01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

p rokuTo już trzeci rok pracy naszego przedszkola.  Zgodnie z tradycją, jak co roku, z okazji święta naszego patrona Świętego Franciszka z Asyżu,  uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez księdza dyrektora Sylwestra Jeża.  Na Mszę udaliśmy się do kościoła pw. Świętego Wojciecha. Wszystkie dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola i inne bliskie naszej placówce osoby,  modliły się o błogosławieństwo na cały rozpoczynający się rok wspólnej pracy. Nasze przedszkolaki, których głowy zdobiły opaski symbolizujące kwiatki Świętego Franciszka, z radością śpiewały Panu Bogu piosenki poznane na zajęciach religii. „Taki duży, taki mały może świętym być (…)”  śpiewały radośnie dzieci, Siostra Dyrektor Klara Sopolińska oraz Siostra Kornela Gonciarz(nauczyciel religii w naszym Przedszkolu) grały na gitarze, a rodzice spoglądali z miłością i dumą na swoje uśmiechnięte i rozśpiewane pociechy. W świątyni wytworzył się nastrój radości. Wierzymy, że ta wspólna modlitwa i pieśni śpiewane przez naszą przedszkolną wspólnotę na chwałę Pana,  umocnią nas w wierze i dadzą nam sił do owocnej i dobrej pracy. Ważnym akcentem tej mszy świętej były słowa Księdza Dyrektora skierowane do rodziców. Prosił On Dorosłych o duchowe przewodnictwo dla swoich dzieci, aby całe rodziny uczestniczyły w niedzielnych mszach świętych. Przecież to właśnie my, dorośli, dajemy dzieciom wzory postępowania, uczymy ich miłości i pokazujemy  drogę wiary.

festynPo zakończeniu Mszy Świętej wróciliśmy do przedszkola, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów święta naszego patrona.  Mimo niezbyt już słonecznej i ciepłej pogody udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu.  Najstarsze przedszkolaki, pod opieką wychowawczyni Pani Agaty, przygotowały przedstawienie pt. „Skrzydlaci przyjaciele Świętego Franciszka”. Zaraz po ich występie  uczestnicy uroczystości mogli posilić się ciepłym posiłkiem z grilla czy spróbować słodkich smakowitości z „kawiarenki pod chmurką”.  Wszystkie wypieki przygotowali rodzice, którzy jak zawsze ochoczo włączają się do pomocy przy przygotowywaniu naszych przedszkolnych uroczystości.  Tradycyjnie nie zawiodły też nasze wspaniałe dzieciaki, które wbrew pogodzie i dość późnej porze, miały mnóstwo energii, dobrego humoru i dużo siły do dobrej, beztroskiej zabawy.

pasowanieDnia 29 września 2008 roku w naszym przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość. Tego dnia, najmłodsze przedszkolaki z nowopowstałej grupy Rumianki, oficjalnie dołączyły do przedszkolnej społeczności „Kwiatków Świętego Franciszka”. Rodzice naszych trzylatków mogli po raz pierwszy zobaczyć, jak ich dzieci bawią się i czego nauczyły się przez pierwszy miesiąc pobytu w przedszkolu.  W tym dniu dzieci z tej grupy ubrane były w kolorowe fartuszki z muchomorkami bo przecież śpiewały piosenkę o krasnoludkach, które „(…) pod grzybkami mają budki (…)”.  Przy akompaniamencie pianina, na którym grała pani od rytmiki, rodzice usłyszeli też piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. Trzylatki zaprezentowały swojej publiczności także dwa wierszyki. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Siostra Dyrektor Barbara Sopolińska wręczyła każdemu dziecku Dyplom Przedszkolaka. Na koniec wszystkie dzieci wraz z rodzicami zeszli do sali grupy Rumianki, gdzie przygotowano symboliczny poczęstunek.

krol lulDziewiątego października już po raz  kolejny w naszym Przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Animacji - „Format”. Tym razem zapoznali nas oni z opowieściami z życia Króla Lula. Wspieraliśmy naszych bohaterów gromkimi oklaskami oraz wspomagaliśmy w niektórych mementach podczas występu, kiedy to nasze Maluchy mogły wcielić się w rolę aktorów. Było nam wszystkim razem bardzo miło i wesoło!!!

 

kora demeterDnia 29 października do naszego Przedszkola przybyli uczniowie klasy V z Katolickiej Szkoły  Podstawowej im. ks. Piotra Skargi wraz ze swoją nauczycielka języka polskiego - s. Anetą Koziel. Zapoznali nas Oni z piękna historią zaczerpniętą z mitologii, która opowiadało o Korze i Demeter. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, a teraz z niecierpliwością czekają na występy swych starszych Kolegów.

 

jesienDnia 11 listopada 2008 roku najstarsza grupa w naszym przedszkolu miała przyjemność zaprezentować się w przedstawieniu pt. „Szumiące liście”. Jesienne wiersze recytowane przez dzieci żywo przeplatane były piosenkami i układami tanecznymi. Starszaki były bardzo podekscytowane swoim występem, który oglądała cała przedszkolna publiczność. Młodych aktorów podziwiali też zaproszeni rodzice. Celem naszego wspólnego spotkania było uwrażliwienie dzieci na poezję i piękno przyrody jesiennej.

 

mis ptys17 listopada 2008 roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościł teatrzyk kukiełkowy. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody tytułowego „Misia Ptysia”. Po zakończeniu spektaklu dzieci miały możliwość bezpośredniego dotknięcia i dokładnego obejrzenia kukiełkowych postaci. Ta nowa forma teatralna przypadła przedszkolakom do gustu. Występ zainspirował nauczycieli i dzieci do wykonania własnych kukiełek i zabaw teatralnych z wykorzystaniem tych rekwizytów.

s formacyjneDnia 20 listopada 2008 roku zapoczątkowaliśmy cykl spotkań formacyjnych dla rodziców i osób związanych z naszym przedszkolem. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się wspólną Mszą Świętą, po której Ksiądz Dyrektor Sylwester Jeż poprowadził krótką konferencję na temat „Kościół Chrystusowy i moje w nim miejsce”. Dzięki tej prelekcji mogliśmy skoncentrować swoje myśli wokół wiary w Boga i zastanowić się nad rolą Kościoła w naszym życiu. Spotkanie to było pewnego rodzaju „odpoczynkiem” od codziennej rzeczywistości. Dało też wskazówkę , jak kochać Kościół, jak być za Niego odpowiedzialnym i w konsekwencji, w jaki sposób uczyć dziecko tej miłości. Pomimo późnej pory dnia większość osób chętnie została na wspólnym poczęstunku, któremu towarzyszyła dyskusja i rozmowy na temat niniejszego spotkania.
W niedługim czasie odbędą się kolejne spotkania formacyjne podejmujące różnorodną tematykę religijną, psychologiczną i rodzinną. Wszystkim spotkaniom towarzyszyć będzie modlitwa zbliżająca do siebie przedszkolną wspólnotę.

policjantkaW pierwszym tygodniu grudnia odwiedziła nas pani policjantka. Spotkała się z dziećmi ze wszystkich grup, przeprowadzając tam pogadanki na różne tematy. Poruszyła między innymi kwestie dotyczące bezpiecznego udziału dzieci w ruchu drogowym. Dała przedszkolakom wskazówki do tego, jak zachowywać się w sytuacji, kiedy zgubią się w miejscu publicznym, gdy będą świadkami niebezpiecznego zdarzenia. Rozmawiała też o tym, czy  dorośli mogą bić dzieci. Uświadomiła najmłodszym, że kiedy czują się krzywdzone fizycznie przez innych ludzi, to zawsze mogą to zgłosić i zwrócić się o pomoc do nauczycieli, policjantów czy innych osób, do których mają zaufanie.

mikolajŚwięta tuż, tuż. W naszym przedszkolu czuć już od wielu dni atmosferę radosnego oczekiwania Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z ogromnym zapałem nadają swoim salom świąteczny wystrój, ubierają choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Przygotowaniu do Świąt towarzyszy modlitwa, czytanie dzieciom Biblii a szczególnie fragmentów dotyczących Zwiastowania i Narodzin Pana. Nauczyciele starają się uświadomić najmłodszym członkom Kościoła prawdziwy i najważniejszy charakter zbliżających się Świąt. Mikołaj, który odwiedził nasze przedszkole odziany był w szaty biskupie. Rozmawiał z dziećmi o tradycji związanej z Mikołajem. Wręczył każdemu dziecku długo oczekiwany prezent. Podekscytowane przedszkolaki wróciły do swoich sal ciesząc się z otrzymanych upominków.

jaselka

 

 

 

 

 

 

szopka

 

 

 

 

 

 

bal

 

 

 

 

 

 

d babci

 

 

 

 

 

 

syrenka

 

 

 

 

 

 

t braciszek

 

 

 

 

 

 

k recytatorski

 

 

 

 

 

 

kiermasz

 

 

 

 

 

 

dla rodzicow

 

 

 

 

 

 

Początek strony