1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

k dolnyW ostatnim czasie uczniowie klasy 6a odwiedzili Kazimierz Dolny.  Była to wyjątkowa wycieczka, bo NAGRODA od Dyrekcji Szkoły za nakręcenie interseującego filmu o patronie  - Ks. Piotrze Skardze:-)
Słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu najciekawszych miejsc tego klimatycznego miasteczka w województwie lubelskim. Uczniowie mieli okazję odwiedzić m.in. Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, podziwiać oryginalną elewację Kamienicy Przybyłów, Kościół św. Anny i ruiny Zamku w Kazimierzu. Podziwiali też niepowtarzalną panoramę miasta ze znajdującej się w pobliżu baszty i Góry Trzech Krzyży.
Sporo emocji dostarczył też uczestnikom wyjazdu godzinny rejs po Wiśle, wspaniały czas nie tylko ze względu na piękne widoki, ale i na możliwość ożywionej konwersacji z rówieśnikami.
Po zejściu ze statku zjedliśmy smaczny obiad w Spichlerzu "Pod wianuszkami". Jak Kazimierz Dolny, to nie mogło zabraknąć pysznych kazimierskich drożdżowych kogutów, w które zaopatrzyliśmy się w Piekarni Artystycznej Sarzyńskich. Niektórzy spróbowali też kulebiaków i cebularzy - ponoć smakiem dorównywały albo nawet przewyższały walory kształtnych kogutów.
Niestety, ze względu na ograniczenia czasowe nie zdążyliśmy się już przejść wąwązem lessowym, ale podobno "co się odwlecze, to nie uciecze..."
Ponieważ uczniowie nie zabrali ze sobą komórek, na szczęście całą swoją uwagę skupiali na rozglądaniu się wokół i na kolegach/koleżankach. Życie towarzyskie kwitło, co rusz rozlegały się śmiechy i chichoty.
Na koniec warto wspomnieć, że przez cały czas towarzyszyła nam przesympatyczna pani przewodnik - p. Agnieszka:-)

Szanowna Dyrekcjo, jeszcze raz dziękujemy:-)

Uczniowie klasy 6a +p. BT +p. IŚ

Początek strony