01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

k instrumenty

9 września po wakacyjnej przerwie w naszym przedszkolu ponownie zagościł uroczy duet - Gucio i Duduś. Tym razem Panowie zaprezentowali cztero - i pięciolatkom gitarę hawajską. Dzieci miały okazję obejrzeć instrument, porównać jego wygląd i brzmienie z gitarą klasyczną, a także popląsać i poćwiczyć przy jego akompaniamencie. Zajęciom jak zwykle towarzyszyła duża dawka śmiechu i radości. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie, już za miesiąc.

s religia9 września 2014 dzieci z grupy Rumianki uczestniczyły w pierwszych zajęciach z religii. Zaprzyjaźniona z naszymi przedszkolakami siostra Dominika, przyniosła najmłodszym dzieciom dwie małe figurki: Kasię I Wojtusia. Przy pomocy tych symbolicznych postaci przedszkolaki będą poznawały Pana Boga. Przez kolejne lata franciszkowe przedszkolaki będą się uczyły, w jaki sposób całym serduszkiem chwalić Boga. Dlatego też na swoich pierwszych zajęciach religii przytulały wielkie pluszowe serce I głośno mówiły “Kocham Cię Panie Jezu”.

maki miniatury

12 września 2014 grupa Maki wybrała się na pieszą wycieczkę do Parku Sowińskiego. Dzieci zwiedziły wystawę pt. "Miniatury budowli z województwa mazowieckiego". Zapoznały się z przykładami dawnej architektury. Wśród miniaturowych budowli dzieci zobaczyły Park Saski, Żelazną Bramę, Pałac Kronenberga, Giełdę, Pałac Lubomirskich i wiele innych, ciekawych budowli. Zmęczone, ale uśmiechnięte Maczki, wróciły na obiad do przedszkola.

t misiaczek

15 września dzieci z całego przedszkola miały okazję śledzić na scenie historię misia, który miał kłopot z zapadnięciem w zimowy sen. Teatrzyk, prowadząc małego widza poprzez liczne przykłady propozycji pomocy oferowanej przez inne zwierzątka, niesie przesłanie, że w każdej sytuacji można liczyć na skuteczne wsparcie mamy. To w jej ramionach miś znajduje ciepło, bezpieczeństwo i spokój niezbędne do spokojnego snu.

 

dentystkaJuż od najmłodszych lat warto kształtować prawidłowe nawyki higieniczne, dlatego grupa maluszków uzupełniła treści wypływające z programu „Akademii Aquafresh”, spotkaniem z zaprzyjaźnioną panią stomatolog.

 

 

 

tancerze

 

 

 

 

 

 

fiolki ciastka

 

 

 

 

 

 

policjantWe wrześniu zaprzyjaźniony pan policjant spotkał się z najmłodszymi przedszkolakami w celu przybliżenia im zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi pan policjant.

 

 

 

r guinessa

 

 

 

 

 

aurelia spiewW tym roku szkolnym rozpoczęliśmy tradycję cotygodniowych spotkań wszystkich grup przedszkolnych w celu wspólnego śpiewania piosenek religijnych. Siostra Aurelia dba o rozszerzenie repertuaru znanych dzieciom utworów. Co tydzień poznajemy nowe piosenki i wspólnie wymyślamy gesty ułatwiające dzieciom zapamiętanie nowych tekstów.

 

 

mama feliksaChcąc uatrakcyjnić ofertę czytelniczą zapraszamy rodziców do przedszkola. Rodzice sami wybierają lekturę, którą chcą zaprezentować na forum grupy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledzą losy bohaterów czytanych książek i chętnie wchodzą w dyskusje na ich temat z nauczycielem i osobą czytającą.

 

 

stokrotki bibliotekaTradycją naszego przedszkola stały się wyjścia do pobliskiej biblioteki dla dzieci. Organizowane tam lekcje biblioteczne mają  na celu wykształcić w przedszkolakach prawidłowe postawy czytelnicze. Dzieci w cyklu spotkań uczą się zasad zachowania w bibliotece, poznają zasady wypożyczania książek i uczą się szacunku do nich.

 

 

konwalie ciasta

Jesień upłynęła grupie „Konwalie” na zabawie w „małych kucharzy”. Wykorzystując dary jesieni Konwalijki upiekły szarlotkę. Dzieci zainspirowane opowiadaniem o kulinarnych poczynaniach krasnala Hałabały, przy wsparciu swoich pań upiekły także ciasto jagodowe, a w ramach uczczenia „Dnia Warzywka” przygotowały aromatyczne ciasto marchewkowe. Zabawa w „małych kucharzy” przyniosła wiele radości, a nagrodą za wysiłek włożony w pracę była degustacja gotowych ciast na podwieczorek.

maki miasto

 

 

 

 

 

 

misjonarzW październiku nasze przedszkole  odwiedził ksiądz misjonarz, który po Mszy Świętej celebrowanej wraz z ojcem Bogdanem, spotkał się z dziećmi z każdej grupy. Podczas spotkań w sali dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy na misjach oraz uzyskać odpowiedzi na frapujące je pytania. Dzieci pytały nie tylko o tematy związane z zagadnieniami misyjnymi. Były również bardzo zainteresowane tym, jak się żyje w tak odległym od nas kraju, jakie zamieszkują go zwierzęta i o wiele innych ważnych z ich punktu widzenia spraw.

konwalie d otwarty

 

 

 

 

 

 

maki sw franciszekW ramach uczczenia święta naszego patrona grupa Maki przygotowała program artystyczny dotyczący postaci Świętego Franciszka i bliskiej jego sercu natury. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Wszystko to miało służyć uświadomieniu przedszkolakom tego, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni przyroda i ukształtowaniu postawy szacunku i troski o jej dobro.

 

 

pasowanie przedszkolakaDnia 15 października 2014 roku nasze najmłodsze dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami na skutek uroczystego pasowania. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez maluszki pod czujnym okiem pań, Pani Dyrektor oficjalnie przyjęła kolejne dzieci w poczet przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplomy, a następnie udały się na świętowanie do swoich sal na słodki poczęstunek.

 

d warzywa16 października minął dla przedszkola pod hasłem „Dnia warzywka”. W ramach tego wydarzenia, dzieci przebrane za dowolne warzywa brały udział w licznych zabawach tematycznych, rozwiązywały zagadki słowne i matematyczne dotyczące warzyw. Samodzielnie przyrządzały, a następnie spożywały zdrowe, warzywne smakołyki.

 

fiolki d nauczDnia 17 października czterolatki z grupy „Fiołki” zaprosiły personel przedszkola oraz kolegów i koleżanki z innych grup na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na scenie zagościła upersonifikowana Pani Jesień, która obdarowywała swoimi najcenniejszymi skarbami- jabłkiem, gruszką, grzybkami i jarzębiną. Pozostali aktorzy hojnie rozdawali życzenia, piękne piosenki i symboliczne róże. Brawo Fiołeczki!

 

stokrotki koktajlWszystkie przedszkolaki wiedzą, jak zdrowe i potrzebne są witaminy. Znają także ich źródło, dlatego też wspólnie z panią przygotowały smaczny i zdrowy koktajl owocowy.

 

 

 

 

t smok„Teatrzyk o Szewczyku, co smoka wawelskiego pokonał”, udowodnił, że przy ciekawym pomyśle i oryginalnej scenografii, teatr jednego aktora może być bardzo interesujący dla młodego widza. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy tytułowego bohatera a także żywiołowo reagowały na zmiany scenografii.

 

 

konwalie lazienki3 listopada grupa Konwalie wyruszyła  na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Pięciolatki zapoznały się tam z mitem o Arachne oraz poznały zwyczaje pająków. Wykonały też prace plastyczne oraz przestrzenną pajęczynę, w której świetnie bawiły się w pająka i muchy. Całości dopełnił spacer połączony z zapoznaniem flory i fauny parku.

 

k cisza lassuW listopadzie odbyło się kolejne spotkanie z  Guciem i Dudusiem. Panowie tym razem zaprezentowali dzieciom brzmienie afrykańskiej harfy. Dzieci  świetnie bawiły się przy tych jakże orientalnych brzmieniach i jak zwykle chętnie ruszyły w muzyczną przygodę  z tańcem i śpiewem.

 

 

konwalie d niepodlJak co roku najstarszej z grup przypadło w udziale przygotowanie akademii z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Na scenie zagościli – upersonifikowany orzeł, który snuł opowieść o trudnych dziejach naszej ojczyzny, dzieci z Wrześni, legioniści oraz panienki radośnie witające ułanów. Poprzez tę inscenizację grupa „Konwalie” przybliżyła swoim kolegom i koleżankom tematy związane z naszą historią i poczuciem tożsamości narodowej.

 

t malpka19 listopada teatrzyk zaprosił wszystkie dzieci  na wyprawę do Afryki, pełnej egzotycznych zwierzątek. Rolę przewodniczki pełniła sympatyczna małpa Malwinka, która odważnie wyruszyła na spotkanie niebezpiecznego tygrysa. Mała bohaterka zaskarbiła sobie sympatię publiczności oraz tygryska ucząc go jednocześnie zdrowych nawyków żywieniowych.

 

 

szynszylaW ramach zapoczątkowanego w tym roku cyklu spotkań ze zwierzętami  nasze przedszkole odwiedziła szynszyla. Dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajami zwierzątka i jego usposobieniem. Chętne przedszkolaki mogły też  pogłaskać  zwierzę. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie z futrzastym przyjacielem.

 

 

s franciszekNasze przedszkole zaszczycili swoją obecnością niecodzienni aktorzy - starsi koledzy przedszkolaków ze szkoły, którzy przygotowali dla nich program artystyczny dotyczący życia patrona naszej placówki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem witały pojawiające się na scenie postaci. Dużo emocji wzbudził wilk, który okazał się nie taki groźny jak się wstępnie wydawało. Gimnazjaliści okazali się bardzo otwarci wobec przedszkolaków i dzieci już  nie mogą się doczekać ich kolejnego występu.

 

stokrotki bibl

 

 

 

 

 

 

moje pasjeListopad upłynął pod znakiem zorganizowanego przez panią Justynę Jagiełło - Sochę i panią Agatę Szynal konkursu plastycznego promującego zainteresowania dzieci i ich rodzin. Pod koniec miesiąca jury wyłonione spośród pracowników przedszkola wybrało najciekawsze prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami, które zachęcą do dalszej aktywności plastycznej. Wszystkim dzieciom i rodzicom zaangażowanym dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

 

 

 

p policjantkaNasze przedszkole po raz kolejny gościło przedstawiciela policji. W ramach spotkania pani policjantka przedstawiła dzieciom prezentację na temat pracy policjanta, elementów policyjnego stroju. Dzieci  mogły też utrwalić wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 

kiermasz bTradycyjnie w okresie przedświątecznym w przedszkolu został zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy. W ramach tego przedsięwzięcia rodzice mogli zaopatrzyć się w różnego rodzaju ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, nauczycieli  oraz innych rodziców. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

 

k sniezkaW grudniowe popołudnie po raz kolejny rodzice z grupy Konwalie zaprezentowali wszystkim przedszkolakom przygotowane przez siebie przedstawienie. Tym razem była to „Śpiąca królewna”. Występ rodziców udowodnił, że mają oni nie tylko wielki talent aktorski, ale też wykazują zdolności i pasje wokalne. Wszystkim dzieciom i całemu personelowi bardzo spodobało się przedstawienie i już oczekują na kolejny występ.

 

kapela goralskaW grudniu przedszkolaki miały okazję obejrzeć występ kapeli góralskiej. Tym razem tematyka koncertu dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. Poznaliśmy niektóre zwyczaje i tradycje towarzyszące przygotowaniom do świąt. Dzieciom bardzo podobał się występ, głośno i radośnie, wraz z aktorami śpiewały piosenki i przyśpiewki góralskie.

 

 

jaselkaJak co roku dzieci z całego przedszkola wystawiały dla zaproszonych gości jasełka. Każda z franciszkowych grup prezentowała scenki z narodzin Pana Jezusa. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki. Po jasełkach wszystkie przedszkolaki zaprosiły rodziców do swoich sal, gdzie dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia świąteczne i razem z rodzicami śpiewaliśmy kolędy.

 

tata antosiaRadosny czas Świąt Bożego Narodzenia to czas wspólnego śpiewania kolęd. Stokrotkowe przedszkolaki zaprosiły tatę Antosia, który grał na gitarze, a dzieci śpiewały wraz z nim znane i lubiane kolędy.

 

 

 

basniowa kapelaW styczniu dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk, który przeniósł nas do krainy baśni. Słuchając piosenek i oglądając przedstawienie, wspólnie śledziliśmy losy baśniowych postaci.

 

 

 

 

koledowanie Zgodnie z naszą kilkuletnią tradycją, po raz kolejny, po Świętach Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się na niedzielnym kolędowaniu. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, odprawianej przez Ojca Bogdana. A później rodzice, dzieci, personel przedszkola, wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy. Kolędowanie to czas integrowania się całej przedszkolnej społeczności, czas radości i wspólnego przeżywania świąt.

 

k karnawal W styczniu po raz kolejny wędrowaliśmy przez krainę muzyki, a w tej radosnej podróży przewodzili nam Duduś i Gucio. Przy skocznej muzyce, pląsach i tańcach poznawaliśmy nowe muzyczne instrumenty. Tym razem poznaliśmy wygląd i brzmienie instrumentu o orientalnej nazwie bombo (perkusja indiańska).

 

 

konwalie ciastoPięciolatki z grupy Konwalie bardzo lubią zajęcia kulinarne. Tym razem dzieci postanowiły upiec ciasto. Wszyscy ochoczo pomagali. A ciasto oczywiście wyszło pyszne.

 

 

 

 

k idziemy gorkiZima to czas zabawy, radosnego przebywania na świeżym powietrzu i korzystania z uroków zimowej aury. A kiedy pogoda płata psikusa, a śniegu jest jak na lekarstwo, to do muzycznej zabawy zapraszają nas Gucio i Duduś. Koncert Idziemy na górki dał wychowankom możliwość zapoznania kolejnego instrumentu - fujarka sałaskiej.

 

 

konwalie z ruchoweKierując się zasadą „W zdrowym ciele, zdrowy duch” przedszkolaki często uczestniczą w zajęciach ruchowych. Nie zawsze potrzeba wyszukanych rekwizytów sportowych. Czasem wystarczy zwykły papier i kilka prostych przedmiotów, żeby udała się dobra zabawa.

 

 

 

konwalie muzeumDnia 4 lutego grupa „Konwalie” wybrała się na warsztaty „Karnawały świata” do Muzeum Etnografii. W ramach lekcji muzealnej dzieci zapoznały się z tradycją polskich Zapustów i towarzyszącymi im zabawami, ale także dowiedziały się jak świętuje się karnawał w innych częściach świata, wykonały własne instrumenty i maski karnawałowe.

 

babcia teresaPrzedszkolaki kochają swoje babcie. W cyklu zajęć edukacyjnych o rodzinie, dzieci dzielą się dobrymi informacjami na temat swoich bliskich. Wszyscy wiemy, że najlepsze ciasta pieką właśnie babcie, że potrafią dokonywać małych „cudów” to też oczywiste. Dzieci z grupy Bratki zaprosiły do siebie na zajęcia naszą Panią Tereskę, która jako babcia, pokazała jak się dzieje na drutach.

 

bal karnawalowyJak co roku wielki bal, bal na tysiąc par…. Karnawał to czas zabawy i tańca, więc przedszkolaki bardzo licznie wzięły udział w corocznym przedszkolnym balu. Piękne i wymyślne stroje, wspaniała muzyka, pan wodzirej, który wymyśla wspaniałe zabawy. Wszystko to razem sprawiło, że dzieci bawiły się wyśmienicie. Nawet nie tylko dzieci, bo i panie tańczyły i bawiły się razem z nami. Miłym akcentem balu był pokaz baniek mydlanych. I oczywiście przerwa na słodki, ale zdrowy poczęstunek.

d babciJak co roku, nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście - babcie i dziadkowie, aby wspólnie z wnukami świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały na tę okazję przedstawienie, a tuż po nim zaprosiły swoich bliskich na poczęstunek, w dużej mierze przygotowany przez same dzieci. Zaproszeni goście wyszli obdarowani prezentami zrobionymi przez przedszkolaki.

 

t dobro sie oplacaWarto być dobrym dla innych ludzi, pomagać innym i troszczyć się o nich. Taki przekaz otrzymały dzieci oglądając spektakl „Dobro się opłaca”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bajkowych bohaterów.

 

 

 

maki konkurs„Kreatywni Rodzice i Dzieci z grupy Maki”- pod takim hasłem odbył się konkurs kolejny konkurs w grupie Maki. Tym razem uczestnicy konkursu wykonali gitary. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą, a kolorowe prace przez pewien czas zdobiły wejście do naszego przedszkola.

 

 

krolikPo raz kolejny zaprosiliśmy do przedszkola naszych małych, milusińskich gości. Tym razem zwierzątko, które odwiedziło wszystkie grupy to mały króliczek. Przedszkolaki poznały jego zwyczaje i upodobania, a także dowiedziały się, co lubi jeść króliczek.

 

 

maki rzezbiarzDzieci bardzo lubią prace plastyczne. Przedszkolaki z grupy Maki udowodniły, że przy użyciu papieru, pustych kartoników i pudełek, a także plasteliny, farb i kleju, można wyczarować prawdziwe architektoniczne cuda. Wszyscy dzielnie pracowali, a efekty ich pracy podziwiały dzieci z całego przedszkola.

 

 

k nyczDzieci z naszego przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi, miały zaszczyt odwiedzić Księdza Kardynała w dniu Jego imienin. Dzieci złożyły życzenia, zaniosły kwiaty i laurki wykonane przez przedszkolaków.

 

 

 

maki muzeumPrzedszkolaki interesują się swoim miastem i na miarę dziecięcych możliwości chcą poznawać jego historię. Dlatego też dzieci z grupy Maki odwiedziły Piwnice Staromiejskie w Muzeum Historycznym Miasta Warszawy. Pod okiem przewodnika poznawały legendy warszawskie. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się spotkanie z historią.

 

 

maki patronPrzedszkolaki znają swojego patrona Świętego Franciszka. Udowodniły to biorąc udział w konkursie wiedzy pt. „Mój patron”. Chętne dzieci odpowiadały na pytania dotyczące postaci Świętego Franciszka. Pięciolatki wykazały się dużą wiedzą na jego temat. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 

msza sw o bogdanJak co miesiąc, modliliśmy się wszyscy na Mszy Świętej w naszym przedszkolu. Wspólnie z całym personelem, dzieci modlą się, uczą się wartości religijnych, śpiewają piosenki religijne. Takie spotkania wdrażają najmłodszych do pełnego uczestnictwa w życiu liturgicznym kościoła.

 

 

stokrotki zolwDzieci z grupy Stokrotki, wspólnie z rodzicami, wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Nasz żółw”. Bohaterem prac był żółwik, który od kilku lat mieszka w naszym przedszkolu. Prace zostały wykonane różnymi technikami, wykonawcy wykazali się dużą pomysłowością. Wszystkie dzieła były wyjątkowe i niepowtarzalne, a każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

maki m etnograficznePrzed Wielkanocą przedszkolaki z grupy Maki odwiedziły Muzeum Etnograficzne. Dzieci poznały tam zwyczaje i tradycje świąteczne obchodzone w innych regionach naszego kraju. Przedszkolaki obejrzały stroje ludowe, rekwizyty, dziecięce zabawki. Dodatkową atrakcją było sadzenie roślinek i ozdabianie pisanek.

 

 

t marionetkiPodczas comiesięcznych spotkań teatralnych, dzieci poznają różne formy i sposoby prezentowania przedstawień. Tym razem mogliśmy zobaczyć teatr w drewnianej walizce. Pan aktor wyjaśnił przedszkolakom, w jaki sposób samodzielnie stworzył całą scenografię do przedstawienia. Dzieciom bardzo się podobał występ. Śpiewały, bawiły się i z dużym zainteresowaniem śledziły przebieg spektaklu.

 

 

bratki d otwarty

 

 

 

 

 

 

 

maki pisanki

 

 

 

 

 

 

 

rumianki d otwarty

 

 

 

 

 

 

 

jajeczko rodzice

 

 

 

 

 

 

 

kiermasz w

 

 

 

 

 

 

 

rumianki mazurki

 

 

 

 

 

 

 

maki drukarnia

 

 

 

 

 

 

 

rumianki ekoludki

 

 

 

 

 

 

 

koncert wrobelek

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony