jaselkaBoże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, jak co roku mogliśmy podziwiać Jasełka.
W sobotę w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi odbyły się Jasełka. Z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci z klas 1 - 6, rodziców, dziadków, dyrekcji szkoły oraz grona pedagogicznego wystąpili rodzice wraz z zespołem „Serafinki” kierowanym przez p. Barbarę Jurczyk. Cały spektakl wyreżyserowany został przez p. Szlenkiera, według wspaniałego scenariusza p. Piśko.
Prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki, rodzice w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i Herod wraz ze strażnikami oraz zwykła rodzina, która trafnie pokazała jak ważne są prawidłowe relacje oraz wzajemna pomoc. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem, wiernie odtworzyli swoje role.
Jasełka w tym roku zaraz po Święcie Trzech Króli przypomniały wszystkim świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
Na zakończenie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne oraz Noworoczne. Mamy nadzieję, że tak wspaniałe występy rodziców wejdą już na dobre w tradycję naszej szkoły.