01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

d adaptacyjne

 

 

 

 

 

 

powietrze

 

 

 

 

 

 

fiolki biblioteka

 

 

 

 

 

 

t ekobar

 

 

 

 

 

 

bratki skrzyzowanie

 

 

 

 

 

 

festyn fr

 

 

 

 

 

 

fiolki warzywniak

 

 

 

 

 

 

rumianki sokWszystkie dzieci wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W przedszkolu jedzenie nie musi być monotonne, a nauka jest formą zabawy. Dlatego też Rumianki postanowiły zrobić swój własny, zdrowy sok owocowo - warzywny. Najpierw pieczołowicie i całkiem samodzielnie obierały marchewki (pani pomogła dzieciom jedynie przy obieraniu jabłek). Później pozostało tylko wszystko włożyć do sokowirówki. Wyszło pysznie!!!

 

misjonarzNasze przedszkole odwiedził ks. Dariusz Zając, ksiądz, który kilka lat był misjonarzem na Syberii. Opowiedział on dzieciom o swojej pracy, zaprezentował wiele pięknych zdjęć z miejsc, w których bywał. Przedszkolaki dowiedziały się, jakim językiem mówią dzieci w odległej Syberii. Poznały też kilka rosyjskich słówek. Najbardziej jednak zainteresowały się zdjęciami wielkich, lodowych rzeźb. Wywołały one u dzieci wiele pozytywnych emocji. Spotkanie było bardzo interesujące.

 

jesien parkW październikowy słoneczny dzień Stokrotki wybrały się na spacer do pobliskiego parku. Celem wycieczki było zaobserwowanie jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni. Dzieci podziwiały piękno jesiennego parku, a także nazbierały do kącika przyrody - mnóstwo kolorowych liści, kasztanów i żołędzi, z których potem powstały piękne prace plastyczne.

 

m nawrockaW październikowe popołudnie gościliśmy w naszym przedszkolu panią Małgorzatę Nawrocką, pisarkę, autorkę licznych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Było to spotkanie dla rodziców. Pani Nawrocka opowiadała o zagrożeniach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu, mówiła o tym, jak dobierać literaturę dla dzieci, podkreślała trudności związane z wychowaniem dzieci we współczesnym świecie.

 

d edukacji14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Z tej okazji grupa Stokrotek zaprosiła gości na akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci zaprezentowały przepiękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, życzeń i piosenek.

 

maki pasowaniePoczątek przedszkola już za nami. Minął czas niespokojnych rozstań z rodzicami, a przyszła pora na radosną zabawę i poznawanie wielu nowych rzeczy. Nasze najmłodsze przedszkolaki, zgodnie z tradycją, miały uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z grupy Maki przygotowały się do swojego pierwszego publicznego występu. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły. A rodzice i zaproszeni goście z wielkim wzruszeniem oglądali występy swoich pociech. Witajcie w przedszkolu! 

konwalie pasowanieDzieci z grupy Konwalie miały w październiku bardzo ważne wydarzenie, zostały uroczyście pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Małe Konwalie przygotowały się bardzo ładnie do tej uroczystości. Zaprezentowały zaproszonym gościom występ artystyczny, śpiewały piosenki, mówiły wierszyki, tańczyły. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku. Witamy Was w przedszkolu Drogie Konwalie.

 

rozaniecPaździernik to miesiąc Różańca Świętego. Nasze przedszkolaki, wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, wzięły udział w konkursie na wykonanie Różańca Świętego dla Jana Pawła II. Wszystkie prace były piękne i wykonane z dużą starannością. Pani Dyrektor nagrodziła wszystkich dyplomami i pamiątkowymi różańcami.

 

 

fiolki franciszekW październiku, przedszkolaki z grupy Fiołków zaprosiły nas do obejrzenia przedstawienia o naszym patronie Świętym Franciszku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. W barwny i interesujący sposób opowiedziały nam o tym, jak ważna jest w życiu dobroć, miłość do ludzi, przyrody i zwierząt.

 

 

s franciszkankiW październiku zawitała do naszego przedszkola najważniejsza Siostra Sióstr Franciszkanek, Siostra Deborah. Przyjechała do nas aż ze Stanów Zjednoczonych. Zwiedziła przedszkole, spotkała się z dziećmi z każdej z grup, a one witały ją z radością. Dzieci zaśpiewały polskie piosenki, zadawały też dużo pytań. Nasze przedszkole bardzo spodobało się Siostrze Deborah. Może jeszcze kiedyś odwiedzi nas ponownie.

 

koncert bambo26 października ponownie bawiliśmy się na koncercie muzycznym. Tym razem poznaliśmy wygląd i brzmienie instrumentów z odległej Afryki. Poznaliśmy też kilka nowych słów: „Nanga Daf” - oznaczające „dzień dobry” oraz Dżambo - oznaczające „cześć”. Dzieci bawiły się wyśmienicie.

 

 

jesienne zabawyPrzedszkolaki uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Podczas wesołych zabaw w ogrodzie przedszkolnym dzieci mają okazję docenić uroki naszej złotej, polskiej jesieni. Widać to doskonale na zdjęciach, gdzie Stokrotki bawiły się radośnie w ogrodzie, nurkowały w szeleszczących i kolorowych liściach, układały z nich bukiety.

 

 

t radyPod koniec października oglądaliśmy przedstawienie pt. „Rady nie od parady”. Ten typowo edukacyjny, ale bardzo wesoły spektakl, przypomniał dzieciom, czym są zasady dobrego wychowania, jakich zwrotów grzecznościowych powinniśmy używać w naszym codziennym języku oraz jak się zachowywać, kiedy np. pójdziemy do lekarza. A jaką złotą radę dla wszystkich, i małych i dużych, dzieci nauczyły się krótkiego, ale bardzo mądrego wierszyka: „Kto z uśmiechem mknie przez życie, ten się czuje znakomicie”.

fiolki cmentarzW listopadzie dzieci z grupy Fiołki poszły na spacer na Cmentarz Wolski. Przedszkolaki zapaliły znicze i modliły się przy grobach żołnierzy poległych za wolność Polski.

 

 

 

 

 

 

cmentarz powstDnia 4 listopada przedszkolaki z grupy Stokrotki wraz ze swoimi wychowawczyniami poszły na cmentarz. Odwiedziły groby Powstańców Warszawy: żołnierzy, harcerzy, ludności cywilnej. Dzieci zapaliły znicze oraz pomodliły się w intencji wszystkich poległych w obronie ojczyzny.

 

 

 

sportO tym, że ruch to zdrowie i duża przyjemność, mogą zapewnić Stokrotki. W ramach naszych zajęć dotyczących edukacji zdrowotnej dzieci wybrały się do pobliskiego parku na ćwiczenia gimnastyczne. Ruch na świeżym powietrzu dostarczył przedszkolakom wiele radości. Ćwiczenia poprzedzone były rozmową na temat wpływu aktywności ruchowej na zdrowie i rozwój zwłaszcza małego człowieka.

 

stokrotki biblWprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od najmłodszych lat. Dzieci z zaciekawieniem słuchają czytanych tekstów, oglądają ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Dlatego też Stokrotki odwiedziły pobliską bibliotekę. Celem spotkania było utrwalenie wiadomości dotyczących jesieni. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o jesieni, a następnie zachęciła wszystkich do wykonania "jesiennego zadania". Stokrotki malowały, rysowały i wycinały swoje ulubione przetwory, takie które najchętniej zjadłyby w czasie zimy.

telefonyNasze przedszkole odwiedził Tata Feliksa z grupy "Stokrotki". Opowiedział nam jak, kiedy i po co powstały telefony. Uświadomił nam, że to dzięki nim możemy ze sobą porozmawiać pomimo znacznych odległości. Pokazał jak wyglądały telefony dawniej i jak wyglądają dziś. Każde dziecko mogło porównać wygląd, wagę, a nawet dawny i nowy sposób telefonowania oraz porozmawiać ze sobą poprzez skonstruowany wspólnie telefon.

 

d niepodleglosciŚwięto Niepodległości to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Wiedzą o tym także nasze przedszkolaki. Z tej okazji, dzieci z grupy Bratki, przygotowały uroczystą akademię. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne pieśni, zaprezentowały polskie symbole narodowe. Na koniec wszyscy wstali i uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski.

 

 

k ciszejZa nami kolejny miesiąc w przedszkolu i kolejne spotkanie na koncercie muzycznym. Tym razem poznaliśmy nowy, bardzo ciekawy instrument- bambusowy agklung. Dzieci poznały jego wygląd, brzmienie, osobiście mogły sprawdzić, w jaki sposób wydobywają się z niego dźwięki. Wszystkie przedszkolaki wesoło bawiły się i tańczyły. Aż żal, ze kolejny taki koncert dopiero za miesiąc.

 

pizza18 listopada 2015 roku grupa Fiołki była na wycieczce w pizzerii Dominium. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi pizza i jak powstaje. Następnie własnoręcznie przygotowywały pizze razem z kucharzem, a po ich upieczeniu nastąpiła upragniona degustacja. W trakcie wycieczki dzieci nie tylko poznały tajniki sztuki kulinarnej, ale także miały okazję zapoznać się z zasadami zachowania obowiązującymi w restauracji.

msza dWszystkie dzieci i cały personel przedszkola modlili się wspólnie podczas Mszy Świętej odprawionej przez nowego duszpasterza, Ojca Andrzeja. Tradycyjnie, dodatkową intencją była modlitwa o zdrowie i Bożą opiekę dla dzieci obchodzących urodziny w tym miesiącu.

 

 

 

t 112Przedszkolaki uwielbiają teatrzyki. Zawsze cieszą się z każdego kolejnego przedstawienia. Tym razem dzieci miały przyjemność obejrzeć spektakl o tematyce edukacyjnej. Poznały wesołego skrzata psotnika, małą Anię, lalkę Balbinkę. Przedszkolaki przypomniały sobie numer alarmowy 112, dowiedziały się, w jakich sytuacjach należy, a kiedy nie wolno go używać. Wesołe piosenki, rymowane wierszyki, a w tym wszystkim dużo mądrych i wartościowych informacji. Czekamy na kolejne takie przedstawienie.

msza rPrzed wakacjami pożegnaliśmy Ojca Bogdana, który wyjechał sprawować posługę kapłańską do innego miasta. Dziś powitaliśmy nowego duszpasterza, Ojca Andrzeja Makowskiego, który modlił się z rodzicami na Mszy Świętej w przedszkolu.

 

 

 

przewodnik gDnia 27 listopada byliśmy w bibliotece. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem górskim. Pan Mateusz opowiedział nam o swoich górskich przygodach. Zaprezentował wnętrze górskiego plecaka, który musi pomieścić wszystkie rzeczy niezbędne podczas długich, górskich wędrówek. Teraz już wiemy, jak należy się zachować, gdy spotkamy na swojej drodze niedźwiedzia…. Naprawdę było bardzo ciekawie.

 

bratki poczta3 grudnia 2015 grupa Bratki wybrała się na pocztę. Kupiliśmy koperty i wysłaliśmy listy do naszych koleżanek. Dużą niespodzianką dla dzieci była możliwość zobaczenia samego „serca” poczty, czyli miejsca, gdzie są segregowane i przygotowywane do roznoszenia wszystkie listy. Pan listonosz zagrał na prawdziwej trąbce, a dzieci na pewno zapamiętają, jaki instrument widnieje na pocztowym emblemacie.

 

konwalie d otwarty3 grudnia w grupie Konwalie odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Głównym celem spotkania było wykonanie i ozdobienie torebek na kiermasz bożonarodzeniowy. Rodzice wraz z dziećmi wycinali i naklejali kolorowe świąteczne motywy, tworzyli z nich własne i niepowtarzalne wzory. Końcowym efektem pracy wszystkich uczestników spotkania były bardzo ładne, kolorowe torby, które później można było zakupić na kiermaszu.

 

stokrotki d otwartyPodczas zajęć otwartych w grupie Stokrotki, dzieci i rodzice wykonywali świąteczne ozdoby. Powstały wielobarwne bombki, kolorowe kartki świąteczne. Spotkanie było dobrą okazją do radosnych rozmów i miłego spędzenia czasu.

 

 

 

hufiec pracyW grudniu odwiedzili nas goście - pracownicy i podopieczni z pobliskiego Hufca Pracy. Zwiedzili nasze przedszkole, rozmawiali z najmłodszymi przedszkolakami, a na koniec zostawili dzieciom prezenty - nowe zabawki.

 

 

 

msza d 2W grudniu wszystkie dzieci i cały personel przedszkola uczestniczyli w Mszy Świętej odprawianej przez Ojca Andrzeja. Modliliśmy się w wielu intencjach, a także prosiliśmy Pana Boga o zdrowie i błogosławieństwo dla dzieci z naszego przedszkola urodzonych w listopadzie i grudniu.

 

 

 

mikolajNa grudniowe spotkanie ze Świętym Mikołajem niecierpliwie czekały wszystkie dzieci. We wtorek, 8 grudnia 2015, Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Już od samego rana radośnie witał wszystkie przedszkolaki. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć ze Świętym Mikołajem, śpiewały mu piosenki i recytowały wierszyki. Tego dnia każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja. To był bardzo radosny czas.

 

maki konkurs8 grudnia 2015 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Najbardziej oryginalna ozdoba świąteczna”. Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwycały swoim urokiem i niepowtarzalnością. Ostatecznie zdecydowano, że:

  • I miejsce zajęła Zuzia Gregorczyk za pracę „Pędzelek”
  • II miejsce zajęła Tola Cichocka za pracę „Cukierki bombki”
  • III miejsce praca Sary Nowakowskiej „Choinka” oraz praca Stasia Grzelaka „Piernikowa chata”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

kiermaszGrudzień to czas radosnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu, jak co roku, zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy. Rodzice, dzieci, personel przedszkola - wszyscy włożyli wiele wysiłku w to, żeby powstały tak piękne ozdoby i dekoracje. Dziękujemy wszystkim za trud i serce włożone w ich wykonanie.

 

 

bratki bibl12 grudnia 2105 grupa Bratki odwiedziła zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą na Żytniej. Dzieci słuchały opowieści na temat zwyczajów świątecznych. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o Świętym Mikołaju. Można też było obejrzeć liczne książki o tematyce bożonarodzeniowej. Na koniec dzieci kolorowały bombki i zaśpiewały kolędę przy pięknie ubranej choince.

 

jaszczurkaW połowie grudnia przedszkolaki miały okazję poznać nowe zwierzątko. Nasze przedszkole odwiedziła Pani, która opiekuje się jaszczurką - Agamą Brodatą. Przyniosła ją do dzieci, które dowiedziały się, jak wygląda Agama Brodata, czym się odżywia, jakie są jej przyzwyczajenia i jak prawidłowo się nią opiekować. Chętne przedszkolaki mogły delikatnie dotknąć i potrzymać małą jaszczurkę. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z Agamą.

 

maki jaselka16 grudnia w grupie Maki odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Najmłodsi niecierpliwie oczekiwali na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

niepelnosprawniPrzedszkolaki z grupy Stokrotki wzięły udział w nowym, ciekawym projekcie. Panie, które odwiedziły naszą grupę, opowiadały o osobach starszych i niepełnosprawnych. Wykonaliśmy też świąteczne kartki dla osób starszych i samotnych. Miło jest dawać radość innym.

 

 

 

k kapela gW grudniu wszystkie dzieci wzięły udział w koncercie kapeli góralskiej. Dzieci śpiewały kolędy wspólnie z zaproszonymi artystami. Miały okazję poznać instrumenty smyczkowe, a także dowiedzieć się, jak nazywają się poszczególne elementy góralskiego stroju.

 

 

 

tancograjkaDzieci z grupy Stokrotki po raz kolejny odwiedziły ukochaną Bibliotekę na Żytniej. Tym razem w bibliotece były nie tylko książki, ale też instrumenty… tak, tak, tak… instrumenty. Panie, które na nich grały, zaprezentowały dzieciom muzykę ludową. Nie zabrakło również tańców i ludowych zabaw. To było bardzo miłe i wesołe spotkanie.

 

Początek strony