cztery basnie8 października 2015 r., klasa Ib, obejrzała przedstawienie izraelskiego teatru jednej aktorki "Cztery baśnie i królowa" w ramach "Korczak Festiwal", festiwalu teatrów dziecięcych w Teatrze Powszechnym. "Cztery baśnie i królowa" to spektakl na pantomimę i słowa, zostawiający duże pole dla wyobraźni z przepięknym morałem. Po przedstawieniu dzieci maiły szansę porozmawiaćz aktorką, która wcieliła się we wszystkie postaci oraz spróbować swoich siłw pantomimie, pokazując wybrane zwierzęta - sposób ich poruszania się pod okiem profesjonalistki. W 2013 roku spektakl zdobył nagrodę Związku Zawodowego Aktorów E.M.I. w kategorii najlepsza aktorka.
W ramach kontynuacji teatralnego wyjścia klasa poznała osobę Dr Korczaka dzięki książce "Pamiętnik Blumki" I.Chmielewskiej.