01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg43.jpg44.jpg45.jpg46.jpg47.jpg48.jpg49.jpg50.jpg51.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg57.jpg58.jpg59.jpg

p rokuDnia 4 października 2007 roku, uroczystą Mszą świętą w kościele pw. Śiętego Wojciecha w Warszawie, rozpoczęliśmy drugi rok pracy naszego przedszkola. Mszę celebrował założyciel i opiekun naszej placówki - ksiądz Sylwester Jeż. We mszy uczestniczyły dzieci, rodzice, kadra pedagogiczna i cały personel przedszkola. Przedszkolaki z poszczególnych grup bardzo ładnie przygotowały się do uroczystości. Każde dziecko miało na głowie kwiecistą opaskę, symbolizującą nazwę grupy. I tak wszystkie Stokrootki, Fiołki, Maki, Bratki i Lilie, czyli "Kwiatki Świętego Franciszka", modliły się i śpiewały.

festynFestyn Rodzinny z okazji święta patrona naszego przedszkola - Świętego Franciszka z Asyżu

Po inauguracyjnej Mszy św., która odbyła się 4 października 2007 roku w kościele p.w. Świętego Wojciecha, wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do przedszkola, gdzie odbył się festyn rodzinny. Spotkanie rozpoczął występ dzieci z najstarszej grupy Lilie, przygotowany pod kierunkiem pani dyrektor mgr Renaty Oszkiewicz. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "Życie Świętego Franciszka". Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Po inscenizacji do starszaków dołączyły dzieci z pozostałych grup i wszyscy razem wspólnie śpiewali piosenki.
Kolejną atrakcją festynu była kawiarenka z pysznościami przygotowanymi przez mamy i babcie naszych przedszkolaków. Można było również pożywić się w kąciku grillowym, wypić ciepłą kawę i herbatę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa. W czasie całego festyny towarzyszyli nam harcerze z zaprzyjaźnionej Drużyny Harcerskiej. Zachęcali dzieci do wspólnej zabawy, śpiewów, pląsów i tańca.

kasztanyIII udział w ogólnopolskiej akcji "Pomóżmy kasztanowcom"

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Nasza Ziemia. Celem konkursu było zebranie jak najwiękjszej ilości kasztanów. Wszyscy bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Zarówno podczas przedszkolnych spacerów, jak i w czasie rodzinnych wycieczek do parków, ochoiczo zbieraliśmy kasztany. Dzięki życzliwej pomocy rodziców mogliśmy przewieźć zebrane kasztany do miejsca zbiórki. Efektem naszej przcy było zebranie ... kg kasztanów i zajęcie II miejsca.
Uroczyste wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród odbyło się w Ikea Targówek.
W ramach współpracy naszej placówki z lokalnymi instytucjami, przedszkolaki z grupy sześciolatków udały się do biblioteki dziecięcej przy ul. Staszica na Woli, gdzie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Doskonale przygotowane przez wychowawcę grupy mgr Renatę Oszkiewicz, przedstawiły innym dzieciom spektakl pt. "Życie Świętego Franciszka".

W ramach działalności kulturalnej naszego przedszkola, w naszej placówce już dwa razy gościliśmy aktorów z teatrów dziecięcych. Nasze przedszkolaki okazały się bardzo wdzięcznymi widzami. Z wielkim zainteresowaniem śledziły bohaterów spektakli i gromkimi brawami nagradzały grę aktorską.

oplatek„Świec gwiazdeczko mała świeć! Do Jezusa prowadź mnie!”

W okresie przed Bożym Narodzeniem w naszym przedszkolu również dominowała tematyka związana z narodzeniem Pana Jezusa. Wszyscy starali się jak najlepiej przygotować do zbliżających się świąt. Zgodnie z tradycją, w tym roku również odbyły się uroczyste przedstawienia jasełkowe. Każda z grup przygotowała krótki repertuar teatralny. Po przedstawieniach w salach każdej z grup miały miejsce spotkania integracyjne. Było wspólne dzielenie się opłatkiem, spożywanie symbolicznych posiłków oraz radosne kolędowanie.
 
18 grudnia - był to dla nas bardzo ważnym dniem! Wtedy właśnie po raz pierwszy w naszej „przedszkolnej kadencji” występowaliśmy przed tak licznie zgromadzona Publicznością - na szczęście byli to nasi Rodzice! Śpiewaliśmy kolędy i mówiliśmy wierszyki. Cieszyliśmy się, że możemy sprawić naszym Najbliższy, dziękując zarazem za dar narodzin Pana Jezusa!
Po Jasełkach udaliśmy się do naszej sali, gdzie miały miejsce życzenia ks. Dyrektora Sylwestra Jeża, a następnie połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Było dużo pysznych potraw - każdy znalazł cos dla siebie... Było to piękny i bardzo radosny czas!
STOKROTKI

mikolajDzień 20 grudnia 2007 roku był długo wyczekiwany przez wszystkich przedszkolaków. Do naszego przedszkola przybył wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. W podziękowaniu za wspaniałe prezenty dzieci śpiewały piosenki. Do wspólnej zabawy udało im się nawet namówić samego Mikołaja. Radości, tańcom, śpiewom i wspólnemu kolędowaniu nie było końca. dzieci z żalem żegnały się z tak dostojnym gościem. Tego dnia wszyscy mieli dużo wrażeń. Dzieci długo jeszcze wspominały wizytę Świętego Mikołaja.

 

 

d babci„Jak to dobrze usiąść na kolanach Dziadka
i wtulić się w ramiona kochającej Babci...”

Cieszymy się, że mogliśmy wyrazić naszą wdzięczność i miłość Kochanym Dziadkom mówiąc dla Nich wiersze i śpiewając piosenki! Widać było, że nie w jednym oku zakręciła się łezka.....
Po naszym występie udaliśmy się do sali, gdzie mogliśmy wspólnie poczęstować się pysznym ciastkiem i wypić ciepłą herbatkę!!!
Kochana Babciu i Dziadku pamiętajcie, że bardzo Was kochamy!!!!

STOKTOTKI

Dzień 21 i 22 stycznia 2008 roku to Święto Babci i Dziadka. W tych dniach przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Każda z grup zaprezentowała wspaniałe przedstawienie, po obejrzeniu którego niejednej babci (i dziadkowi zresztą też) łezka kręciła się w oku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na koniec wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, nauczycileom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.

Dnia 31 stycznia 2008 roku do przedszkola na Rabsztyńską 5 przyszło wielu, niesamowitych i niepowtarzalnych gości. Tymi zaczarowanymi gośćmi były oczywiście dzieci, przebrane w piękne, bajkowe stroje. Zaraz po śniadaniu (jedzonym z wielkim przejęciem) rozpoczął się bal karnawałowy. Na salę rytmiczną wkroczył korowód kolorowych, wspaniałych postaci. Królewny, rycerze, postacie zwierząt i wiele innych pomysłowych strojów - wszyscy wspaniale się bawili. Dzieci tańczyły przy dźwiękach muzyki, ochoczo brały udział w konkurencjach sportowych.
Z wielkim zapałem przystąpiły też do konkursu literackiego pt. "Zgadnij, jaka to bajka?". I nikogo nie zdziwiła znajomość bajek, bo w naszym przedszkolu codzienną tradycją jest czytanie dzieciom bajek. A kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. I długo jeszcze opowiadały, jak to dobrze bawiły się na balu przedszkolaka na Rabsztyńskiej.

Początek strony