d nauczyciela 2Dnia 13.10.2016 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie i nauczyciele klas IV-VI szkoły podstawowej.
Przedstawienie „Na wesoło” z fragmentem z „Szatana z siódmej klasy” przygotowali uczniowie klasy Vb pod kierunkiem siostry Anety, pani Barbary Jurczyk i Katarzyny Boguszewskiej. Dzieci piosenką i słowem uświetniły ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli, którzy uronili niejedną łzę ze wzruszenia, ale i ze śmiechu. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor Anna Żak, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli i pracowników szkoły, ale również uczniów.