przedszkola. Na miejscu spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi z przedszkolem pracownikami Hufca Pracy, którzy poprowadzili dla nas warsztaty plastyczne. Efekty zajęć (malowane przez dzieci kamienie) ozdobiły ścieżki skweru. Dzieci wypróbowały też nowy plac zabaw oraz otrzymały pamiątkowe książki, balony i różne drobiazgi. Przedszkolaki obserwowały także sadzenie pamiątkowego dębu, a na koniec skorzystały z poczęstunku, z którego słynie Wola - pysznych pączków.

festyn6 października 2018 r. odbył się coroczny festyn z okazji święta naszego Patrona. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, po czym przeszliśmy do goszczącej nas tego dnia szkoły na ul. Bema.
Atrakcje w szkole rozpoczęło przedstawienie o św. Franciszku i Czerwonym Kapturku w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy Fiołków.
Następnie rozpoczęły się zabawy z wodzirejami oraz atrakcje w kącikach tematycznych: samodzielne wykonanie różańca, malowanie twarzy, skręcane baloniki, kącik kreatywny (na którym dzieci zmieniały papierowe torebki w jesienne sowy) oraz kącik kulinarny z możliwością wykonania szaszłyków.
Tak wiele aktywności z pewnością zaostrza apetyt wszystkich uczestników, dlatego dla wzmocnienia sił można było także posilić się kiełbaską z grilla oraz smakołykami przyniesionymi przez rodziców i dzieci. Nasze małe łasuchy chętnie zajadały się też watą cukrową, którą dzięki wspaniałej pogodzie można było spożywać na dziedzińcu szkoły w ciepłych promieniach jesiennego słońca.

sw franciszek przedstawienieW związku z Festynem Patronalnym, który odbył się dnia 6 pazdziernika w szkole na ul. Bema, grupa „Fiołki” przygotowała przedstawienie o Świętym Franciszku. Głównymi aktorami byli Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a praca nad jego powstaniem przyczyniła się do jeszcze większej integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Liczymy na dalszą udaną współpracę!

muffinkiDnia 5 października grupa "Fiołki", w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych dotyczących owoców i warzyw, własnoręcznie upiekła muffinki z dyni.

 

 

 

 

fiolki franciszekZ okazji wspomnienia Św. Franciszka, dn. 4 pazdziernika nasza społeczność przedszkolna przeżywała występ przygotowany z tej okazji przez grupę „Bratki”. Po przedstawieniu każde dziecko otrzymało upominek- ciasteczka w kształcie kwiatków. Dołączamy krótką fotorelację z radości, jaka tego dnia stała się udziałem „Fiołków”.

 

 

franciszek bratki4 października, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy dzień wspomnienia naszego Patrona - św. Franciszka. Dzieci z grupy Bratków przygotowały przedstawienie przybliżające przedszkolakom postacie wybranych franciszkańskich świętych. W trakcie przedstawienia dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały hymn przedszkola i inne piosenki religijne. Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka: ciasteczka w kształcie kwiatków dla naszych małych "Kwiatków św. Franciszka".

stoktotki d chlopakaDnia 1 października w grupie „Stokrotki” obchodzono „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dzieci wykonały różne zadania, np. picie soku z cytryny, odgadywanie zagadek, ćwiczenia na dywanie czy ściąganie przez dziewczynki pianki do golenia z twarz chłopców. Na koniec chłopcy otrzymali prezenty - pieski z balonów.

 

 

hufiec pracy28 września 2018 r. w odwiedziny do grupy Bratków przyszli goście z Hufca Pracy, aby poprowadzić dla dzieci zajęcia. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, co zrobić, żeby spotkać krasnoludka. Skrzaty boją się jednak hałasu, a - jak wiadomo - w czasie jesieni często stukają o ziemię kasztany, dlatego krasnoludki się wystraszyły, ale dzieci miały za to z czego zrobić zwierzątka, które z radością zabrały do domu.

d chlopakaDnia 28.09.2018 r., dzięki staraniom Rodziców z grupy „Fiołki”, mogliśmy świętować Dzień Chłopaka. Całe wydarzenie opierało się na pogadance na temat mężczyzn i kobiet, oraz ich ról, jakie pełnią w społeczeństwie. Chłopcy zostali obdarowani latarkami ledowymi, balonami z helem, a cała grupa słodkościami. Planujemy analogiczne świętowanie z okazji Dnia Kobiet. Przez takie wydarzenia chcemy też uczyć dzieci, że każda okazja jest dobra, by kogoś docenić i zauważyć. Podkreślamy też, że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.

jez26 września 2018 r. nasze przedszkole odwiedził jeż pigmejski. Pani, która go przyniosła, powiedziała, że jeż ten nie występuje na wolności, jest to krzyżówka jeża białobrzuchego i jeża afrykańskiego. Jeż ten w dzień śpi, a w nocy buszuje. Lubi jeść owady. Dzieci dowiedziały się, że jeże, choć mają ostre igiełki, wcale nie przenoszą na nich jabłek. Zwierzęta te stroszą igiełki, gdy się boją lub chcą kogoś przestraszyć. Wyglądają wówczas jak małe kolczaste kuleczki. Nasz jeż nazywał się właśnie Kuleczka. Szkoda, że nie został z nami dłużej…

lilie owocowe obrazkiO tym, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne wiedzą doskonale dzieci z grupy „Lilie”. Starszaki z chęcią wykonały autorskie „Obrazki na talerzach” ze swoich ulubionych owoców, a następnie zjadły swoje „prace” z wielkim apetytem.

 

 

lilie jesienPod koniec września dzieci z grupy „Lilie” wspólnie stworzyły kącik jesienny w swojej sali. Starszaki przynieśli zebrane przez siebie „dary jesieni”, z których zrobili ciekawe „Jesienne obrazki”.

 

 

25 września 2018 r. zawitał do przedszkola błogosławiony Władysław z Gielniowa – dzieci z grupy Bratków przygotowały o nim krótką scenkę biograficzną. Błogosławiony Władysław wyruszył na studia do Krakowa, jednak szybko je przerwał i wstąpił do zakonu Bernardynów. Pisał pieśni po polsku, choć dawniej używano tylko łaciny. Przeniesiony do Kościoła św. Anny w Warszawie, głosił płomienne kazania o Panu Jezusie i Jego Męce. W pewnym momencie uniósł się nad ziemią, tak że wszyscy krzyczeli: „On musi być święty!” Oprócz zapoznania się z życiem bł. Władysława, przedszkolaki dowiedziały się także, że jest on patronem Warszawy.

p jesien24 września 2018 r. do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień. Pojawiła się w każdej grupie i opowiadała dzieciom, po czym poznać nadejście tej pory roku. Wszystko się zgadzało, bo akurat tego dnia zaczął padać deszcz, pojawił się silny wiatr, kolorowe liście spadały z drzewa, a Julek mówił, że kiedy szedł do przedszkola, prawie spadł na niego kasztan. Dowiedzieliśmy się, że grzyby rosną w lesie, ale nie wszystkie można zbierać, bo niektóre są trujące. Cieszymy się z nadejścia tak pięknej pory roku.

s kostka18 września 2018 r. zawitał do przedszkola św. Stanisław Kostka – dzieci z grupy Bratków przedstawiły krótką scenkę z życia świętego. Nasz mały św. Stanisław przedstawił swoją podróż do Wiednia, spotkanie z św. Barbarą, od której przyjął Komunię Świętą i spotkanie z Matką Bożą, która podała mu do potrzymania Dzieciątko Jezus. Młody jezuita trafił przed tron Syna Bożego prowadzony przez Matkę Bożą i dwóch aniołów. Przedstawienie bardzo się podobało, a dzieci przy okazji dowiedziały się, że św. Stanisław Kostka jest patronem Polski.

dni adaptacyjne

 

 

 

 

 

Początek strony