j czerniakowskieDnia 6 września 2016, klasa 6 wraz z wychowawczynią p. Jolantą Płochocką i siostrą Łucją wybrała się na wycieczkę nad Jeziorko Czerniakowskie, do rezerwatu przyrody na Mokotowie. W ramach lekcji organizowanej przez fundację „Ja Wisła”, uczniowie pływali wypożyczonymi, czteroosobowymi łódkami wiosłowymi. Przed wypłynięciem odbył się instruktaż zakładania kapoków oraz bezpiecznego zachowania na wodzie. Poznaliśmy też historię rezerwatu, na terenie którego znajduje się Jeziorko. Jest ono starorzeczem – śladem po dawnym korycie Wisły – największym naturalnym zbiornikiem wodnym na terenie Warszawy. W dniu wycieczki pogoda dopisała i uczniowie klasy szóstej doskonale się bawili. Zachęcamy wszystkich amatorów wodnych atrakcji do wybrania się nad wspaniałe Jeziorko Czerniakowskie.

Marysia Wolińska kl. 6