01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

k wakacyjne trofeaWe wrześniu spotkaliśmy się na pierwszym, powakacyjnym koncercie przygotowanym przez Dudusia i Gucia. Starsze przedszkolaki doskonale wiedzą, jak wspaniała i wesoła jest zabawa z muzykami. Młodsze dzieci także szybko przekonały się, że wesoły śpiew i taniec jest dobry na wszystko, nawet na smutek rozstania z mamą i tatą. Dlatego wszystkie dzieci zgodnie śpiewały „Raz, dwa, trzy, do przedszkola idziesz ty. Raz i dwa, raz i dwa, do przedszkola idę ja”. Spontaniczny taniec, radosne podskoki i śpiew pozwalają dzieciom na spontaniczne przeżywanie muzyki. Czekamy na kolejny koncert.

policjantGrupę Bratki odwiedził tata Paulinki, który pracuje w Policji. Prowadził Quiz o ruchu drogowym. Dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, doskonale znały tez numery telefonów alarmowych. Każde dziecko w nagrodę otrzymało medal.

 

 

salatka bratkiPrzedszkolaki wiedzą, że zdrowe i wartościowe odżywianie to podstawowy warunek tego, żeby każdy człowiek miał dużo siły i nie chorował. Dzieci wiedzą, że warzywa to źródło witamin, dlatego na zajęciach dydaktycznych Bratki przygotowały zdrową i smaczną sałatkę warzywną, którą poczęstowały również inne grupy.

 

 

festynDnia 1 października 2016 roku spotkaliśmy się wszyscy na Rodzinnym Festynie ze Świętym Franciszkiem. Najważniejszą częścią festynu było wspólne uczestniczenie w Mszy Świętej odprawianej przez Księdza Dyrektora Sylwestra Jeża. Po mszy dzieci, rodzice, personel przedszkola i zaproszeni goście – wszyscy spotkali się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie do wspólnej zabawy radośnie zapraszał Jaś Pociecha. Miłym i dodatkowo bardzo „smacznym” punktem programu była kawiarenka pod chmurką, przygotowana przez rodziców.

z sportoweDnia 3 października zawitał do przedszkola pan uczący wychowania fizycznego. Poprowadził w Bratkach zajęcia gimnastyczne, na których było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec każdy otrzymał piłeczki pingpongowe. Dzieciom bardzo spodobał się taki sportowy dzień.

 

 

p franciszekPrzedszkole Kwiatki świętego Franciszka to miejsce, gdzie dzieci poznają świat wartości. Uczą się wrażliwości, otwartości na potrzeby innych, chęci niesienia pomocy tym, którym jest ona potrzebna. Takiej właśnie lekcji udzielili nam uczniowie ze szkoły podstawowej na Bema. Starsi koledzy już nie pierwszy raz mogli pochwalić się swoim talentem aktorskim, a przygotowane przez nich przedstawienie o Świętym Franciszku bardzo spodobało się przedszkolakom. Dzieci nagrodziły swoich starszych kolegów dużymi brawami.

policja borsukDnia 10 października w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście. Pan policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy, przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Dzieci uzyskały informację na temat prawidłowego korzystania ze ścieżek rowerowych, o zachowaniu się w środkach komunikacji miejskiej. Pan policjant nie tylko opowiedział dzieciom o tym, jak bezpiecznie podróżować, ale również przypomniał zasady prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych, o ustępowaniu miejsca starszym i potrzebującym osobom. Przedszkolaki doskonale wiedziały, że podczas podróżowania samochodem każde dziecko powinno mieć zapięte pasy i siedzieć w foteliku. Spotkanie z panem policjantem i borsukiem bardzo spodobało się dzieciom. Dziękujemy.

czytanie ksiazekW każdą środę, rodzice z grupy Bratki, odwiedzają dzieci w przedszkolu i czytają bajki, wierszyki, ulubione opowiadania dzieci. Przedszkolaki bardzo lubią te czytelnicze spotkania, a każde dziecko jest zawsze bardzo dumne, kiedy książkę czyta jego mama lub tata. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

 

 

b muz butyDnia 12 października 2016 roku po raz kolejny spotkaliśmy się z muzykami. Spotkanie to rozpoczęło kolejny już cykl Edukacyjnych Bajek Muzycznych. Tym razem przedszkolaki mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat gitary. W bajkowym nastroju, przy dźwiękach gitary oraz podczas wspólnego radosnego śpiewania, dzieci czerpały radość z muzykowania.

 

parkZłota i piękna jesień zaprosiła dzieci na spacer, dlatego Bratki skorzystały z tego zaproszenia i poszły do Parku Moczydło. Spacer chociaż długi, bardzo spodobał się dzieciom, dlatego wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

 

 

 

d nauczycielaDnia 14 października 2016 roku, dzieci z grupy Bratki przygotowały uroczystą akademię. Dzieci recytowały piękne wierszyki i śpiewały piosenki, dzięki którym na twarzach całego przedszkolnego personelu pojawił się uśmiech. Panie otrzymały od swoich przedszkolaków czerwone różyczki, a dziecięcy występ został nagrodzony wielkimi brawami.

 

 

msza dzieciNa początku października dzieci i cały personel przedszkola wspólnie modlili się podczas Mszy Świętej w przedszkolu. Dla najmłodszych przedszkolaków była to pierwsza Msza Święta w przedszkolu. Starszaki śpiewały piosenki religijne, których wspólnie uczą się każdego dnia.

 

 

p zelaznaGrupa Maki i Stokrotki zostały zaproszone do Przedszkola Sióstr Rodziny Maryi na przedstawienie pt. „Owieczka Mela”. Był to występ przygotowany przez dzieci z okazji Roku Miłosierdzia. Z przygód małej i psotnej owieczki Mela płynie nauka, że Jezus Miłosierny wszystko wybacza, ale należy słuchać jego rad i iść drogą, którą wyznacza Dobry Pasterz. Przedszkolakom bardzo podobał się występ kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionego przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.

 

t jonaszPodczas spektaklu teatralnego pt. „Jonasz i wielka ryba” dzieci poznały historię Jonasza, któremu Pan Bóg wyznaczył zadanie specjalne. Jonasz miał się udać do Niniwy, by pogodzić skłóconych mieszkańców miasta i nauczyć ich bycia dobrymi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody bohatera. Ten wartościowy spektakl pokazał przedszkolakom, że warto słuchać Pana Boga, że trzeba być dobrym i pomocnym człowiekiem, a jeśli zrobimy coś złego to należy za to przeprosić. Ta historia uczy też przebaczania. Dzieciom podobało się przedstawienie  i nagrodziły aktorów wielkimi brawami.

ratownikPod koniec października dzieci miały okazję spotkać się z ratownikiem medycznym. Pan ratownik nauczył dzieci, jak powinny się zachowywać i co robić w sytuacji zagrożenia. Podczas zabawy przypomniał dzieciom alarmowy numer telefonu, ale także wyjaśnił, kiedy powinny zadzwonić pod ten numer oraz co należy powiedzieć, jeśli dzwonimy po pomoc. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się też, jak się bronić i jak skutecznie wzywać pomocy, w sytuacji, gdy ktoś chce porwać dziecko. Ciekawą i niosącą cenną wiedzę zabawą była również zabawa z pluszowym pieskiem. Dzięki niej przedszkolaki dowiedziały się jak się zachować, gdy dzieciom zagraża prawdziwy i niebezpieczny pies.

d swietychNa początku listopada w naszym przedszkolu odbył się niezwykły bal - Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się za wybrane postacie świętych, a podczas wspólnego spotkania prezentowały swoje stroje, opowiadały o świętych, których tego dnia reprezentowali. To był czas wspólnego śpiewania, radości i tańców. Na końcu okazało się, że każdy z nas może być świętym.

 

m bajekW listopadzie dzieci z  grupy Rumianki, Bratki, Stokrotki, Konwalie i Maki wyjechały na wycieczkę do Muzeum bajek, baśni i opowieści w Konstancinie. Pan Michał Malinowski, podróżnik, wprowadza dzieci do świata bajek i baśni. Opowiadał dzieciom bajkowe historie z różnych części świata. Przedszkolaki miały możliwość zagrania na egzotycznych instrumentach, które pan Michał przywiózł z podróży po Azji i Afryce. Twórczym i ciekawym przerywnikiem była dla dzieci zabawa konstrukcyjna polegająca na budowaniu z drewnianych klocków MuBaBaO a także zabawa z Bajkostworami. To był czas spędzony bardzo aktywnie, wesoło i ciekawie. Dzieciom bardzo spodobało się to niezwykłe, bajkowe spotkanie.

konkurs jesienW tym roku złota polska jesień powitała nas wszystkimi swoimi kolorami. Jej niepowtarzalne piękno udało się uchwycić dzieciom, które wraz z rodzicami robiły jesienne zdjęcia. Galerię zdjęć można było podziwiać w przedszkolnym korytarzu na małej wystawie. Wszystkie konkursowe prace zostały docenione i nagrodzone dyplomami. Gratulujemy.

 

 

t samarytanin8 listopada 2016 roku w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt.: „Miłosierny Samarytanin”. Podczas przedstawienia dzieci miały okazję poznać historię opartą na biblijnej przypowieści i aktywnie w niej uczestniczyć: grały na różnych instrumentach na targu w Jerozolimie, opatrywały rany kupca pobitego przez bandytę, rozmawiały w „obcym języku” z właścicielem gospody, jeździły na pluszowym osiołku i tańczyły z ocalonym kupcem, gdy wrócił do zdrowia. Przede wszystkim jednak dowiedziały się, że każdy człowiek to nasz bliźni i że trzeba mu pomóc w potrzebie, nie oczekując niczego w zamian.

bajki muzycznePrzygotowując się do obchodów Święta Niepodległości mieliśmy przyjemność obejrzeć koncert pt. „Polskie wojsko to brzmi swojsko”. Był to koncert z cyklu Edukacyjne bajki muzyczne. Dzieci poznały zasadę działania trąbki, sposób wydobywania z niej dźwięków muzycznych. Podczas tego spotkania przedszkolaki miały także możliwość zobaczenia mundurów wojskowych z różnych jednostek w Polsce: wojsk lotniczych, lądowych, podhalańskich. Wysłuchały pięknego „Marszu Pierwszej Brygady” oraz przeszły „przyśpieszony” trening wojskowej musztry.

strazakDnia 9 listopada 2016 roku odwiedził nas pan strażak. Dzieci powitały go z dużym entuzjazmem. Opowiedział przedszkolakom, na czym polega praca strażaków. Wyjaśnił dzieciom, że codzienna praca strażaków to nie tylko gaszenie pożarów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Mogły też obejrzeć różne rodzaje strażackich hełmów, zobaczyły mundur warszawskiej grupy poszukiwawczej oraz emblematy z mundurów strażackich z różnych części świata.

 

11 listŚwięto Niepodległości to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Wiedzą o tym także nasze przedszkolaki. Z tej okazji, dzieci z grupy Rumianki przygotowały uroczystą akademię. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni, zaprezentowały polskie symbole narodowe. Na koniec wszyscy wstali i uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski.

 

 

stokrotki biblW listopadzie Stokrotki odwiedziły Bibliotekę dziecięcą na ulicy Żytniej. Tym razem było to spotkanie poświęcone bajkowym i baśniowym postaciom. Dzieci rozpoznawały i nazywały znane im bajkowe postacie, oglądały książeczki, słuchały opowieści pani bibliotekarki a na koniec spotkania pokolorowały bajkowe obrazki.

 

 

bratki d otwartyW listopadzie rodzice dzieci z grupy Bratków mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych. Dzieci wykazały się swoją wiedzą podczas zajęć dydaktycznych, z radością wykonały również prace plastyczne.

 

 

 

konwalie pocztaNasze przedszkolaki z grupy Konwalie odwiedziły Urząd Pocztowy. Poznały pracę pań pracujących przy okienkach pocztowych. Miały również okazję wrzucić list do skrzynki pocztowej.

 

 

 

konkurs misW dniach 10 - 23 listopada 2016 roku, zgodnie z zadaniami do realizacji w ramach programu rozwijania zainteresowań czytelniczych „Przedszkolak małym czytelnikiem”, został zorganizowany międzygrupowy konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony miś  z bajki”. Organizatorkami konkursu były panie z grupy Lilie - mgr Paulina Pilzak i mgr Natalia Sułkowska. Wychowankom przedszkola zaproponowano wykonanie pracy dowolną technika plastyczną, a kryteriami prac była kreatywność w ujęciu tematyki oraz walory artystyczne. W konkursie wzięło udział 48 uczestników ze wszystkich grup wiekowych. Po intensywnych obradach jury zgodnie ustaliło, że wszystkie prace konkursowe były na tyle wyjątkowe, iż zasługują na wyróżnienie. Za udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności.

lilie zoDnia 7 grudnia rodzice  z grupy Lilie mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych. Tematem spotkania były „Zabawy ze Świętym Mikołajem”. Dzieci wykazały się  wiedzą podczas zajęć dydaktycznych, zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności recytując wiersz i śpiewając piosenkę o Mikołaju. W trakcie zajęć otwartych  dzieci wykonywały wspólnie z rodzicami i nauczycielkami  bożonarodzeniowe ozdoby. Przepiękne prace można było nabyć podczas kiermaszu w naszym przedszkolu.

 

misjonarki boliwia ms misjonarkaW grudniu odwiedziła nas Siostra Misjonarka z Boliwii. To było wyjątkowe spotkanie. Siostra przywiozła ze sobą zdjęcia i film, na którym mogliśmy zobaczyć, jak wygląda boliwijskie przedszkole. Siostra nauczyła nas również wesołej boliwijskiej piosenki, przy której wspólnie bawiliśmy się jeszcze przez kolejne dni.

tata przedszkoleNasze przedszkole uczestniczy w programie „Bezpieczne przedszkole”, dlatego na zaproszenie pań, odwiedził nas zaprzyjaźniony tata informatyk. Towarzyszyła mu córka - Dominika, absolwentka naszego przedszkola. Wspólnie przedstawili kilka krótkich i bardzo czytelnych scenek na temat zagrożeń płynących z mediów i Internetu. Dzieci były bardzo zainteresowane, miały też dużo pytań, na które nasi goście chętnie i cierpliwie odpowiadali. Dziękujemy za spotkanie.

 

kapela goralskaDnia 14 grudnia 2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu kapelę góralską. Bawiliśmy się radośnie przy dźwiękach skrzypiec i wiolonczeli, słuchaliśmy góralskich piosenek i śpiewaliśmy kolędy. Dzieci zobaczyły i poznały brzmienie prawdziwego rogu  pasterskiego, zobaczyły także „zbrycoki” czyli specjalne, góralskie dzwonki. Przedszkolaki miały okazję pomuzykować z góralami, a chłopcy zatańczyli „zbójnickiego”. Na zakończenie koncertu usłyszeliśmy piękną pastorałkę „Hej maluśki, maluśki”.

kiwrmasz bJak co roku, przed świętami, w naszym przedszkolu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęliśmy jeszcze późną jesienią, kiedy to powstawały pierwsze ozdoby i dekoracje. Dzieci ze wszystkich grup wraz z nauczycielkami przygotowywały świąteczne stroiki, bombki, bałwanki, gwiazdki i wiele innych wyjątkowych ozdób. Tradycyjnie też wspomagali nas rodzice, którzy w domach przygotowywali dekoracje i przynosili je do przedszkola. Podczas grudniowego kiermaszu mogliśmy podziwiać wszystkie świąteczne dzieła przygotowane z dobroci serca. Serdecznie dziękujemy wszystkim Przyjaciołom przedszkola, którzy zakupili te ozdoby. Dzięki ich ofiarności przedszkolaki z każdej grupy otrzymały nowe zabawki.

jaselka16 grudnia 2016 roku  w grupie Bratki odbyło się spotkanie świąteczne z Rodzicami, które rozpoczęło się jasełkami w wykonaniu dzieci. Była zmęczona podróżą Święta Rodzina, byli i aniołowie śpiewający i tańczący nowonarodzonemu Jezusowi na chwałę. Przybyli nawet kujawiacy, kaszubi, krakowiacy i górale. Pożyczeniach złożonych przez Panią Dyrektor Bratkom i ich rodzicom, cała grupa udała się do sali, by wysłuchać fragmentu Ewangelii, podzielić się opłatkiem i skosztować pysznego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, ale przede wszystkim by spędzić ze sobą czas w świątecznej, rodzinnej atmosferze.

stroik bnŚwiąteczna atmosfera zainspirowała panie z grupy Stokrotki do tego, by ogłosić konkurs na bożonarodzeniowy stroik. Rodzice ze wszystkich grup wykonali różnorodne, niepowtarzalne i piękne stroiki. Wśród tylu wyjątkowych prac niełatwo było wybrać jedną najlepszą. Dlatego też jury przyznało wszystkim wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy, a dzieci otrzymały drobne upominki. Rodzice zgodzili się również, aby ich stroiki mogły być wystawione podczas grudniowego kiermaszu. Dziękujemy wszystkim za pomysłowość i zaangażowanie.

piernikiDzieci z grupy Stokrotki postanowiły nieco bardziej dosłownie poczuć świąteczną atmosferę. Aby to było możliwe, wspólnie z paniami, upiekły pyszne pierniki.  Nic tak nie smakuje i nie cieszy, jak  samodzielnie przygotowane smakołyki. Podczas  grupowego spotkania wigilijnego, przedszkolaki dumnie poczęstowały swoimi wypiekami zaproszonych gości.

 

 

k eskimoskiePrzedszkolaki z naszego przedszkola powitały Nowy Rok na wesoło. Dnia 3 stycznia 2017 odwiedzili nas Gucio i Duduś. Zaprosili wszystkich do kolejnej muzycznej zabawy. Dzieci poznały nowy instrument o nazwie „KAZIU”, a także wysłuchały opowieści o krainie dalekiej północy, gdzie mieszkają Eskimosi. Słuchając tej ciekawej opowieści dzieci poznały także „DRUMLĘ” instrument przywieziony z podróży do krainy zimna i śniegu.

 

koledowanie aureliaŚrodowe przedpołudnia to w naszym przedszkolu czas wspólnego śpiewania. Tego dnia spotykamy się wszyscy na dużej sali rytmicznej i chwalimy Pana Boga śpiewając religijne pieśni. Styczeń to czas kolędowania, dlatego w radosnych nastrojach śpiewamy znane wszystkim kolędy oraz uczymy się nowych utworów, nie tylko kolęd, ale i wesołych pastorałek. Chętne i odważne przedszkolaki mają okazję prezentować swoje umiejętności wokalne, a każdy występ nagradzany jest głośnymi brawami.

zima zabawy„Przyszła zima biała, śniegu nasypała…”. Tak, tak, zima podarowała nam w tym roku kilka pięknych, prawdziwie śnieżnych dni. Przedszkolaki z grupy „Maki” w pełni korzystały z uroków zimy. Wesoło bawiły się na śniegu, rzucały się śnieżkami, próbowały nawet lepić bałwana.

 

 

 

mama rumiankiDzieci z grupy „Rumianki” bardzo lubią słuchać czytanych im książek. W tym roku szkolnym szczególnie mocno troszczymy się o nasze grupowe „Popołudnia z książką”. Dzieci poznają wciąż nowe utwory z zakresu literatury dziecięcej, dzięki którym nie tylko poznają świat, ale uczą się wartości, zdobywają cenną wiedzę, a przede wszystkim wkraczają w piękny, mądry i niepowtarzalny świat książki. W poniedziałki zapraszamy rodziców do czytania w naszej grupie. Mama Bartka odwiedzała nas już kilka razy, a na ostatnim spotkaniu czytała dzieciom fragmenty książki Agnieszki Suchowierskiej pt. „Mat i świat”.

t kogut10 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pod tytułem „Przygody koguta Pawlito”. Spektakl ukazał młodym widzom to, jaką wartość ma przyjaźń. Dzieci dowiedziały się, że budowanie prawdziwej przyjaźni wymaga wysiłku – zrezygnowania ze swoich złych przyzwyczajeń, ale warto podjąć ten wysiłek, ponieważ potem można liczyć na pomoc przyjaciela w najtrudniejszej nawet chwili.

 

bratki d babci10 stycznia 2017 roku grupa „Bratków” rozpoczęła przygotowania do obchodzenia uroczystości Dnia Babci i Dziadka w naszej grupie. Dzieci odmierzały składniki, zagniatały ciasto i wykrawały piękne piernikowe serca. Co z tego wynikło? O tym mogli przekonać się nasi najważniejsi goście, czyli Babcia i Dziadek na spotkaniu grupowym z okazji Ich święta.

 

 

k koledDnia 13 stycznia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd przygotowany przez dzieci ze szkoły muzycznej na ul. Tyszkiewicza. Wysłuchaliśmy tradycyjnych, mniej i bardziej znanych polskich kolęd: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”. Usłyszeliśmy też wiele innych pięknych aranżacji na fortepian (również na cztery ręce), wiolonczele i gitary. Przedszkolaki spontanicznie włączyły się ze śpiewem w wykonywane utwory i w ten sposób koncert zamienił się we wspólne, radosne kolędowanie.

f bombek16 stycznia 2017 roku dzieci z grup Bratków i Rumianków wybrały się na Pragę do fabryki bombek choinkowych. Już sam przejazd autokarem był dla przedszkolaków powodem do podekscytowania, a na miejscu czekały już na dzieci kolejne ciekawe atrakcje. Przedszkolaki poznały kolejne etapy produkcji bombek (zarówno kulistych, jak i różnych innych kształtów) oraz obejrzały wzorcownię (pomieszczenie, w którym firma prezentuje wszystkie wykonywane przez siebie wzory bombek). Wiele emocji wzbudziły bombki w kształcie wieży Eiffla oraz ugryzionego jabłka. Po obejrzeniu tej kopalni pomysłów, każde z dzieci samodzielnie ozdobiło jedną bombkę farbami i brokatem. W przerwie gdy bombki się suszyły, zostaliśmy poczęstowani pysznymi pączkami i herbatą, co również stanowiło dla dzieci niemałą atrakcję. Po poczęstunku zakończyliśmy wizytę, zabierając do przedszkola wykonane własnoręcznie najprawdziwsze (szklane!) bombki.

d babciTradycyjnie, co roku w styczniu, przedszkolaki z każdej grupy przygotowują się do uroczystych występów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci prezentują swoim kochanym Babciom i Dziadkom najpiękniejsze piosenki, recytują wiersze, tańczą. Wszyscy bardzo się starają, żeby zaproszeni do nas goście byli zadowoleni i z uśmiechem na twarzy oglądali popisy swoich wnucząt.

 

stokrotki biblioteka kosmosW styczniu dzieci z grupy „Stokrotki” brały udział w bardzo interesujących zajęciach w bibliotece. Przedszkolaki poznawały układ słoneczny, oglądały zdjęcia i ilustracje dotyczące słońca, gwiazd i planet. Elementem tych zajęć były ciekawe zajęcia ruchowe oraz plastyczne. Stokrotki na pewno wyniosły z tego spotkania cenną wiedzę.

 

 

turniej tanca

 

 

 

 

 

b muzyczne skrzypceW lutym zostaliśmy ponownie zaproszeni do niezwykłego świata muzyki. W krainie pełnej dźwięków poznaliśmy wygląd i brzmienie kolejnego instrumentu. Tym razem były to skrzypce. Słuchając krótkich utworów granych na tym instrumencie, wędrowaliśmy przez zaśnieżoną krainę mknąc szybko na wielkich saniach.
Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały całego koncertu, a artyści zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami.

 

b karnawalW pewien piękny zimowy dzień nasze przedszkolne sale zapełniły się niezwykłymi gośćmi- postacie z bajek, dzikie zwierzęta, bohaterowie filmów, służby mundurowe, księżniczki i wiele innych - wszyscy przybyli na przedszkolny Bal Karnawałowy. Było kolorowo, głośno i radośnie. Był czas na taniec indywidualny, w parach i w grupie. W tym wesołym tanecznym korowodzie każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci zatańczyły także kilka układów z zajęć tanecznych, a dla szczególnie wymagających odbyła się zabawa z naśladowaniem ruchów. Po zakończeniu balu wykonano pamiątkowe zdjęcia, aby wspomnienia wesołej zabawy pozostały jak najdłużej z dziećmi.

t koziolekDnia 8 lutego 2017 r. w naszym przedszkolu miał miejsce nietypowy spektakl teatralny. Dzieci wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu pt. „Zagubiony Koziołek Matołek”. Główny bohater poszukiwał miasta Pacanowa, a podczas długiej wędrówki spotkało go wiele zaskakujących przygód. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Miały za zadanie dokończyć historyjkę o przygodach Koziołka. Dzieci odpowiadały na pytania z różnych dziedzin, a za prawidłowe odpowiedzi były nagradzane wstąpieniem do Klubu Koziołka Matołka. Barwny korowód wyruszył we wspólna podróż po całym przedszkolu. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało pieczątkę z wizerunkiem sympatycznego Koziołka.

planetariumW marcu przedszkolaki uczestniczyły w seansie w mobilnym planetarium. W tym miesiącu, zgodnie z podstawą programową, we wszystkich grupach realizowane są tematy dotyczące układu słonecznego i kosmosu. Zajęcia w mobilnym planetarium były doskonałym uzupełnieniem omawianej tematyki.
Na sali rytmicznej „wyrósł” wielki kosmiczny namiot. Już sam jego widok wzbudził wielkie zainteresowanie wszystkich dzieci. Wewnątrz namiotu odbywały się pokazy mówiące o tym, co widać na niebie. Dzieci obejrzały fazy Księżyca, planety Układu Słonecznego, komety, deszcz meteorów i Drogę Mleczną. Zobaczyły, jak zmienia się niebo w ciągu nocy i roku.
Dodatkową atrakcją były warsztaty astronomiczne. W każdej z grup przedszkolaki poznały funkcjonowanie  i zasadę działania teleskopu. Samodzielnie wykonał prosty przyrząd optyczny- filtr do bezpiecznego oglądania Słońca.

ewakuacjaW przedszkolu bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową. Personel naszego przedszkola systematycznie uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach pomocnych w codziennej pracy z dziećmi. W lutym uczestniczyliśmy w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jego finalnym punktem było przeprowadzenie próbnej ewakuacji. Tym razem odbyła się ona pod nadzorem doświadczonego strażaka, który obserwował jej przebieg i udzielał istotnych wskazówek, które mogłyby być przydatne w przyszłości.

bratki czytanieW lutym w grupie Bratki, po raz kolejny odbyło się czytanie książek przez rodzica. Tym razem naszą grupę odwiedziła mama Tymka. Przyniosła ze sobą znany i lubiany przez przedszkolaków wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”. Tym razem czytanie odbyło się w nietypowy sposób - dzieci inscenizowały tekst wiersza, a dziecięcy pociąg pomknął przez całą salę, wioząc krowy, konie i wszystko to, o czym opowiada utwór.

k aniolyW lutym został zorganizowany w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „Mój Anioł Stróż”. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Trójwymiarowe prace zrobiły duże wrażenie. Większość z nich była wykonana samodzielnie. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za wyróżnione w konkursie anioły, dzieci otrzymały drobne upominki.

 

kielkiWiosna zbliża się do nas coraz większymi krokami. Dlatego dzieci z grupy Rumianki miały okazję poznać sposoby hodowli kiełków. Mama Bartka przyniosła nam do spróbowania różne rodzaje kiełków. Zobaczyliśmy również, jak wygląda proces wzrastania kiełków na poszczególnych etapach hodowli. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie. Na zakończenie z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Astrid Lindgren pt. „Lotta z ulicy Awanturników”.

k wiosenny wiaterekWiosenny koncert Gucia i Dudusia rozpoczął się piosenką „Idzie wiosna”. Dzieci śpiewały, tańczyły i wesoło bawiły się przy muzyce. Wysłuchały też opowieści o smutnym bałwanku, który roztopił się wraz nadejściem wiosny. Podczas tego wiosennego spotkania dzieci poznały też nowe instrumenty: dulut - indyjski bęben, banzuri - flet indyjski oraz zobaczyły jak wygląda prawdziwy indyjski strój - dżalaba.

 

fiolki lekarzW grupie Fiołki pojawił się wyjątkowy gość - mama lekarz. Opowiedziała dzieciom, na czym polega praca lekarza. Przyniosła ze sobą przyrządy lekarskie, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród małych przedszkolaków. Po takim spotkaniu każda kolejna wizyta u lekarza będzie już tylko przyjemnością. Dziękujemy.

 

 

f pisanki

 W marcu przedszkolaki z grupy Maki i Konwalie pojechały na wycieczkę do fabryki bombek. To już nasza  druga wizyta w tym miejscu. Tym razem dzieci poznały proces powstawania ozdobnych, szklanych pisanek. Obejrzały też przepięknie zdobione pisanki, które mogły posłużyć jako inspiracja do ozdobienia własnych wielkanocnych jajek. Każde dziecko otrzymało wiklinowy koszyczek, który udekorowało według własnego pomysłu.

 

k bezpieczenstwoNa początku marca w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Jestem bezpieczny” będącego zwieńczeniem działań edukacyjnych promujących bezpieczeństwo wśród dzieci. Od początku tego roku szkolnego, prowadzimy w naszym przedszkolu cykliczne zajęcia dotyczące tego tematu. Do konkursu zostały zgłoszone  bardzo różnorodne prace- zarówno pod względem tematyki, jak i techniki wykonania. Wszystkie można było podziwiać na wystawie w szatni. Uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratulujemy pomysłowości i wysiłku włożonego w wykonanie swoich prac.

piesW ramach działań edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa, przedszkolaki miały możliwość poznania niezwykłego gościa. Odwiedził nas pan strażak ze swoim psem ratowniczym. Opowiedział dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowywania się podczas zabawy i spotkań z psami. Dzieci z wielką przyjemnością obejrzały pokaz wspaniałych psich umiejętności, a chętne przedszkolaki mogły pogłaskać pieska.

 

p wiosnaZieleń trawy, śpiew skowronka, pierwsze kwiaty, delikatne promienie słońca. To tylko niektóre zwiastuny zbliżającej się wiosny. Przedszkolaki z utęsknieniem czekały na jej przyjście. Dnia 21 marca Pani Wiosna, w którą wcieliła się p. Paulina z grupy Lilie, odwiedziła nasze przedszkole. Ubrana w suknię w kwiaty, z kolorowym parasolem w ręku, powitała wszystkie grupy. Pani wiosna przekazała dzieciom radosną nowinę, mówiąc, że odpędziła już zimowe chmury. W zamian przyniosła cieplutkie słońce i zieleń liści. Pani Wiosna w każdej sali zostawiła piękne żółte żonkile, żeby przypominały dzieciom o nadejściu nowej pory roku.

j pociechaDnia 21 marca 2017 roku odbyły się spotkania przedświąteczne prowadzone przez Jasia Pociechę. Dzieci i rodzice z grupy Stokrotki, Bratki i Rumianki uczestniczyły w wydarzeniu opartym na przypowieści o drzewie figowym, o robotnikach w winnicy oraz o siewcy. Podczas scenki tematycznej uczestnicy szukali w sobie nawzajem dobra oraz wykonywali symboliczne gesty miłosierdzia. Spotkanie zakończyło się radosnym korowodem w rytmie chrześcijańskiej muzyki. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

stokrotki bibliotekaPodczas kolejnego bibliotecznego spotkania dzieci z grupy Stokrotki poznawały „Świat bajek i baśni”. Słuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę, uczestniczyły w zabawie ruchowej nawiązującej do tematyki przeczytanej książki, a  na zakończenie wykonały kolorowe prace plastyczne.

 

 

t figielekW marcu wszystkie przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Figielek sprząta świat”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, którzy przygotowując się na przyjście wiosny, dzielnie robili porządki w przyrodzie. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest troska o czystość, nie zaśmiecanie środowiska oraz  szanowanie zwierząt i roślin.

 

 

t piwnica29 marca 2017 roku dzieci z grupy Stokrotki, Rumianki i Bratki pojechały do Teatru „Kamienica na Wójtowskiej”. Obejrzeliśmy spektakl pt. „A wszystko przez krokodyla”. Przedstawienie zostało poprzedzone słowami wyjaśnienia na temat, zachowania się w teatrze i kulturze oglądania. Po przedstawieniu dzieci brały udział w warsztatach, podczas których poznały różne rodzaje teatralnych lalek. Nauczyły się rozpoznawać lalki stolikowe, planszetowe, pacynki (mapety) oraz inne formy plastyczne, w których aktor ruchem swojego ciała nadaje lalkom właściwy kształt. Przedszkolaki poznały też takie nowe słowa jak: animacja i fuaje. Ciekawym zakończeniem warsztatów było samodzielne wykonanie papierowych zwierzątek. Najstarsza grupa - Stokrotki - bawiła się w teatr cieni.

bebnyNa początku kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie dla wszystkich grup. Dzieci w trakcie opowiadania o dżungli poznały różne sposoby wydobywania dźwięku z bębnów, a także powtórzyły wiadomości na temat egzotycznych zwierząt. Prowadzący zadbał o radosną atmosferę na zajęciach, dlatego w trakcie warsztatów wielokrotnie słychać było nie tylko bębny, ale także wybuchy dziecięcego smiechu.

 

b muzyczne kogut3 kwietnia 2017 roku w naszym przedszkolu odbył się wielkanocny koncert kapeli góralskiej z Beskidu Śląskiego. Dzieci wysłuchały tradycyjnych wielkanocnych góralskich przyśpiewek oraz poznały instrumenty charakterystyczne dla muzyki podhalańskiej: gajdy, róg, fujarkę. Wzięły też udział w świątecznym zwyczaju chodzenia do gospodyni po smakołyki oraz wzbogaciły słownik o kilka góralskich określeń związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych.

Początek strony