1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

t kamienica 6ab"Tytus, Romek i Atomek - czyli jak zostać artystą" to tytuł przedstawienia w Teatrze Kamienica, które obejrzeli ostatnio uczniowie klas 6a i 6b. Spektakl powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego. Głównym bohaterem jest szympans Tytus, który pewnego dnia zjawia się w pracowni wielkiego wynalazcy - prof. Talenta. Genialny naukowiec wpada na pomysł, by uczłowieczyć niesfornego gościa, ale okazuje się to skomplikowanym przedsięwzięciem. Prosi więc o pomoc niezawodnych harcerzy.
Przedstawienie łączy niecodzienne poczucie humoru (znane z komiksów Papcia Chmiela) z wątkami edukacyjnymi dotyczącymi świata sztuki.
Za sprawą skonstruowanego przez prof. Talenta wannolotu, którym podróżują bohaterowie i multimedialnych projekcji widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża. Dowiadują się też, czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast czy horyzont. Całości towarzyszy oryginalna muzyka łącząca znane harcerskie piosenki z nowoczesnym hip-hopem. O dobrym nastroju, w jakim nasi uczniowie opuszczali widownię, niech świadczą załączone zdjęcia - m. in. z aktorami występującymi w spektaklu:-)

Początek strony