5a lazienki"Płynie czas czyli historia zegara" to temat lekcji muzealnej, w której uczestniczyli uczniowie klasy 5a w Dniu Edukacji Narodowej. Godzinne zajęcia odbyły się w niepowtarzalnych wnętrzach Pałacu na Wyspie na terenie Łazienek Królewskich. W ich trakcie uczniowie mieli okazję prześledzić to, jak zmieniało się pojmowanie czasu na przestrzeni wieków i jak radzono sobie z mierzeniem jego upływu w różnych kulturach. Poznali też albo przypomnieli sobie takie pojęcia, jak: czas historyczny, czas astronomiczny, zegar słoneczny, zegar ogniowy czy klepsydra. W pałacowych wnętrzach skutecznie szukali - z pomocą przewodnika, sympatycznej Pani Mai - motywów i symboli związanych z przemijaniem.
Zarówno przed lekcją muzealną jak i po niej wycieczkowicze maksymalnie wykorzystali urok Parku Łazienkowskiego, skąpanego w jesiennym słońcu i różnobarwnych liściach. Spacerowali, radośnie podskakiwali, konwersowali. Przy okazji odwiedzili m.in. pomniki Marszałka Piłsudskiego i Fryderyka Chopina. Nie zapomnieli również o aktualnych lokatorach Łazienek - było karmienie tamtejszych kaczek oraz wiewiórek, zdumiewających nas stopniem zaufania do przechodniów.
Słodkim akcentem wieńczącym październikową wycieczkę klasy 5a była degustacja przepysznych gofrów i rurek z bitą śmietaną, zakupionych dzięki uprzejmości Rodziców uczniów, którzy - juz tradycyjnie - zadbali o fundusz reprezentacyjny:-)