1 komuniaW tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 19 uczniów. Tą Uroczystość poprzedził Sakrament Pokuty i Pojednania, który miał miejsce 3 maja 2015 r. w kaplicy na Bielanach. Dzieci przez cały rok szkolny przygotowywały się do przyjęcia Pana Jezusa poprzez systematyczną naukę, pogłębianie wiedzy religijnej, spotkania w drugą niedzielę miesiąca wraz z uczestnictwem we Mszy Świętej. Pan Bóg był dla nas łaskawy, jeśli chodzi o pogodę (oczywiście nie tylko pod tym względem), która w tym roku była piękna – dopisało nam słoneczko. Przed kościołem rodzice – jak to bywa w zwyczaju – pobłogosławili swoje dzieci. Na Mszy Świętej piękne kazanie wygłosił ksiądz Dyrektor. Oczywiście wśród bogatych przeżyć najważniejsze w tym dniu było pełne uczestnictwo dzieci w Ofierze Eucharystycznej. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Barbara Jurczyk wraz z serafinkami, a kościół pięknie udekorowała siostra Michaela (siostra zakrystianka z tutejszej parafii). Na Uroczystości nie zabrakło Pani Dyrektor, która była w tak ważnej dla uczniów pierwszokomunijnych chwili. Dziękuję wszystkim za wsparcie modlitewne.