orszakWe wtorek 6.01.2015 roku ulicami Warszawy już po raz siódmy przeszedł Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie wyruszył o godzinie 12.00 z Placu Zamkowego, następnie przemaszerował Krakowskim Przedmieściem, aż do ulicy Królewskiej skręcając następnie na Plac Piłsudskiego, gdzie przy stajence nastąpiło uroczyste pokłonienie się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.
Jak co roku cała nasza szkoła wzięła czynny udział w tym przedsięwzięciu stanowiąc najliczniejszą grupę uczestników ze wszystkich szkół. Przed wyruszeniem orszaku, na Placu Zamkowym wystąpił chór szkoły podstawowej czyli Serafinki pod okiem p. Barbary Jurczyk w repertuarze kolędowym oraz grupa uczniów klas 4-5 w tańcu dworskim przygotowana przez p. Marynę Masłoń. Uczniowie klas 0-5 wraz z rodzicami szli w Orszaku Zielonym Króla Melchiora oraz Niebieskim Króla Baltazara. Na Placu Piłsudskiego obok stajenki wystąpił także chór złożony z nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Natomiast uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej i wszystkich klas gimnazjum zaangażowani byli w działania wolontariackie. Grupka młodzieży wydawała materiały (korony, śpiewniki, obrazki święte, gazetki misyjne), natomiast liczna grupa pozostałych pod okiem nauczycieli rozdawała te materiały przybyłym na Orszak Warszawiakom.
Wszyscy od godziny 10.30 aż do 14.00 sumiennie wykonywali swoje zadania. Wolontariusze rozdali tysiące śpiewników, koron, gazetek. W tym roku aura niezbyt sprzyjała, choć słońce świeciło temperatura była iście zimowa! Niemniej na Orszak stawiliśmy się w komplecie, by a radością wziąć udział w tym wyjątkowym święcie, które zgromadziło w Warszawie w tym roku ponad 100 000 osób!
Wspólne działania uczniów, nauczycieli i rodziców sprawiły, iż udział naszej szkoły w tegorocznym Orszaku Trzech Króli okazał się ponownie wielkim sukcesem. Za całe zaangażowanie Ksiądz Dyrektor dziękował wszystkim osobiście na porannej środowej modlitwie.