rekolekcjeRekolekcje Wielkopostne dla klas 0 - 6 odbyły się 18 - 19 lutego 2016 r. Hasło nauk rekolekcyjnych związane było z Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia: "Jezu ufam Tobie". Rekolekcje prowadziła s. Aneta i s. Łucja, zaś oprawą muzyczną zajmowała się pani Barbara Jurczyk i Pani Joanna Olędzka. Temat przewodni pierwszego dnia ćwiczeń brzmiał "Zagubiona owca". Klasy 4 - 6 miały możliwość scharakteryzować główne postaci: owcę, pasterza i wilka, a także przyjrzenia się pokusom, które czyhają na człowieka. Zapoznali się z historią św. Faustyny. Centralnym punktem była Adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia a wcześniej przygotowanie do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Klasy 0 - 3 szukały zagubionych owieczek na terenie szkoły. Dzieci z klas 0 - 1 miały możliwość bycia lekarzem opatrującym rany, które zwykle zdarzają się uciekającym owieczkom. Ale przekonanie o wielkiej dobroci i delikatności pasterza, sprawia, że z chęcią wracamy, aby opatrzył nasze rany.
Temat drugiego dnia rekolekcji związany był z synem marnotrawnym i uczynkami miłosierdzia. Klasy 4 - 6 obejrzały przedstawienie pt. "Heidi", przygotowane przez uczniów klasy 3a gimnazjum, następnie na podstawie opowieści podzielili postaci na miłosierne i niemiłosierne. To stanowiło wprowadzenie w uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Punktem centralnym dnia była Droga Krzyżowa w kościele. Klasy 0 - 3 zapoznały się z historią św. Faustyny a także uczynkami miłosierdzia, następnie obejrzały historię, która ukazała im sytuację odejścia od Jezusa i sposobu powrotu do Niego.
Niechaj Jezus sprawi, by owoce tych rekolekcji pomogły uczniom w tym czasie Wielkiego Postu