01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

d edukacjiDnia 11 października dzieci z grupy Stokrotki zaprezentowały przygotowany przez siebie występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Czterolatki zaśpiewały piosenki, zatańczyły taniec i wyrecytowały wiersze. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie wszystkim Paniom i Panom prezentów wykonanych przez dzieci z grup Maki, Rumianki i Konwalie.

 

 

d edukacji przygotowaniaJak co roku, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grup Maków i Rumianków przygotowały i obdarowały wszystkich pracowników pięknymi, ręcznie wykonanymi prezentami w imieniu wszystkich dzieci z przedszkola.

 

 

 

skwer10 października 2018 r. grupy Fiołków i Lilii wybrały się na otwarcie zagospodarowanego na nowo Skweru im. Wandy Lurie w pobliżu przedszkola. Na miejscu spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi z przedszkolem pracownikami Hufca Pracy, którzy poprowadzili dla nas warsztaty plastyczne. Efekty zajęć (malowane przez dzieci kamienie) ozdobiły ścieżki skweru. Dzieci wypróbowały też nowy plac zabaw oraz otrzymały pamiątkowe książki, balony i różne drobiazgi. Przedszkolaki obserwowały także sadzenie pamiątkowego dębu, a na koniec skorzystały z poczęstunku, z którego słynie Wola - pysznych pączków.

festyn6 października 2018 r. odbył się coroczny festyn z okazji święta naszego Patrona. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, po czym przeszliśmy do goszczącej nas tego dnia szkoły na ul. Bema.
Atrakcje w szkole rozpoczęło przedstawienie o św. Franciszku i Czerwonym Kapturku w wykonaniu rodziców i dzieci z grupy Fiołków.
Następnie rozpoczęły się zabawy z wodzirejami oraz atrakcje w kącikach tematycznych: samodzielne wykonanie różańca, malowanie twarzy, skręcane baloniki, kącik kreatywny (na którym dzieci zmieniały papierowe torebki w jesienne sowy) oraz kącik kulinarny z możliwością wykonania szaszłyków.
Tak wiele aktywności z pewnością zaostrza apetyt wszystkich uczestników, dlatego dla wzmocnienia sił można było także posilić się kiełbaską z grilla oraz smakołykami przyniesionymi przez rodziców i dzieci. Nasze małe łasuchy chętnie zajadały się też watą cukrową, którą dzięki wspaniałej pogodzie można było spożywać na dziedzińcu szkoły w ciepłych promieniach jesiennego słońca.

sw franciszek przedstawienieW związku z Festynem Patronalnym, który odbył się dnia 6 pazdziernika w szkole na ul. Bema, grupa „Fiołki” przygotowała przedstawienie o Świętym Franciszku. Głównymi aktorami byli Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, a praca nad jego powstaniem przyczyniła się do jeszcze większej integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Liczymy na dalszą udaną współpracę!

muffinkiDnia 5 października grupa "Fiołki", w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych dotyczących owoców i warzyw, własnoręcznie upiekła muffinki z dyni.

 

 

 

 

fiolki franciszekZ okazji wspomnienia Św. Franciszka, dn. 4 pazdziernika nasza społeczność przedszkolna przeżywała występ przygotowany z tej okazji przez grupę „Bratki”. Po przedstawieniu każde dziecko otrzymało upominek- ciasteczka w kształcie kwiatków. Dołączamy krótką fotorelację z radości, jaka tego dnia stała się udziałem „Fiołków”.

 

 

franciszek bratki4 października, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy dzień wspomnienia naszego Patrona - św. Franciszka. Dzieci z grupy Bratków przygotowały przedstawienie przybliżające przedszkolakom postacie wybranych franciszkańskich świętych. W trakcie przedstawienia dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały hymn przedszkola i inne piosenki religijne. Na koniec czekała na dzieci słodka niespodzianka: ciasteczka w kształcie kwiatków dla naszych małych "Kwiatków św. Franciszka".

stoktotki d chlopakaDnia 1 października w grupie „Stokrotki” obchodzono „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dzieci wykonały różne zadania, np. picie soku z cytryny, odgadywanie zagadek, ćwiczenia na dywanie czy ściąganie przez dziewczynki pianki do golenia z twarz chłopców. Na koniec chłopcy otrzymali prezenty - pieski z balonów.

 

 

hufiec pracy28 września 2018 r. w odwiedziny do grupy Bratków przyszli goście z Hufca Pracy, aby poprowadzić dla dzieci zajęcia. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, co zrobić, żeby spotkać krasnoludka. Skrzaty boją się jednak hałasu, a - jak wiadomo - w czasie jesieni często stukają o ziemię kasztany, dlatego krasnoludki się wystraszyły, ale dzieci miały za to z czego zrobić zwierzątka, które z radością zabrały do domu.

d chlopakaDnia 28.09.2018 r., dzięki staraniom Rodziców z grupy „Fiołki”, mogliśmy świętować Dzień Chłopaka. Całe wydarzenie opierało się na pogadance na temat mężczyzn i kobiet, oraz ich ról, jakie pełnią w społeczeństwie. Chłopcy zostali obdarowani latarkami ledowymi, balonami z helem, a cała grupa słodkościami. Planujemy analogiczne świętowanie z okazji Dnia Kobiet. Przez takie wydarzenia chcemy też uczyć dzieci, że każda okazja jest dobra, by kogoś docenić i zauważyć. Podkreślamy też, że „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”.

jez26 września 2018 r. nasze przedszkole odwiedził jeż pigmejski. Pani, która go przyniosła, powiedziała, że jeż ten nie występuje na wolności, jest to krzyżówka jeża białobrzuchego i jeża afrykańskiego. Jeż ten w dzień śpi, a w nocy buszuje. Lubi jeść owady. Dzieci dowiedziały się, że jeże, choć mają ostre igiełki, wcale nie przenoszą na nich jabłek. Zwierzęta te stroszą igiełki, gdy się boją lub chcą kogoś przestraszyć. Wyglądają wówczas jak małe kolczaste kuleczki. Nasz jeż nazywał się właśnie Kuleczka. Szkoda, że nie został z nami dłużej…

lilie owocowe obrazkiO tym, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne wiedzą doskonale dzieci z grupy „Lilie”. Starszaki z chęcią wykonały autorskie „Obrazki na talerzach” ze swoich ulubionych owoców, a następnie zjadły swoje „prace” z wielkim apetytem.

 

 

lilie jesienPod koniec września dzieci z grupy „Lilie” wspólnie stworzyły kącik jesienny w swojej sali. Starszaki przynieśli zebrane przez siebie „dary jesieni”, z których zrobili ciekawe „Jesienne obrazki”.

 

 

p jesien24 września 2018 r. do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień. Pojawiła się w każdej grupie i opowiadała dzieciom, po czym poznać nadejście tej pory roku. Wszystko się zgadzało, bo akurat tego dnia zaczął padać deszcz, pojawił się silny wiatr, kolorowe liście spadały z drzewa, a Julek mówił, że kiedy szedł do przedszkola, prawie spadł na niego kasztan. Dowiedzieliśmy się, że grzyby rosną w lesie, ale nie wszystkie można zbierać, bo niektóre są trujące. Cieszymy się z nadejścia tak pięknej pory roku.

s kostka18 września 2018 r. zawitał do przedszkola św. Stanisław Kostka – dzieci z grupy Bratków przedstawiły krótką scenkę z życia świętego. Nasz mały św. Stanisław przedstawił swoją podróż do Wiednia, spotkanie z św. Barbarą, od której przyjął Komunię Świętą i spotkanie z Matką Bożą, która podała mu do potrzymania Dzieciątko Jezus. Młody jezuita trafił przed tron Syna Bożego prowadzony przez Matkę Bożą i dwóch aniołów. Przedstawienie bardzo się podobało, a dzieci przy okazji dowiedziały się, że św. Stanisław Kostka jest patronem Polski.

dni adaptacyjne

 

 

 

 

 

Początek strony