1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

ceramika 6a"Made by you" - to wyjątkowe miejsce, które odwiedzili ostatnio uczniowie klasy 6a. Pod tajemniczą nazwą kryje się przytulna pracownia prowadząca w Śródmieściu warsztaty malowania ceramiki, pełna przyciągających wzrok "eksponatów". Uczniowie na dwugodzinnych warsztatach mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat procesu wytwarzania ceramiki ozdobnej. Właścicielka pracowni - Pani Joanna - w niezwykle interesujący sposób opowiadała o różnych technikach zdobienia naczyń w przeróżnych kształtach, potrzebnych do tego "narzędziach" oraz zasadach doboru farb.
Najprzyjemniejszą częścią warsztatów było jednak indywidualne zdobienie własnego kubka. Uczniowie odwoływali się tu do ulubionych motywów, do swoich zainteresowań. Teraz w napięciu czekają na wypalenie naczyń w specjalnym piecu, żeby nadawały się do użycia.
Pogoda dopisała, więc droga w jedną i drugą stronę była świetnym pretekstem do pospacerowania w pełnym słońcu po Warszawie. Była też okazja do zjedzenia pysznych lodów:-) Ponieważ wyjście ze szkoły tego dnia było niespodzianką dla uczniów z okazji Dnia Dziecka, zważywszy na poziom radości wychowanków, można chyba potraktować tę wycieczkę jako wyjątkowo udaną:-)

Początek strony