We wtorek 22 grudnia miały miejsce Adwentowy Dzień Skupienia oraz spotkania opłatkowe w klasach szkoły podstawowej. Na początek, o godzinie 8.00 wszyscy uczniowie uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez samego księdza Dyrektora, przy pomocy siostry Łucji. Następnie, dzieci przygotowywały wraz ze swoimi wychowawcami klasowe stoły wigilijne. Po czym, wszyscy zgromadzili się w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu, a potrzebujący mieli również okazję do spowiedzi. Po adoracji uczniowie całej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej. Po mszy odbyły się spotkania opłatkowe w klasach. Uczniowie łamali się opłatkiem z kolegami i koleżankami i z wychowawcami, składając sobie życzenia świąteczno - noworoczne, a następnie wszyscy ucztowali, śpiewając kolędy, rozmawiając o tradycjach świątecznych w polskich rodzinach.
Uroczystości zakończyły się około godziny 13.00, wszyscy rozstali się w iście świątecznej atmosferze!