01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

fiolkiJesteśmy grupą najmłodszych przedszkolaków i tak jak Stokrotki mamy po 2.5 - 3 lata. Nazywamy się Fiołki. Razem z naszymi kochanymi Paniami poznajemy powoli przedszkolne życie. Uczymy się samodzielności i wspólnej zabawy, a gdy się zmęczymy to odpoczywamy.

 

 

 

stokrotkiNazywamy się Stokrotki i razem z Fiołkami jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Mamy po 2.5 - 3 lata. Uczymy się samodzielności, wspólnie się bawimy i słodko śpimy pod czujnym okiem naszych kochanych Pań.

 

 

 

makiWitamy w grupie "Maki"! Jest nas dwadzieścioro czworo. Opiekują się nami nasze kochane Panie: pani Monika i pani Justynka. Pani Basia zaś dba, aby nasze brzuszki były pełne, a sala lśniła czystością. Jestesmy średniakami. Lubimy chodzić do przedszkola, bo tu zawsze dzieje się coś ciekawego. Dzisiaj malowaliśmy jesienne liście. Były bardzo kolorowe... i my też! Pani wycięła je potem i przyozdobiła nimi naszą salę. Po zajęciach był pyszny podwieczorek. Uwielbiamy makaron z truskawkami! Potem przyszedł czas na wspólną zabawę. Lubimy bawić się w "Rolnika", "Nitkę", ale najchętniej w "Balonika".

konwalieWitajcie! Nazywamy się "Konwalie". Jest nas dwadzieścioro sześcioro. Opiekują się nami nasze kochane Panie: pani Magdusia i pani Agatka.
Jesteśmy już średniakami i niejedno wiemy już o przedszkolu. Lubimy wspólnie się bawić, ale potrafimy również sprzątać zabawki.W przedszkolu czujemy się świetnie, co widać po naszych zadowolonych buźkach!

 

siostryDnia 23 września odwiedziły nasze przedszkole s. Hanna i s. Clara - Współsiostry s. Klary i s. Aurelii.
Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Nimi radością naszego przebywania w przedszkolu.
Czterolatki tego dnia przygotowywały jesienne sałatki owocowe, które również miały okazje skosztować nasi Goście… oj…smakowało bardzo:)

 

t zajac27.09.2010 r. w naszym przedszkolu obejrzeliśmy bajeczkę o perypetiach leśnych zwierzątek. Główni bohaterowie - posiadający zabawne ludzkie cechy - uwrażliwili nas na wartość przyjaźni. Tytułowy Zając Wiercipięta mieszka w lesie i tam spotyka go wiele zaskakujących przygód. Jest sowa, która uczy w leśnej szkole, motyl chwalipięta, pożyczający Wiercipięcie skrzydła, kaczor, który uczy wszystkich (naszych przedszkolaków również) gimnastyki. Oczywiście jest także przebiegły wilk, któremu nigdy nie udaje się złapać zająca. Tym razem też mu się nie powiodło! A wszystko to dzięki pomocy wspaniałych przyjaciół i naszych dzielnych przedszkolaków

czarownica p28 września nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Agencji Artystycznej „Prima”.
W bardzo zabawny i interesujący sposób poruszyli w swoim przedstawieniu, trudne zagadnienia dotyczące zdrowia i higieny.
Dentysta Remigiusz krótko przypomniał naszym przedszkolakom jak należy się odżywiać i dbać o zęby, aby były zdrowe, a następnie z kilkoma odważnymi ochotnikami - przedszkolakami wyruszył na poszukiwanie przebiegłej Czarownicy Próchnicy. Poszukiwania okazały się wielką przygodą, podczas której nasi Bohaterowie poznali wiele ciekawych postaci, min. Krokodylka i Szczoteczkę Matyldę.
Wyprawa ostatecznie zakończyła się sukcesem. Czarownica Próchnica została odmieniona-wyleczona przez dzielnego przedszkolaka, który umył Jej zęby.

salatka"Witaminki, witaminki..."Czterolatki doskonale wiedzą, że owoce są bardzo potrzebne. Aby rosnąć i być zdrowym należy jeść je codziennie.Najlepiej jednak smakuje to, co zrobimy sami. "Maki" i "Konwalie" wzięły sprawy w swoje małe rączki i samodzielnie przygotowały owocową sałatkę. Wyposażone w deski i nożyki kroiły owoce pod czujnym okiem swoich Pań. Następnie mieszały je w misce, a potem... mniam... mniam... Pyszne! Polecamy!

 

kucykiW październiku przyjechały do nas kucyki wraz ze swoimi opiekunkami. Każda grupa mogła dowiedzieć się o tym, jak należy traktować konie, jakie mają zwyczaje, co lubią jeść. Po krótkiej pogawędce dzieci miały okazję założyć dżokejkę i poczuć się jak prawdziwi jeźdźcy.

 

 

 

policjantkaPo raz już kolejny nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka. Opowiedziała dzieciom o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać na ulicy, w parku, sklepie. Przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i podczas zabaw w domu, w przedszkolu i na podwórku. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji. Nie zabrakło oczywiście dziesiątek nadzwyczajnych pytań.

 

przedstawienie fr7 i 8 października dzieci z grupy Bratki wystąpiły przed maluchami i starszakami z przedstawieniem, pt. „Kwiatki św. Franciszka”.
Św. Franciszek, w którego postać wcielił się Mikołaj - miał w swoim ogrodzie piękne „kwiaty”, min. Antoniego z Padwy, Ojca Pio, Maksymiliana Kolbe, św. Klarę, królową Elżbietę Węgierską, Katarzynę Damen.
Śpiewy i tańce bardzo się wszystkim podobały, publiczność - czyli nasze przedszkolaki po każdym zagranym epizodzie skandwały głośno: „BRAWO!”.
Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali hymn naszego przedszkola:

„Nasze przedszkole jest franciszkowe
Grupy tu bardzo są kolorowe
Maki, Konwalie, Rumianki, Bratki
Stokrotki, Fiołki i inne kwiatki."

Przedstawienie obejrzeli później także rodzice i uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej. Również musiało im się bardzo podobać, bo nie mogli przestać bić brawo, a poza tym zaprosili nas jeszcze do siebie.

piknik

 

 

 

 

 

 

d nauczyciela

 

 

 

 

 

 

pomiechowek

 

 

 

 

 

 

stokrotki pasowanie"Pasuję Cię na Przedszkolaka!".Takie słowa usłyszały nasze Stokrotki.Dzieci mogły zaprezentować swój pierwszy występ przed bliskimi. Były wiersze, piosenki i tańce. Wszyscy spisali się WSPANIALE!
Potem radośnie świętowaliśmy w sali. Poczestunek był słodki...

 

 

t marcelinek

 

 

 

 

 

 

t warzywkaAktorzy zaprezentowali inscenizacje różnych wierszy o warzywach. Wykonali to w bardzo ciekawy sposób.Przedstawili całą paletę warzyw, które można zobaczyć na straganie w dzień targowy... Zaraz, zaraz... przecież my to znamy! Wspólnie z aktorami dzieci wyrecytowały znany wiersz. Przypomniały sobie też, że warzywa są zdrowe i mają dużo witamin.

 

 

d niepodleglosciPrzedszkolaki nie unikają problemów trudnych, z pozoru zarezerwowanych dla dorosłych. Całe przedszkole świętowało Dzień Odzyskania Niepodległości. Salę rytmiczną przepełniły treści patriotyczne. Dzieci z grupy „Konwalie” pośród wierszy i piosenek o tematyce narodowo-wyzwoleńczej przybliżały przedszkolakom losy naszej udręczonej ojczyzny, zwieńczone triumfalnym zrzuceniem jarzma niewoli, symbolicznie ukazanym w postaci rozplątania i porzucenia łańcucha, którym wcześniej spętały Polskę (Stasia), państwa zaborcze (Damian, Szymon S., Filip). Przedstawienie kolejnego dnia mieli okazję obejrzeć także rodzice grupy „Konwalie”.

d orzech

 

 

 

 

 

 

 

mikolajNasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany św. Mikołaj. Każda grupa powitała wyjątkowego Gościa piosenką lub wierszykiem. Mikołaj był zachwycony! Upewnił się, że dzieci były grzeczne i wręczył wszystkim prezenty. Dla każdego znalazł miłe słowo. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

maki wigilia

 

 

 

 

 

 

lesne licho12.01.20011 r. nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Licho - bajka o przyjaźni”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły perypetie Leśnego Licha poszukującego przyjaciela. Przeżywały wraz z nim problemy z nawiązaniem bliższych relacji z ptakiem, soplem lodu, zajączkiem puszczanym przez taflę jeziora oraz puszkiem wierzby. Z niepokojem zerkały w stronę wkraczającego do nory Licha Smutku. Przedszkolaki przyzwyczajone już do życia społecznego, w grupie swoich kolegów i świadome radości, jakie „bycie razem” ze sobą niesie, z ochotą wrzucały do kosza swoje marzenia, które miały pomóc Lichu w odnalezieniu przyjaciela. Brawo Kochani!

ameryka

 

 

 

 

 

 

bal karnawal

 

 

 

 

 

 

szopka

 

 

 

 

 

 

harcerka

 

 

 

 

 

 

igor

 

 

 

 

 

 

w post

 

 

 

 

 

 

 

 

judo

 

 

 

 

 

 

rybak

 

 

 

 

 

 

 

Początek strony