01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

Grupę Bratki tworzy 28 dzieci, w tym 17 chłopców i 11 dziewczynek. Opiekują się nią: s. Aurelia, p. Asia oraz p. Basia. Maluszki bardzo lubią zabawy z muzyką i tańce.

stokrotkiGrupa liczy 23 dzieci. Opiekują się nią p. Monika i p. Danusia oraz p. Helenka. Dołączył do grupy także żółw Franklin, który jest 24 członkiem. Wspólnie dzieci uczą się wielu nowych rzeczy i nabywają coraz więcej umiejętności. Nie brakuje też czasu na zabawę!

 

 

Witamy w grupie „Fiołki”. Jest nas szesnaścioro: 5 dziewczynek, 11 chłopców. Opiekują się nami: p. Agatka, p. Justynka i p. Tereska. Jesteśmy już czterolatkami i mamy salę na górze – obok starszaków! Bardzo lubimy zajęcia grupowe oraz śpiewanie.

makiJa chodzę tam co dzień
Obiadek dobry jem
A po spacerze w sali wesoło bawię się
Kolegów dobrych mam
Nie jestem nigdy sam
Przedszkole domem drugim jest!

Witamy w grupie Maki. W tym roku jest nas 23. Opiekują się nami: p. Monika, p. Bernadeta i p. Basia. Cieszymy się, że w końcu jesteśmy na górze, jak przystało na prawdziwych starszaków. Bardzo podoba nam się nowa sala. Jest duża i kolorowa. Razem z nami do przedszkola chodzą misie, które postanowiły nauczyć się od nas wielu umiejętności. Lubimy spędzać czas w przedszkolu. Tęsknimy za Rodzicami, ale dobrze się bawimy!

rumianki

 

 

 

 

 

 

konwalieTo my - Konwalie! Jesteśmy już najstarszą grupą i bardzo dobrze znamy przedszkole. Ciągle towarzyszą nam nasze panie - Madzia i Agatka, a w tym roku, w utrzymaniu porządku w naszej sali pomaga nam  nowa pani - Monika. Najbardziej lubimy bawić się na świeżym powietrzu (zwłaszcza na skałce i huśtawce).Dzielnie zbieramy fasolki za dobre zachowanie, choć to wcale nie jest łatwe. Truskawka i Lubiś to dodatkowa motywacja, aby być grzecznym na co dzień i od święta (podczas wyjść i atrakcji serwowanych nam przez  Siostrę Dyrektor). Choć czasem bywamy nieznośni i dręczą nas różne humory, bardzo lubimy spędzać tu czas.

calineczka5 września dzieci obejrzały przedstawienie „Calineczka”. Razem z bohaterką cieszyły się miłymi chwilami w ramionach rodziców. Przeżywały strach, gdy dziewczynkę porwała okropna ropucha i martwiły się, czy uda się jej uniknąć niechcianego ślubu ze starym kretem. Aż w końcu wspólnie z Calineczką tańczyły na jej weselu w krainie elfów.

 

 

1 koncertW tym roku w naszym przedszkolu będą odbywały się koncerty muzyczne. 6 września dzieci miały okazję posłuchać gry na flecie i gitarze. Poznały też saz – instrument używany w Turcji. Mogły usłyszeć jego brzmienie, a nawet na nim zagrać.

 

 

 

kolarzDo naszego przedszkola przyjechał prawdziwy kolarz! Przyjechał oczywiście na swoim rowerze. Opowiedział dzieciom o swojej pasji i nauczył przedszkolaków zasad jazdy na rowerze. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo na drodze. Kolarz namawiał przedszkolaków do wkładania kasków i noszenia odblasków.

 

 

krolewna20 września dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie „Mała Królewna”. A było to tak…
Na zamku u Króla Lula rodzi się królewna. Jest huczna zabawa… Ale król i królowa zapomnieli zaprosić wróżkę, która mieszka nieopodal zamku. Wróżka rzuca zaklęcie.
Wesoła królewna Lulinka uważa, że jest najważniejsza i najpiękniejsza na świecie. Kiedy zaklęcie zaczyna działać… zamienia się w ropuchę. Ze wstydu opuszcza dom i poznaje smoka, który ma czkawkę; stracha na wróble; zbójnika i oczywiście pięknego księcia, który wybawia ją z opresji i… prosi o rękę. Dzięki swoim przygodom zaczyna rozumieć wartość przyjaźni.

 

festyn24 września odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny. Rozpoczął się Mszą św., w czasie której dziękowaliśmy Bogu za opiekę nad nami i prosiliśmy o dalsze błogosławieństwo. Następnie wszyscy udali się na teren przedszkola, gdzie na dzieci i ich bliskich czekały liczne atrakcje: wspólne zabawy i konkursy, malowanie buziek, baloniki, loteria, dmuchana zjeżdżalnia oraz grill i „Kawiarenka pod chmurką”. Było bardzo wesoło!
A pogoda, jak zwykle, dopisała!

 

ciastoStokrotki, w ramach zajęć dydaktycznych zamieniły się w kucharzy. Efekt tej zamiany, który smakowaliśmy wszyscy, okazał się przepyszny i bardzo kolorowy. Było to ciasto owocowe! Dzieciom i Nauczycielom, robienie, a przede wszystkim jedzenie ciasta, sprawiło wiele radości.

 

 

 

2 koncertDrugi koncert zatytułowany był „Robimy zapasy”. Dzieci w śpiewającej atmosferze powtórzyły sobie nazwy jesiennych owoców. Razem z muzyczna wiewióreczką liczyły zapasy. Poznały też niezwykły instrument cajon, który został przywieziony z Hiszpanii.

 

 

 

policjaNasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Ubrana była w prawdziwy mundur! Opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pokazała przedmioty, których używa w czasie służby: „lizak”, gwizdek, kajdanki. Zwróciła przedszkolakom uwagę na bezpieczne zachowanie na drodze oraz na odpowiednie zachowanie w stosunku do osób nieznajomych.

 

 

kucyki10 października odwiedziły nasze przedszkole kucyki. Dzieci dowiedziały, w jaki sposób pielęgnuje się je, co lubią jeść i jak zachowywać się w ich obecności. Przedszkolaki miały też okazję odbyć przejażdżkę na Kropku i Kropce.

 

 

 

skrzatyWe wtorkowy poranek 11 października przybyły do naszego przedszkola skrzaty. Rozbawiły przedszkolaków wesołymi piosenkami i historyjkami. Niektórzy mieli okazję zaprezentować się na scenie i wygrać cukierki oraz balony.

 

 

 

d edukacji"Zamiast mamy panią tu mam..." - tak swoim wychowawczyniom i całemu personelowi śpiewały dzieci z grupy Konwalie, które przygotowały akademię na Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Były wierszyki, piosenki, kwiatki i słodkie buziaki od dzieci.

 

 

 

sw patrona"Gdy ginie przyroda, ginie też człowiek". Pod takim hasłem obchodziliśmy święto patrona przedszkola. Dzieci z grupy Maki przygotowały przedstawienie, w czasie którego starały się uwrażliwić przedszkolaków na kwestie ekologiczne. Święty Franciszek najbardziej kochał przyrodę, a przecież "nasze przedszkole jest franciszkowe"!

 

sok pomPrzepis na najpyszniejszy sok pomidorowy znają dzieci z grupy Fiołki. Samodzielnie kroiły soczyste pomidory, z których następnie wyciskały orzeźwiający napój. Potem można już było tylko pić.
Pycha!

 

 

 

bratki pasowanie19 października był bardzo ważnym dniem w naszym przedszkolu. Tego dnia maluszki z  "Bratków " i "Rumianków" zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków! Dzieci, ubrane w specjalne czapeczki, zaprezentowały z tej okazji wierszyki i piosenki. Dumni Rodzice nie kryli radości, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza wzruszenia...

 

 

olbrzym"Olbrzym i jego ogród" to historia pewnego Olbrzyma, który wróciwszy po latach do swojego zamku, zastaje w ogrodzie bawiące się dzieci. Przepędza je i za swój egoizm zostaje srogo ukarany. Jego ogród zamienia się w królestwo zimy. Chodząc pustymi, zamarzniętymi ścieżkami, olbrzym powoli uświadamia sobie, że jego serce jest jak ogród - puste, zimne, samolubne. Postanawia się zmienić, otwiera furtkę do ogrodu i zaprasza do środka dzieci. Wraz z nimi do ogrodu i jego serca wkracza wiosna, radość, ciepło, słońce.

 

fiolki kasztany

 

 

 

 

 

 

3 koncertDzieci z naszego przedszkola mogły 8 listopada usłyszeć muzyczną opowieść o jesiennym lesie. Przypomniały sobie, jak zbudowane jest drzewo. Zamieniły się w kropelki, aby uzyskać odpowiedź na pytanie: do czego roślinom potrzebny jest deszcz? Tym razem przedszkolaki poznały dwa drewniane instrumenty: ksylofon i anklung. Dowiedziały się, jak się na nich gra i mogły zdobytą wiedzę sprawdzić w praktyce, muzykując na instrumentach.

d niepodleglosci9 listopada dzieci z grupy Fiołki wprowadziły nas w podniosły nastrój, prezentując przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości. Mali Polacy udowodnili, że w ich serduszkach jest miejsce na patriotyzm. Dumnie prezentowali kotyliony na swoich piersiach, mówili wiersze o Ojczyźnie, śpiewali żołnierskie piosenki. "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"!

 

 

maki psyDzieci z grupy Maki uczyły się odpowiedniego zachowania wobec nieznanych zwierząt. Dowiedziały się, jak zachowywać się w kontakcie z groźnym psem, a także, co należy zrobić, aby przywitać się z miłym, ale nieznanym psiakiem. Zdobyły również masę przydatnych informacji, jak troszczyć się o czworonożnych przyjaciół, którzy mieszkają w domu z człowiekiem.

 

 

c kapturekWszyscy znają bajkę o Czerwonym Kapturku, ale nie wszyscy wiedzą jak można taką bajkę wyczarować. W opowieści, którą obejrzały nasze przedszkolaki, pojawił się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który wyciągnął ze swego magicznego kapelusza jej bohaterów: wilka, babcię, myśliwego, mamę oraz dziewczynkę zwana Czerwonym Kapturkiem. Jednak dziewczynka nie pasowała do opisu znanej nam postaci z baśni braci Grimm. To krnąbrna, leniwa i nieposłuszna dziewucha, której wszyscy mieli dość i każdy omijał ją z daleka. Dzięki pomocy najbliższych udało się jej przezwyciężyć przywary, które wpędziły ją w wielkie tarapaty. Prawdziwe czary zmieniły ją w miłe i pomocne dziecko.

szkola pPięciolatki zostały zaproszone przez zaprzyjaźniona szkołę podstawową na "Jesienny koncert". Mogły wiele dowiedzieć się o jesieni i jej darach. Chętnie śpiewały znane piosenki i radośnie machały koleżankom i kolegom, którzy tak niedawno chodzili do naszego przedszkola.

 

 

 

smok wTego dnia Smok Wawelski musiał zmierzyć się nie tylko z dzielnymi rycerzami, ale także z walecznymi i sprytnymi przedszkolakami. Oczywiście, tak jak w baśni, musiał przegrać. Cała widownia świętowała ocalenie miasta i radośnie bawiła się na weselu królewskiej córki.

 

 

 

d misiaNajlepszym przyjacielem dziecka jest... miś! Tego świątecznego dnia w Stokrotkach królowały pluszowe niedźwiadki. Były piosenki o misiach, wierszyki o misiach, zabawy z misiami i najmocniejsze przytulania... oczywiście misiów!

 

 

 

konkursyW grupach: Konwalie i Stokrotki zorganizowano konkursy. Ich celem było wykonanie dowolną techniką plastyczną ilustracji na zadany temat. W Konwaliach projektowano logo grupy, w Stokrotkach zaś tworzono podobizny żółwia Franklina - grupowego zwierzątka. Wpłyneło wiele ciekawych prac, które można było obejrzeć w głównym korytarzu przedszkola. Każdy z uczestników otrzymał przepiękny dyplom i nagrodę. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc dzieciom przy wykonywaniu prac konkursowych.

 

maki przedstawienieMaki zaprosiły swych starszych kolegów ze szkoły podstawowej na przedstawienie o patronie naszego przedszkola - św. Franciszku. Tego dnia to przedszkolaki uczyły tego, jak należy kochać Boga i przyrodę.

 

 

 

4 koncertŚwięta to czas radości. Tego dnia przedszkolaki uczyły się tego, jak wyrażać radość poprzez muzykę. Był śpiew, tańce, a także gra na instrumentach. Przedszkolami poznały nawy instrument cymbały.

 

 

 

mikolajNieposłuszna dziewczynka nie może doczekać się przyjścia Mikołaja, więc pisze do niego list a później wyrusza na poszukiwania. Spotyka owieczkę, diabła i pasterzy idących do szopki. Postanawia być grzeczna i pomaga babci. Zimowo, mikołajowo, nastrojowo i wesoło. Kolędy, zwyczaje świąteczne. Przedstawienie interaktywne, w rozśpiewany i zabawny sposób wprowadzajce odbiorcę w zimowy czas mikołajek i przygotowań do świąt.

 

jaselka"Jezus malusieńki, leży wśród stajenki..."
W przedświąteczny czas przedszkole wypełniło się aniołkami, pastuszkami i królami, którzy całemu światu ogłaszali radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela.

 

 

 

hyzio dyzioJest to humorystyczna opowieść o przyjaźni dwóch sympatycznych diabełków, które stale się ze sobą kłócą. W przedstawieniu występują również postaci aniołka i Świętego Mikołaja a cała opowieść jest pretekstem do opowiedzenia widzom o świętach Bożego Narodzenia, tradycjach z nimi związanych.
Spektakl nie tylko bawi ale także pokazuje widzowi co jest dobre a co złe i jakich wyborów należy w życiu dokonywać.
Akcja rozgrywa się w dwóch planach: żywym i lalkowym, co urozmaica i wzbogaca przedstawienie. Piękne kostiumy, dekoracja oraz duża ilość piosenek nie pozwalają się nudzić widzom, którzy chętnie uczestniczą w przedstawieniu.

maska karnawalDzieci i Rodzice z grupy Maki wykonali wspaniałe maski karnawałowe. Przedszkolaki wcieliły się w rolę sędziów i w tajnym głosowaniu przyznawały głosy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

 

 

 

5 koncertNa dzisiejszym koncercie było karnawałowo i radośnie. Królowały wesołe rytmy, głośna muzyka i przebieranki. Dzieci poznały ronroco - gitarę z Boliwii.

 

 

 

 

karnawalW karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale. Szykujemy wstążki, szale, wybieramy się na bale. Kolorową maskę bierz, baw się z nami jeśli chcesz!

 

 

 

 

k nyczPamiętamy o tych, którzy wspierają nas duchowo. Nasi reprezentanci przekazali ks. Kardynałowi najszczersze, gorące życzenia. Widać, że czuli się tam jak u siebie w domu...

 

 

 

 

cz orkiestraTo pełen humoru, oryginalny aktorsko - muzyczny program, połączony z działaniami parateatralnymi z pogranicza burleski i teatru jarmarcznego. Forma widowiska nieograniczona scenografią pozwala na aranżowanie występów w różnorodnej przestrzeni (scenicznej i poza scenicznej).
Występy "Człowieka - Orkiestry" od kilku lat budzą aplauz publiczności w kraju i za granicą. Umie zabawić, rozśmieszyć, a nawet stworzyć nową wartość estetyczną, gdy prezentuje humorystyczne aranżacje znanych utworów muzycznych.

 

wiosna koncertŻegnaj zimo! Witaj wiosno! Przedszkolaki w radosnych rytmach powitały nową porę roku. Poznały też nowy, ciekawy instrument - darabukę - perski bęben.

 

 

 

 

teatr ratunkuBył raz sobie mały domek. Jak w serialu oczywiście. Mały domek no i komin, pewnie taki widzieliście.
Zwariowane przygody i ważny problem pojawienia się w domu rodzeństwa.
To spektakl familijny, w zabawny sposób dotykający ważnych problemów akceptacji i tolerancji. Historia dla małych i dużych. Jest złośliwy  kocur i myszka która ratuje Kubusia z opresji, kominiarz i pomocnik kominiarza. I jest dzidziuś, który sprawia, że rodzice nie mogą nadążyć z wymianą pieluch a starszy brat - czuje się samotny i opuszczony. Mądrze, ale śmiesznie, kabaretowo i z morałem.

 

lekarzW ramach realizacji tematyki: "Dbamy o zdrowie", do naszego przedszkola zaproszony został lekarz - Mama Jasia i Tadzia. Pani doktor wyjaśniła nam na  czym polega jej praca i przypomniała  jak ważna jest troska o swoje zdrowie.
Aby przełamać lęk przed lekarzem i badaniem lekarski, pani doktor zbadała chętnych "pacjentów", a następnie same dzieci wcieliły się w rolę lekarza: słuchały jak bije ich serduszko i próbowały z pomocą pani doktor założyć opatrunek i wykonać gips.

 

telefonyNasze przedszkole odwiedził Tata Zosi z grupy Stokrotki. Opowiedział nam jak, kiedy i po co powstały telefony. Uświadomił nam, że to dzięki nim możemy ze sobą porozmawiać pomimo znacznych odległości.
Pokazał  jak wyglądały telefony dawniej i jak wyglądają dziś. Każde dziecko mogło porównać wygląd, wagę, a nawet dawny i nowy sposób telefonowania.

 

 

makulaturaW naszym przedszkolu przeprowadzono zbiórkę makulatury. Bezkonkurencyjna okazała się grupa Stokrotek. II miejsce zajęły Fiołki, III zaś Maki. Wszystkim gratulujemy!

 

 

 

 

3 majW rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja grupa Stokrotki przygotowała uroczystą akademię. Dzieci tańcem i śpiewem upamiętniły to ważne wydarzenie, a  na koniec wszyscy  z dumą zaśpiewaliśmy Hymn Polski, ciesząc się, że jesteśmy Polakami.

 

 

jozefowTegoroczna całodzienna wycieczka zawiodła nas do Józefowa. Dzieci spędziły czas na grach i zabawach, mogły poskakać na trampolinie, pobawić się chustą. Poznały tez nową technikę plastyczną decopage, którą wykonały prezenty dla Rodziców.

 

 

 

Jak co roku w maju modliliśmy się wspólnie za Rodziny i bawiliśmy na pikniku. Nowością była aukcja prac dzieci. Rodzice  docenili trud swoich pociech i zaciekle licytowali wytwory przedszkolaków. Tego dnia przyznano też odznaki Przyjaciela Przedszkola. Pierwszy doceniony został duchowy opiekun "kwiatków" - ojciec Bogdan.

d sportuDzień Dziecka obchodzony był w tym roku na sportowo. Dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych. Wspaniale dopingowały kolegów i uczyły się zdrowej rywalizacji.

 

 

 

 

d czekoladyTego dnia czekolada lała się u nas strumieniami! Było pysznie i  słodko! I nikomu nie przeszkadzały umorusane, ale szczęśliwe buziaki! Mniam, mniam!

 

 

 

 

wycieczkiW tym roku Maki oglądały przedstawienia w teatrze Baj i brały udział w warsztatach pt. "O różnych rodzajach lalek". Wybrały się tez do Lasku na Kole, aby uczyć się dbania o przyrodę. Po sprzątaniu w nagrodę mogły pobawić się na placu zabaw. Maki zwiedzały też Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Farmacji. Razem z Konwaliami zaś odkrywały tajniki rządzenia państwem podczas zwiedzania Sejmu.

 

6 koncertDzisiaj dzieci zostały zabrane w podróż po Polsce. Muzycznie odwiedziły morze, góry i Mazury. Poznały też nowy instrument - udu - wykonany ze starego dzbana.

Początek strony